Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 26-10-2010У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Тридцять сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «22» жовтня 2010 року № 1733
Про програму підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року
Відповідно до статті 55 Закону України від 19 червня 2003 року № 962-ІV „Про охорону земель”, з метою забезпечення продовольчої безпеки області, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Інформацію щодо виконання програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита у 2008-2010 роках, затвердженої рішенням обласної ради від 25.10.2007 № 482 із змінами та доповненнями від 14.12.2007 № 548, від 10.10.2008 № 960, взяти до відома (інформація додається).
2. Затвердити програму підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року, (далі – Програма), схвалену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 01 жовтня 2010 року № 449, (додається).
3. Обласній державній адміністрації:
– забезпечити організацію виконання Програми;
– передбачати видатки з обласного бюджету на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
4. Визнати такими, що втратили чинність, рішення обласної ради від 25.10.2007 № 482 «Про програму підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита у 2008-2010 роках», від 14.12.2007 № 548 «Про внесення змін до програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита у 2008-2010 роках», від 10.10.2008 № 960 «Про зміни та доповнення до програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2010 року, затвердженої рішенням обласної ради від 25.10.2007 № 482 із змінами від 14.12.2007 № 548».
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Хомич О.В.), з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (Варфалюк В.О.).
Голова ради О.Ю.Данильчук
Програма підтримки збільшення обсягів
виробництва зерна жита до 2015 року
Мета Програми
З метою забезпечення продовольчої безпеки області необхідно збільшити обсяги виробництва зерна жита та поліпшити його якісні показники. Пропонується запровадити дотування сільськогосподарським підприємствам за посіяний гектар жита з внесенням мінеральних добрив у Поліській зоні області (Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Костопільський, Рокитнівський і Сарненський райони, а також підприємствам інших районів, що здійснюють господарську діяльність на поліських територіях, перелік яких затверджено рішенням обласної ради).
Нормативно-правове забезпечення
Закон України від 18 жовтня 2005 року № 2982-IV „Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року”;
Закон України від 24 червня 2004 року № 1877-IV „Про державну підтримку сільського господарства України”;
Закон України від 19 червня 2003 року № 962-IV „Про охорону земель”;
Закон України від 4 липня 2002 року № 37-IV „Про зерно та ринок зерна в Україні”.
Фінансове забезпечення Програми
Вирощування озимого жита на 1 гектарі при спрощеній технології потребує затрат в сумі 1977 гривень та 4548 гривень при інтенсивній технології. Вирощування жита стає рентабельним лише при застосуванні інтенсивної технології із внесенням рекомендованих науковцями доз мінеральних добрив.
Стимулювання сільськогосподарських підприємств до впровадження інтенсивних технологій вирощування із застосуванням мінеральних добрив забезпечить збільшення обсягів виробництва зерна жита за рахунок підвищення урожайності.
Вартість мінеральних добрив, необхідних для удобрення одного гектара озимого жита при інтенсивній технології, складає в межах 1600-2000 гривень.
Виділення із обласного бюджету коштів на дотування одного гектара посіву озимого жита із внесенням мінеральних добрив: не менше 45 кг на гектар діючої речовини – 250 гривень, не менше 30 кг на гектар діючої речовини – 150 гривень, залежно від площ посіву озимого жита із внесенням мінеральних добрив.
Враховуючи прогнозовані площі посіву озимого жита сільськогосподарськими товаровиробниками у 2010 році - 10,5 тис. га, в тому числі із внесенням не менше 45 кг на гектар діючої речовини мінеральних добрив – 2,5 тис. гектарів та 2,5 тис. гектарів із внесенням не менше 30 кг на гектар діючої речовини потреба у коштах із обласного бюджету при закладанні врожаю 2011 року становить 1 млн. гривень.
Розрахунки щодо виділення коштів на наступні роки головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації буде подавати щороку головному фінансовому управлінню облдержадміністрації при затвердженні обласного бюджету на відповідний рік.
Економічна ефективність реалізації Програми
Посів жита з внесенням мінеральних добрив дасть змогу збільшити обсяги виробництва зерна жита на 4 тис. тонн, поліпшаться якісні показники зерна, зокрема збільшаться обсяги виробництва жита групи А (для продовольчих цілей).
Сільськогосподарські підприємства додатково отримають чистого прибутку до 1,2 млн. гривень.
Порядок спрямування коштів обласного бюджету
1. Дотація надається сільськогосподарським товаровиробникам, які посіяли озиме жито на зерно із внесенням мінеральних добрив у кількості не менше 30 кілограм на гектар діючої речовини 150 гривень за 1 гектар та не менше 45 кілограм на гектар діючої речовини 250 гривень за 1 гектар.
2. Для визначення сільськогосподарських підприємств, що здійснили посів озимого жита із одночасним внесенням мінеральних добрив, управління агропромислового розвитку районних державних адміністрацій утворюють комісії у складі начальника управління (голова комісії), начальника районної державної насіннєвої інспекції, агронома управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.
3. Сільськогосподарські товаровиробники для отримання фінансової підтримки подають щорічно до 10 листопада на розгляд комісії заявки за формою згідно з додатком 1.
До заявки додають копії форми № 37-сг „Сівба та збирання врожаю сільськогосподарських культур, проведення інших польових робіт”, а також спеціалізовані бухгалтерські форми первинного обліку № 118 „Акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив, отрутохімікатів і гербіцидів”, № 119 „Акт витрат насіння і садивного матеріалу” та письмове зобов’язання товаровиробника повернути в місячний строк до бюджету одержані бюджетні кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання.
4. Комісія розглядає подані документи, перевіряє відповідність даних, складає акт за формою згідно з додатком 2 та приймає рішення щодо включення заявника до реєстру (додаток 3).
Основними критеріями для занесення заявників до реєстру є:
- посів озимого жита у агротехнічні терміни;
- внесення мінеральних добрив з розрахунку не менше 45 та 30 кілограмів діючої речовини на гектар посіву жита;
- посів кондиційним насінням не нижче третьої репродукції.
5. Реєстри ведуться управлінням агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та щороку до 15 листопада подаються в головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Документи зберігаються протягом трьох років в управліннях агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.
6. Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації протягом трьох днів узагальнює подані управліннями агропромислового розвитку районних державних адміністрацій реєстри та подає інформацію в головне фінансове управління обласної державної адміністрації.
7. На підставі поданих інформацій головне фінансове управління облдержадміністрації спрямовує кошти головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації.
8. Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації подає в головне управління Державного казначейства України у Рівненській області реєстри і платіжні доручення для перерахування коштів зі свого реєстраційного рахунку на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків.
9. Операції, пов’язані з використанням коштів обласного бюджету, проводяться відповідно до Порядку обслуговування місцевих бюджетів з реєстраційного рахунку, відкритого в головному управлінні Державного казначейства України у Рівненській області.
10. Фінансова звітність подається у встановленому законодавством порядку.
Додаток 1
до Програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року
Заявка
для включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників для надання фінансової підтримки з обласного бюджету за посіяний гектар озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив
Прошу включити до реєстру сільськогосподарських товаровиробників для надання фінансової підтримки з обласного бюджету за посіяний гектар озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив.
1. Заявник _____________________________________________________
(повне найменування, місцезнаходження, посада, прізвище, ім’я, по батькові керівника)
_____________________________________________________________
1.1. Телефон ______________ Факс _____________________
2. Класифікаційні ознаки
2.1. Форма власності _________________________________
2.2. Види діяльності __________________________________
2.3. Ідентифікаційний код юридичної особи ______________
3. Банківські реквізити ________________________________
____________________________ МФО ___________________
4. Державна реєстрація _______________________________
4.1. Місце проведення державної реєстрації______________
__________________________________________________________
4.2. Реєстраційний номер та дата реєстрації ______________
Під урожай 20__ року посіяно озимого жита на зерно станом на _____________ 20__ року всього ________ га, в тому числі посіяно озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив _______ га, з них: внесено мінеральних добрив не менше 45 кг на гектар діючої речовини ____ га, внесено не менше 30 кг на гектар діючої речовини ____ га. Посів проведено насінням не нижче третьої репродукції _____ га. Сума дотації з обласного бюджету за посіяний гектар озимого жита на зерно становить _________ гривень.
Керівник господарства ____________ __________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
МП
Додаток 2
до Програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року
Акт
про обсяги посіву озимого жита на зерно із внесенням
мінеральних добрив під урожай 20__ року сільськогосподарськими товаровиробниками ______________________ району
Комісія в складі начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації (голова комісії) __________________________ ,
(прізвище та ініціали)
начальника районної державної насіннєвої інспекції ________________________,
(прізвище та ініціали)
агронома управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації ________________________________,
(прізвище та ініціали)
в присутності керівника господарства _____________________ проаналізувала та
(прізвище та ініціали)
перевірила подані документи щодо посіву озимого жита на зерно і встановила, що в сільськогосподарському підприємстві ________________________________
(назва підприємства,
_____________________________________________________________ прізвище, ім’я, по батькові керівника, адреса, код згідно з ЄДРПОУ)
посіяно всього _________ га озимого жита на зерно (згідно форми 37-сг) станом на _____________ 20__ року, в тому числі із внесенням мінеральних добрив посіяно ____ га. Посів проведено насінням не нижче третьої репродукції ___ га.
При посіві внесено на всю площу ____ тонн діючої речовини мінеральних добрив, а на 1 га ___ кілограм діючої речовини.
Комісія прийняла рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників для надання фінансової підтримки з обласного бюджету за посіяний гектар озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив у сумі _______ гривень.
Начальник управління агропромислового
розвитку районної державної адміністрації __________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
МП
Начальник районної державної
насіннєвої інспекції _____________ ______________
(підпис) (прізвище та ініціали)
МП
Агроном управління агропромислового
розвитку райдержадміністрації ____________ ________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Керівник господарства _____________ _______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
МП
Додаток 3
до Програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року
Реєстр
сільськогосподарських товаровиробників для надання фінансової підтримки з обласного бюджету за посіяний гектар озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив
станом на ______________ 200_ року
___________________ району
Назва підприємства (прізвище, ім’я, по батькові керівника) |
Код згідно з ЄДРПОУ (ідентифіка-ційний номер) |
Площа посіву озимого жита на зерно, га |
Площа посіву озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив, га |
У тому числі внесення мінеральних добрив на площу, га |
Сума дотації, грн. |
|
не менше 45 кг на гектар діючої речовини |
не менше 30 кг на гектар діючої речовини |
|||||
Всього : |
Начальник управління
агропромислового розвитку
районної державної адміністрації ___________ ___________
(підпис) (прізвище та ініціали)
МП
Інформація
щодо виконання програми підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита у 2008-2010 роках, затвердженої рішенням обласної ради від 25.10.2007
№ 482 із змінами та доповненнями від 14.12.2007 № 548, від 10.10.2008 № 960
З метою забезпечення продовольчої безпеки області та збільшення обсягів виробництва зерна жита в області діяла програма підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2010 року затверджена рішенням обласної ради від 25 жовтня 2007 року № 482 із змінами від 14 грудня 2007 року № 548 та від 10 жовтня 2008 року № 960. Програмою передбачено стимулювання сільськогосподарських товаровиробників до збільшення виробництва зерна жита шляхом дотування посіву озимого жита із внесенням мінеральних добрив. Відповідно, сільськогосподарські товаровиробники області під урожай 2008 року посіяли озиме жито із внесенням мінеральних добрив на площі 3076 га та їм виплачено дотації з обласного бюджету у сумі 306,6 тис. гривень. Посів озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив проведено сільськогосподарськими підприємствами 6-ти районів та відповідно отримано коштів:
Березнівський - 302 га, відшкодовано 30,2 тис. гривень;
Володимирецький - 68 га, відшкодовано 6,8 тис. гривень;
Дубровицький - 722,5 га, відшкодовано 72,250 тис. гривень;
Костопільський - 277,5 га, відшкодовано 26,750 тис. гривень;
Рокитнівський - 610 га, відшкодовано 61,0 тис. гривень;
Сарненський - 1096 га, відшкодовано 109,6 тис. гривень.
Під урожай 2009 року сільськогосподарські товаровиробники посіяли озиме жито на зерно із внесенням мінеральних добрив на площі 6595,9 га та їм виплачено дотації з обласного бюджету у сумі 1 млн. 348,728 тис. гривень. Посів озимого жита на зерно із внесенням мінеральних добрив проведено сільськогосподарськими підприємствами 9-ти районів та відповідно отримано коштів:
Березнівський – 400 га, відшкодовано 83,582 тис. гривень;
Володимирецький – 421 га, відшкодовано 64,065 тис. гривень;
Дубенський – 595 га, відшкодовано 124,327 тис. гривень;
Дубровицький – 824 га, відшкодовано 172,175 тис. гривень;
Корецький - 443 га, відшкодовано 92,566 тис. гривень;
Костопільський – 936,9 га, відшкодовано 194,598 тис. гривень;
Острозький - 294 га, відшкодовано 61,433 тис. гривень;
Рокитнівський - 609 га, відшкодовано 127,253 тис. гривень;
Сарненський - 2073 га, відшкодовано 428,729 тис. гривень.
Проведений аналіз показує, що сільськогосподарські підприємства під час дії програми та отримання коштів з обласного бюджету у 2008 році забезпечили виробництво озимого жита 26,9 тис. тонн, що більше на 8,6 тис. тонн або на 47 відсотків порівняно до рівня 2007 року та урожайність підвищилася на 18 відсотків і становила 14,4 ц/га. У 2009 році виростили 22,8 тис. тонн озимого жита, що на 4,5 тис. тонн або на 25 відсотків більше порівняно до рівня 2007 року та урожайність підвищилася на 16 відсотків і становила 14,2 ц/га.
Разом з тим, кошти на реалізацію програми у 2009 році та 2010 роках не виділялися. Відповідно, очікуване валове виробництво жита у 2010 році порівняно до рівня 2007 року зменшилося на 44 відсотки та урожайність зменшилася на 10 відсотків.
Як наслідок, на 2010 - 2011 маркетинговий рік спостерігається дефіцит продовольчого зерна жита для регіональних потреб.
Враховуючи завершення дії програми у 2010 році, з метою стабілізації ситуації на ринку продовольчого зерна, зокрема жита, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації підготовлено програму підтримки збільшення обсягів виробництва зерна жита до 2015 року, яку подано на затвердження в обласну раду.
Начальник
головного управління О.Слободянюк