Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 20-04-2020У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(П’яте скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від “21” червня 2007 року №374
Про підтримку звернення християн
та громадських організацій Рівного
до Його Святості Варфоломія,
Архієпископа Константинополя –
Нового Риму, Вселенського Патріарха
щодо визнання Помісної Української
Православної Церкви з центром у місті Києві
Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з профільними постійними комісіями та президією, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Підтримати звернення християн та громадських організацій Рівного до Його Святості Варфоломія, Архієпископа Константинополя - Нового Риму Вселенського Патріарха щодо визнання Помісної Української Православної Церкви з центром у місті Києві (додається).
2. Рішення надіслати обласним радам для інформування та можливої підтримки у створенні Помісної Української Православної Церкви з центром у місті Києві.
3. Виконавчому апарату обласної ради повідомити ініціаторів звернення про прийняте рішення.
Голова ради О.Данильчук
ЗВЕРНЕННЯ
християн та громадських організацій Рівного
до Його Святості Варфоломія, Архієпископа
Константинополя-Нового Риму, Вселенського Патріарха
щодо визнання Помісної Православної Церкви з центром у місті Києві
ВАША ВСЕСВЯТОСТЕ!
Після здобуття Україною незалежності та утворення самостійної Української держави у 1991 році були створені відповідні умови для відродження Помісної Української Православної Церкви - духовної опори у розбудові України як християнської держави.
За роки незалежності по всій Україні збудовано та відбудовано тисячі храмів, велика кількість монастирів, успішно розвивається духовна освіта. Проте внаслідок дії деструктивних сил православну церкву в Україні було штучно розділено на кілька гілок.
Константинопольський Патріарх Григорій VII своїм Томосом від 13 листопада 1924 року підтвердив, що від’єднання Москвою Київської Митрополії від Вселенського Престолу у 1686 році «...відбулося не за приписами канонічних правил…»
Віруючі хочуть у самостійній Українській Державі мати, як мали і наші предки, свою Помісну Українську Православну Церкву. Нині для православних християн України настав відповідальний історичний момент: виникла нагальна потреба подолати роз’єднаність Православної Церкви, що, в свою чергу, знищить недовіру православних віруючих один до одного і збереже існування Православ'я в Україні. А це підтверджено постановами Помісних Соборів: УАПЦ від 5-6 червня 1990р., та УПЦ від 1-3 листопада 1991р., а також Об'єднавчого Собору УПЦ та УАПЦ 19-21 червня 1992 року.
Громадяни України прагнуть, щоб Українська Православна Церква, як рівна серед рівних, перебувала в євхаристичній єдності з усіма Церквами світового Православ'я. Сьогодні, Ваша Святосте, це значною мірою залежить від Вас. А тому ми звертаємося до Вас з проханням юридично визнати і благословити збережену і відроджену Церкву Українську Православну як правонаступницю Київської Митрополії.
Уклінно просимо Вас, Ваша Святосте, надати Томос - юридичне визнання Помісної Української Православної Церкви з центром у Києві й благословити нас на розбудову й утвердження Православ'я в ім'я миру й любові, в ім'я процвітання Віри Христової.
Хай допоможе всім нам у цьому Господь Бог!
Залишаємося в надії на Вашу архіпастирську мудрість і милість з молитвами за здоров’я та довголіття Вашої Святості, православні християни, члени громадських організацій Рівненської області.
|
Звернення підтримане депутатами Рівненської обласної ради п’ятого скликання (рішення обласної ради від 21 червня 2007 року №374) |