Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 17-08-2010У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Тридцять шоста сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «12» серпня 2010 року № 1716
Про підтримку звернення Рівненської громади Конгресу Української Інтелігенції до Канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо надання фінансової допомоги для підтримки будівництва «Пантеону скорботи» в урочищі «Видумка» в місті Рівне
Розглянувши звернення громади Церкви Святих сорока мучеників Севастійських, Рівненської обласної громади Конгресу Української інтелігенції та депутатської фракції Української Народної Партії в Рівненській обласній раді, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Підтримати звернення Рівненської обласної громади Конгресу Української інтелігенції до Канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо надання фінансової допомоги для підтримки будівництва «Пантеону скорботи» в урочищі «Видумка» в місті Рівне (текст звернення додається).
2. Рішення надіслати Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, Міністерству закордонних справ України.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.
Голова обласної ради О.Ю.Данильчук
Шановна пані Канцлер ФРН Ангело Меркель
Ми, нащадки тих, кого було вбито гітлерівцями в Рівному в роки Другої Світової війни, звертаємося до Вас із цим листом.
На території нашого міста в роки війни було замордовано 120 тисяч громадян.
Братня могила на вулиці С.Бандери серед місць масового поховання жертв чужоземних поневолювачів у Рівному займає особливе місце. В історії нашого краю вона здобула сумну назву Голгофи волинської інтелігенції часів Другої світової війни.
У період нацистської окупації долина поблизу села Видумка (тепер південно-східна частина міста) з весни 1943 року стала місцем масових розстрілів в’язнів рівненської тюрми. Тут гітлерівці періодично страчували політв’язнів, їхні тіла спалювали і присипали землею. За даними Надзвичайної Комісії, що розслідувала злочини гітлерівців у місті Рівному та області в 1944 р., зазначено: «У кар’єрах біля села Видумка було розстріляно, спалено і закопано до 3 тисяч громадян».
Пройшли роки, в усьому світі відбулися позитивні зміни. Український та німецький народи знайшли порозуміння. Наш народ сприйняв із вдячністю рішення німецької влади про виділення коштів на відшкодування праці українських остарбайтерів на території Німеччини в період Другої світової війни.
На місці страти волинських інтелігентів Рівненська міська рада у 1993 році встановила пам’ятний знак і схвалила рішення про будівництво Пантеону Скорботи.
Вшановуючи пам’ять волинських інтелігентів, які загинули у боротьбі за незалежну державу від рук іноземних завойовників у роки Другої світової війни, Рівненська обласна рада у 2000 році прийняла рішення про встановлення 15 жовтня Дня пам’яті волинських інтелігентів. Цього ж року в урочищі Видумка засновано церкву.
21 травня 2003 року Рівненською міською радою прийнято рішення про відведення ділянки землі для будівництва Пантеону Скорботи в комплексі з храмом-каплицею Сорока Мучеників Севастійських в урочищі Видумка м.Рівного. Владика Рівненський і Острозький Даниїл благословив будівництво. Рівненський архітектор Микола Берегович розробив проект церкви і підготував відповідну документацію.
Почався збір коштів. Але криза, на жаль, гальмує будівництво. Враховуючи нинішню соціально-економічну ситуацію в Україні, збір коштів від людей на будівництво Пантеону проходить вкрай повільно. Необхідну суму ми не зможемо зібрати ще тривалий час. Тому, за рішенням територіальної громади міста Рівного, ми вирішили звернутися до німецької сторони з проханням посприяти виділенню частини коштів від Німеччини на спорудження Пантеону.
Сподіваємося на виділення 180 тис євро для будівництва Пантеону, щоб пам’ять про невинно закатованих громадян пробуджувала в сучасних українцях прагнення до волі й утвердження Української держави, а щира молитва за патріотів-мучеників линула до Бога.
Гроші на будівництво Пантеону для вшанування пам’яті загиблих на території Рівного в період 1943-1944 рр. ми сприймемо як внесок дружнього нам німецького народу.
Виділені кошти (в сумі 180 тис євро) просимо перераховувати частинами упродовж 2010-2011 років на відповідний рахунок.
Шановна пані Канцлер ФРП Ангело Меркель. Підтримайте створення Пантеону Пам’яті та Скорботи!
Наш рахунок:
Р/р 26006730263181 у Львівській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» м.Львів
МФО 325019 код СДРПОУ 26353262
вул. С. Бандери, 69-в м. Рівне 33000 Україна
Голова Рівненської громади
Конгресу Української Інтелігенції Іван Кур’янік