Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 26-10-2010У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Тридцять сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «22» жовтня 2010 року № 1740
Про погодження надання Північному державному регіональному геологічному підприємству „Північгеологія” спеціального дозволу на користування надрами з метою проведення розвідки родовища самородної міді в межах Південно-Рафалівської ділянки площею 31,47 км2, розташованої у Володимирецькому районі
Розглянувши звернення і матеріали Північного державного регіонального геологічного підприємства „Північгеологія”, відповідно до статей 9 та 16 Кодексу України „Про надра”, пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 23.06.2010 №596 „Про затвердження Порядку надання у 2010 році спеціальних дозволів на користування надрами”, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Погодити надання Північному державному регіональному геологічному підприємству „Північгеологія” спеціального дозволу на користування надрами з метою проведення розвідки родовища самородної міді в межах Південно-Рафалівської ділянки площею 31,47 км2, розташованої у Володимирецькому районі Рівненської області.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Рудик О.В.).
Голова ради О.Ю.Данильчук
На виконання доручення першого віце-прем’єр-міністра А.Клюєва від 09.06.2010 №33649/1/1-10 до листа Мінпромполітики від 07.06.2010 №9/6-1-521 щодо сировинної бази кольорової металургії, з метою забезпечення реалізації плану заходів з підготовки до розвідки родовищ самородної міді в межах найбільш перспективних ділянок, повідомляю наступне.
Наша держава не має розвіданих запасів мідних руд і вирішення мідної проблеми здійснюється виключно за рахунок імпорту, за середніми світовими цінами біля 2000 $ за тонну. Саме на базі імпортної сировини переважно з Росії і Польщі, а також переробки металобрухту, продукується чорнова мідь на Донецькому заводі кольорових металів з потужністю виробництва 120 тис.т. в рік.
Проте, завдяки проведеним геолого-зйомочним і спеціалізованим тематичним роботам, на території Волинської та Рівненської областей відкрито Волинський міднорудний район площею понад 10 тис. кв. км, ресурси якого оцінюються в 25 млн. т. міді, а в окремих його вузлах від 6 до 11 млн.т.
В останні роки ПДРГП «Північгеологія» проведені пошукові роботи на окремих ділянках Волинського міднорудного району, виконана переоцінка ресурсної бази району, проведено металогенічне районування, визначені першочергові об'єкти для подальшого вивчення.
Найбільш перспективним для подальшого проведення робіт є Комарівське рудне поле, а першочерговою ділянкою в його межах - Південно-Рафалівська (характеристика додається).
З метою прискорення розвідки родовища самородної міді на території області, прошу включити до розгляду на наступній сесії обласної ради питання „Про погодження ПДРГП „Північгеологія” отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, шляхом проведення розвідки родовища самородної міді в межах Південно-Рафалівської ділянки площею 31,47 км2, розташованої у Володимирецькому районі Рівненської області” (проект відповідного рішення додається).
Голова адміністрації В.Берташ
Додаток
Характеристика рудопрояву самородної міді
Південно-Рафалівської ділянки
Південно-Рафалівська ділянка знаходиться в межах Поліської низовини на території Маневицького району Волинської області і Володимирецького району Рівненської області.
В 3 км північніше рудопрояву проходить залізнична вітка Ковель-Київ. Найближча залізнична станція Рафалівка знаходиться в 3,5 км північніше рудопрояву. Через його північну частину проходить автострада Ковель-Київ. В 8 км на північний захід знаходиться Рівненська АЕС і місто Кузнецовськ.
В центральній частині площі рудопрояву проходить ЛЕП 330 кВ і 750 кВ, в північно-західній частині - ЛЕП-110 кВ.
Місцеві будівельні матеріали: пісок, базальтовий щебінь, ліс. На ділянці (площа 23 кв.км) були проведені пошуково-оцінювальні роботи мережею свердловин від 400 х 400 до 200 х 200 м.
Мідне зруденіння рудопрояву локалізується в трьох рудних горизонтах 3А1, 3А2, 3А3, які просторово пов'язані з трьома базальтовими потоками. Рудні горизонти пластоподібної форми, виділені по зонах наявної самородномідної мінералізації. Потужність - 10-20 м, залягання субгоризонтальне. Глибина залягання рудних горизонтів - від 20 до 200 м. Протяжність рудних горизонтів - до 1-2,5 км. За даними результатів хімічних аналізів і нейтронно-активаційного каротажу оконтурені рудні тіла з вмістами міді > 0,1%.
Рудні тіла з вмістами міді більше 0,1% характеризуються потужностями 0,5-4,5 м. Вмісти міді при нерівномірному розподілу коливаються від 0,1% до 5,24%. Середні вмісти міді в рудних тілах складають 0,3-0,4%).
Мідна мінералізація представлена, головним чином, самородною міддю, в різко підлеглій кількості зустрічається халькозин, і супроводжується благороднометальною мінералізацією - сріблом (до 8,7 г/т), золотом (до 1,5 г/т, а на окремих ділянках - до 4,3 г/т на потужність 1-3 м і до 10 г/т на потужність 0,5 м), платиноїдами (платина + паладій - до 1,0 г/т.).
Руди високотехнологічні. За гравітаційною схемою збагачення при застосуванні методів електричної та магнітної сепарації отриманий концентрат з масовою часткою міді більше 80% при вилученні міді із руди до 82%.
Попередньо оцінені запаси та ресурси міді (категорії С2+Р1) на площі 23,6 км при бортовому вмісті міді 0,2% складають 700,0 тис. т. Ресурси золота -10 т, срібла - 344 т, платиноїдів - 9,3 т.
За результатами попередніх техніко-економічних розрахунків при варіанті бортового вмісту міді 0,2%, реалізації металевої міді і супутніх благородних металів, потужності майбутнього рудника - 3,0 млн. т руди в рік, використанні базальтового щебеню із порід проходки гірничопідготовчих виробок, а також сировини для кам'яного лиття та мінеральної вати із хвостів збагачення руди (в обсязі 50%), розвідка Південно-Рафалівського рудопрояву і підготовка його до промислового освоєння є доцільною.
Орієнтовна вартість робіт з розвідки рудопрояву площею 31,47 км2 для отримання запасів міді близько 0,6 млн.т очікується в сумі 20 млн.дол. США.
Очікувані капітальні вкладення в промислове освоєння родовища - 126 млн.дол. США.
Основні техніко-економічні показники освоєння родовища наведені нижче:
1. Площа ділянки - 31,47 км2
2. Глибина залягання рудних тіл - 20-200 м
3. Середня потужність рудних тіл - 3,2 м
4. Промислові запаси руди - 242 285,4 тис. т
5. Промислові запаси корисних компонентів:
- міді - 589,7 тис. т
- золота в міді - 13,9 т
- срібла в міді - 332,5 т
- платини + паладію (в руді) - 9,7 т
6. Річна продуктивність рудника по руді - 3000 тис. т
7. Строк експлуатації родовища - 80 р.
8. Капітальні вкладення в промислове
освоєння родовища - 1010,6 млн. грн.
9. Рівень рентабельності інвестицій
після оподаткування - 8,6%
10. Строк окупності капітальних вкладень
після оподаткування - 7,9 р.
11. Сумарний чистий прибуток підприємства
після оподаткування прибутку - 5997,7 млн. грн.
Завідувач відділу надрокористування
ПДРГП „Північгеологія”
в Рівненській області І.Гарбуз