Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 23-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(П’яте скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від “16” січня 2008 року № 607
Про Порядок підготовки
проектів рішень обласної ради
Згідно із Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи рішення обласної ради від 14 грудня 2007 року №582, за погодженням з постійними комісіями обласної ради та президією, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Затвердити Порядок підготовки проектів рішень обласної ради, (додається).
2. Внести зміни до Регламенту обласної ради, доповнивши Розділ 2 окремою Главою VI. «Порядок підготовки проектів рішень обласної ради» з відповідною нумерацією статей .
3. Виконавчому апарату обласної ради затверджений Порядок довести до відома облдержадміністрації, її структурних підрозділів та оприлюднити в газеті обласної ради «Вісті Рівненщини».
4. Рішення обласної ради від 14 грудня 2007 року №582 «Про звернення голови фракції Блоку Юлії Тимошенко в обласній раді, депутата обласної ради Кучерука М.Г. щодо розгляду питання «Про Порядок підготовки проектів рішень обласної ради» визнати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Вдовиченко В.В.), заступника голови з питань роботи виконавчого апарату обласної ради – керуючого справами Кроку В.І.
Голова ради О.Данильчук
Затверджено
Рішення Рівненської обласної ради
16.01.2008 № 607
|
Розділ 2. Сесії обласної ради. Глава VI. Порядок підготовки, проектів рішень Рівненської обласної ради |
Стаття 2.21. |
Загальні положення |
|
1).Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. |
|
2).Проекти рішень з питань, що вносяться на розгляд обласної ради, готують ініціатори звернення: – постійні комісії; – депутати; – за дорученням керівництва обласної ради, постійних комісій обласної ради – відповідні відділи виконавчого апарату обласної ради; – структурні підрозділи обласної державної адміністрації; – особи, які мають відповідне право згідно з чинним законодавством України. |
Стаття 2.22. |
Підготовка проектів рішень обласної ради |
|
1).Проекти рішень готуються відповідно до Регламенту обласної ради, державних стандартів на організаційно-розпорядчу документацію, інших законодавчих та нормативно-правових актів, та згідно з цим Порядком. |
|
2). Проекти рішень ради повинні відповідати вимогам чинного законодавства, бути кваліфіковано підготовлені і містити об'єктивну оцінку стану справ на підставі перевірених і документально підтверджених фактів. В проектах рішень щодо виконання рішень обласної ради, законодавчих та нормативно-правових актів зазначається стан їх виконання, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради тощо. За потребою визначаються конкретні заходи, спрямовані на усунення виявлених недоліків, із зазначенням термінів їх виконання, виконавців, фінансового забезпечення (при необхідності), а також осіб, які здійснюватимуть контроль за виконанням рішень. |
|
3). Обсяг проекту тексту рішення, як правило, не повинен перевищувати 5 сторінок (без урахування його складових: програм, положень, статутів, додатків тощо). У разі необхідності разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються ініціаторами звернення (залежно від того, хто готує проект рішення). Кількість сторінок додатків та інших матеріалів не обмежується. Назва рішення повинна граматично узгоджуватися та містити короткий виклад змісту документа, має бути максимально короткою і ємною, точно передавати зміст тексту рішення. Назва рішення повинна формуватися за допомогою віддієслівного іменника і відповідати на питання: «про що?». Якщо у рішенні йдеться про кілька питань, назва його може бути узагальненою. |
|
4). Проект складається з двох частин: у першій (констатуючій) вказується об╜рунтування або підстава для складання документа, а у другій (постановчій) – перелік заходів із зазначенням термінів виконання, конкретний план дій, завдання, доручення, пропозиції. Постановча частина викладається у вигляді пунктів, що мають єдину нумерацію арабськими цифрами. У разі потреби окремі пункти можуть поділятися на підпункти другого і третього порядків, що нумеруються відповідно: 2.1., 2.2.1., а також передбачати дію, термін виконання і відповідальних за виконання. Констатуюча частина рішень, як правило, повинна бути значно меншою, ніж постановча. |
|
5). У випадках, коли рішення готуються на виконання нормативно-правових документів, вони повинні мати посилання на їх дату, номер і найменування. |
|
6). Виконавцями рішень можуть визначатися облдержадміністрація, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи, організації. Завдання адресуються не керівникам, а установам, підприємствам, організаціям, управлінням, органам місцевого самоврядування. Посадова особа вказується як виконавець тоді, коли виконання запропонованої дії покладається особисто на неї. |
|
7). У текстах рішень вживаються повні назви державних органів, установ, організацій, підприємств, повні географічні назви та загальноприйняті абревіатури. Посади мають повну або загальноскорочену назву. Прізвища у тексті пишуться разом з ініціалами. |
|
8). Останнім пунктом рішення визначається контроль за його виконанням з урахуванням змісту. |
|
9). Рішення підписуються головою ради.Форма підпису: Голова ради (Ініціали, прізвище) |
|
У випадках, передбачених Регламентом обласної ради, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли сесію веде перший заступник голови обласної ради або один із депутатів обласної ради, рішення підписуються головуючим на сесії. |
|
10). Нижче підпису голови ради в проекті рішення зазначається, ким підготовлений проект рішення, найменування посади, особистий підпис, ініціали і прізвище. Наприклад: Проект підготовлений управлінням освіти облдержадміністрації. Начальник управління (підпис) (Ініціали, прізвище) |
|
11). У разі порушення вимог щодо підготовки проектів рішень голова обласної ради, постійні комісії та/або президія обласної ради повертають проект рішення на доопрацювання. |
Стаття 2.23. |
Друкування проектів рішень обласної ради |
|
1). Проекти рішень друкуються на бланках формату А4 (210x297) відповідно до інструкції з діловодства в обласній раді. Складання документа на папері іншого формату не дозволяється. |
|
2). Текст проекту рішення розміщується на бланку і друкується відповідно до вимог уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. |
Стаття 2.24. |
Погодження проектів рішень обласної ради |
|
1). Проекти рішень підлягають обов'язковому погодженню із причетними до їх виконання структурними підрозділами обласної державної адміністрації, а у разі потреби - з іншими органами. Головний розробник самостійно визначає причетні до виконання структурні підрозділи обласної державної адміністрації, та інші органи, виходячи із змісту основних положень проекту рішення. В усіх випадках, коли в проектах рішень містяться завдання чи доручення певним виконавцям, необхідно погодити з ними запропонований обсяг робіт і отримати візи усіх виконавців, визначених проектом. |
|
2). Погодження проекту рішення проводиться до початку засідань постійних комісій обласної ради безпосереднім виконавцем з установами, організаціями і службовими особами, які мають безпосереднє відношення до питань, що порушуються в проекті. При цьому зазначається посада, ініціали і прізвище особи, яка візує проект рішення, а також дата візування. Голови постійних комісій та керівництво обласної ради візують проекти рішень після засідань постійних комісій та/або президії обласної ради. Відповідальність за зміст проекту рішення в однаковій мірі несуть всі особи, які його погодили. |
|
3). Погодження проектів рішень оформляється окремим аркушем погодження /на зворотному боці останнього аркуша першого примірника (оригіналу)/. Аркуш погодження оформляється за такою формою: АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ до рішення Рівненської обласної ради від «__» __________ 200__ року № __ «Про …………» (Назва рішення)
Рішення підготував: Найменування посади (Підпис) (Ініціали, прізвище) Дата ПОГОДЖЕНО: Найменування посади (Підпис) (Ініціали, прізвище) Дата |
|
4). У разі наявності розбіжностей щодо проекту рішення, останній погоджується із зауваженнями. У такому разі в листі погодження робиться відмітка: «Зауваження і доповнення додаються». (Підпис, дата) Письмове об╜рунтування зауваження, зміни чи доповнення стисло викладається на окремому аркуші, що додається до проекту рішення, та доводиться до відома депутатів обласної ради. |
|
5). Проекти рішень, що готуються обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами, вносяться на розгляд ради головою обласної державної адміністрації. Проекти рішень погоджуються з: - першим заступником, заступниками голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків; - керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, які мають безпосереднє відношення до питання, що розглядається; - виконавцями завдань, визначених проектом. В обласній раді проекти рішень візуються: - першим заступником голови ради; - заступником голови з питань роботи виконавчого апарату обласної ради – керуючим справами; - головами профільних постійних комісій обласної ради (відповідно до розподілу функцій та повноважень); - заступником керуючого справами – начальником організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради; - начальником юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради; - спеціалістом відділу діловодства виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією, - начальником відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату обласної ради, якщо проект рішення стосується питань управління комунальною власністю. |
|
6). Проекти рішень з фінансових питань обов'язково візуються начальником головного фінансового управління облдержадміністрації, рішень з питань, пов'язаних з програмами соціально-економічного та культурного розвитку, - начальником головного управління економіки та інвестиційної політики, а рішень, пов'язаних з фінансуванням виконавчого апарату обласної ради, - начальником фінансово-господарського відділу виконавчого апарату обласної ради. |
Стаття 2.25. |
1). Згідно з частиною 1 статті 2.16 Регламенту обласної ради пропозиції до орієнтовного порядку денного сесії з об╜рунтуванням необхідності включення питань до порядку денного з комплектом відповідних документів подаються до обласної ради не пізніше як за 20 днів до відкриття сесії з супровідним листом за підписом голови обласної державної адміністрації. Погоджені проекти рішень передаються до обласної ради не пізніше ніж за 14 днів до сесії. Одночасно здається проект рішення на електронному носії інформації. Інформація записується в текстовому редакторі Word з вибором шрифту Arial (розмір шрифту – 13) і формату запису RTF. Відповідальність за зміст проекту рішення, в тому числі і на електронному носії, несе безпосередній виконавець (хто готував проект рішення). |
|
2). Безпосередній виконавець одночасно з проектом рішення подає перелік установ, організацій, підприємств, яким необхідно надіслати відповідне рішення. |
|
3). Пропозиції до порядку денного, внесені пізніше строку, встановленого статтею 2.16 Регламенту Рівненської обласної ради п'ятого скликання, або внесені на засіданні ради, виносяться на розгляд наступної чергової сесії обласної ради. |
|
4).Організаційний відділ виконавчого апарату обласної ради визначає кількість екземплярів проектів рішень, що необхідно розіслати депутатам та іншим зацікавленим особам, та спільно з відділом діловодства виконавчого апарату обласної ради забезпечують подальше тиражування і розсилку у терміни, визначені Регламентом обласної ради. На вимогу депутатів, депутатських фракцій проекти рішень надаються в електронному варіанті. |
Стаття 2.26. |
Оформлення додатків до рішень обласної ради |
|
1). У ряді випадків рішення ради можуть мати додатки, в яких конкретизується зміст окремих пунктів. Додатки можуть бути у вигляді цифрових таблиць, що уточнюють зміст рішення, або вживаються як документ, що носить самостійний характер (положення, правила, статути тощо). |
|
2). Коли рішенням затверджуються додатки, вживаються такі форми: 2.1). Якщо один додаток: „Забезпечити виконання заходів .... згідно з додатком". „Затвердити заходи щодо підготовки .... (додаються)". |
|
2.2). Якщо декілька додатків: „Затвердити постійно діючу комісію згідно з додатком 1".„Затвердити............ згідно з додатком 2".
|
|
2.3). Затвердити постійно діючу комісію (додаток 1)".„затвердити.......... (додаток 2)". |
|
3). Кожен додаток повинен мати відмітку з посиланням на рішення, яким він затверджений, його дату та номер. Відмітку роблять в верхньому правому куті першого аркуша. |
|
Наприклад: Додаток 1 до рішення Рівненської обласної ради 24.05.2007 № ____ |
|
Якщо документ (програма, положення, заходи, правила) затверджується рішенням, то використовується гриф затвердження. Гриф затвердження складається зі слова ЗАТВЕРДЖЕНО (без лапок), назви, дати та номера затверджуваного документа у називному відмінку. Наприклад: Затверджено Рішення Рівненської обласної ради 18.06.2007 № 245 |
|
Оформлений у вигляді додатків склад комісій, оргкомітетів, робочих груп тощо оформляється за алфавітним порядком прізвищ, запропонованих до їх складу осіб, із зазначенням імен, по батькові, посад за основним місцем роботи. Керівництво таких органів перераховується на початку списку із зазначенням та у порядку важливості відведених їм функцій. Якщо до складу зазначених органів запропоновані особи, які не є працівниками органів місцевого самоврядування чи органів державної влади, то обов'язкове зазначення їхньої згоди брати участь у роботі органу. |
|
4). Проекти додатків до проекту рішення візуються керівником структурного підрозділу обласної державної адміністрації чи структурного підрозділу виконавчого апарату обласної ради, що готує проект. Додатки до рішення згідно з Регламентом обласної ради підписуються першим заступником голови обласної ради. |
|
5). У додатках, як і в текстах рішень, вживаються лише загальноприйняті скорочення. |
Стаття 2.27. |
Порядок підготовки питань щодо звітів обласної державної адміністрації, які виносяться на розгляд ради |
|
1). Звіти обласної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень, цільових програм, бюджету та з інших питань розглядаються обласною радою відповідно до Регламенту обласної ради, а також на виконання рішень ради або вимогу депутатів, постійних комісій чи сесії. |
|
2). Обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи забезпечують подання звітів, відповідних проектів рішень, необхідних інформаційних та допоміжних матеріалів до них в терміни, визначені Регламентом обласної ради. |
|
3). Подані звіти попередньо розглядаються головою обласної ради, першим заступником голови ради та направляються на розгляд профільних постійних комісій. |
|
4). Профільні постійні комісії обласної ради розглядають на своїх засіданнях звіти обласної державної адміністрації, готують та приймають відповідні висновки і рекомендації, розробляють проекти рішень щодо звітів облдержадміністрації. |
|
5). З метою розробки проектів рішень обласної ради з цих питань профільні постійні комісії можуть створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів, посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, інших органів виконавчого влади та органів місцевого самоврядування. |
|
6). Проекти рішень щодо звітів обласної державної адміністрації візуються першим заступником голови облдержадміністрації, заступниками голови облдержадміністрації відповідно до розподілу обов’язків, першим заступником голови ради, заступником голови з питань роботи виконавчого апарату обласної ради – керуючим справами, головами профільних постійних комісій, заступником керуючого справами – начальником організаційного відділу виконавчого апарату ради, начальником юридичного відділу, спеціалістом відділу діловодства виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією, іншими посадовими особами, що брали участь у їх підготовці. |
|
7). Разом з проектом рішення готуються додаткові інформаційні матеріали, які дають об'єктивну оцінку стану справ: довідки, пояснювальні записки, статистичні дані, що підписуються керівниками відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, вказуються причини із зазначенням посадових осіб, з вини яких незадовільно або не повною мірою виконуються законодавчі акти, рішення ради, тощо. |
|
8). Проекти рішень ради щодо звітів облдержадміністрації надсилаються або роздаються депутатам не пізніше дня проведення засідання постійних комісій ради, на яких попередньо розглядаються питання, що вносяться на розгляд сесії обласної ради. |
|
9). Проекти рішень щодо звітів обласної державної адміністрації попередньо розглядаються постійними комісіями ради, депутатськими фракціями, президією обласної ради та вносяться на розгляд сесії ради. |
Стаття 2.28. |
Підготовка проектів рішень постійними комісіями та депутатами обласної ради |
|
1). Постійні комісії та депутати обласної ради розробляють та готують проекти рішень ради з питань, що належать до відання ради. |
|
2). З питань розробки та підготовки проектів рішень ради постійні комісії, депутати обласної ради можуть залучати посадових осіб виконавчого апарату обласної ради, обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. |
|
3). Проекти рішень обласної ради, що розробляються та готуються постійними комісіями, депутатами обласної ради візуються першим заступником, заступником голови з питань роботи виконавчого апарату обласної ради – керуючим справами, заступником керуючого справами – начальником організаційного відділу, начальником юридичного відділу, спеціалістом відділу діловодства виконавчого апарату обласної ради, який відповідає за редагування документів згідно з посадовою інструкцією, посадовими особами, що брали участь у їх підготовці, а також виконавцями, яким у проекті рішення встановлюються певні завдання або доручення. При наявності розбіжностей щодо проекту рішення виконавець повинен завізувати проект із зауваженнями та доповненнями, зміст яких доводиться до відома депутатів обласної ради. |
|
4). У разі необхідності разом з проектом готуються додаткові матеріали, які підписуються головою (головами) постійної комісії або депутатами обласної ради, що готують відповідний проект рішення. |
|
5).Відповідні проекти рішень обласної ради обов'язково попередньо розглядаються на засіданнях профільних комісій ради, які приймають висновки або рекомендації щодо доцільності внесення таких проектів рішень на розгляд ради. |
|
6).Проекти рішень обласної ради, що розробляються та готуються постійними комісіями, депутатами ради попередньо розглядаються всіма постійними комісіями ради, президією ради та вносяться на розгляд сесії обласної ради. |
Стаття 2.29. |
Доопрацювання рішень ради |
|
1). Рішення, прийняті на сесії ради, доопрацьовуються виконавчим апаратом обласної ради з урахуванням проголосованих пропозицій і зауважень депутатів, постійних комісій, депутатських фракцій, та подаються на підпис голові обласної ради не пізніше, як через 5 робочих днів з дня проведення пленарних засідань. |
|
2). Проект рішення, що прийнятий за основу і потребує доопрацювання, з супровідним листом, де вказується на необхідність внести зміни і доповнення, прийняті на пленарному засіданні, повертається виконавчим апаратом обласної ради розробнику проекту рішення для врахування зауважень. |
|
3). Після внесення всіх змін та доповнень доопрацьований проект рішення обласної ради із супровідним листом розробника (за підписом керівника структурного підрозділу обласної державної адміністрації, начальника відділу виконавчого апарату обласної ради, голови постійної комісії, депутатом обласної ради (залежно від того, хто готував проект рішення), в якому зазначено про остаточне доопрацювання, подається до відділу діловодства виконавчого апарату обласної ради. Одночасно подається доопрацьований варіант рішення на електронному носії. Доопрацьований проект рішення підлягає повторному погодженню. |
Стаття 2.30. |
Реєстрація рішень, тиражування, доведення до виконавців |
|
1). Рішення після його підписання реєструється відділом діловодства виконавчого апарату обласної ради в журналі реєстрації рішень обласної ради. |
|
2).Датою рішення обласної ради є дата його прийняття сесією. Нумерація рішень обласної ради розпочинається з початку відповідного скликання. |
|
3).Відповідно до інструкції з діловодства обласної ради у десятиденний термін після підписання необхідна кількість примірників рішень ради направляється відділом діловодства виконавчого апарату обласної ради виконавцям та зацікавленим особам. Кожен примірник рішення, що розсилається, завіряється печаткою «Канцелярія». Оригінали рішень ради, засвідчені гербовою печаткою, разом з оригіналами інших інформаційно-довідкових матеріалів до нього, підшиваються до протоколу сесії і зберігаються у відділі діловодства виконавчого апарату обласної ради не менше 5 років, після чого передаються на зберігання до державного архіву. |
|
4). Тиражування рішень здійснює відділ діловодства виконавчого апарату обласної ради . |
|
5). Копії рішень на запит установ, організацій та приватних осіб видаються з дозволу керівництва обласної ради. |