Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 24-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(П’яте скликання)
(Тридцять перша сесія)
РІШЕННЯ
від «18» грудня 2009 року № 1428
Про звіт щодо виконання програми розвитку
міжнародної та міжрегіональної співпраці
на 2007-2009 роки, затвердженої рішенням
обласної ради від 23.03.2007 №245
із змінами та доповненнями
Заслухавши звіт про виконання програми розвитку міжнародної та міжрегіональної співпраці на 2007-2009 роки із змінами і доповненнями, обласна рада зазначає, що заходи Програми виконані.
Керуючись пунктами 16, 28 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Звіт про виконання програми розвитку міжнародної та міжрегіональної співпраці на 2007-2009 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.03.2007 №245 із змінами та доповненнями від 17.08.2007 №397, від 14.12.2007 №546, від 27.03.2009 №1141, взяти до відома (додається).
Голова ради О.Ю.Данильчук
Звіт
про стан виконання програми розвитку міжнародної
та міжрегіональної співпраці на 2007-2009 роки
Рівненщина здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Вармінсько-Мазурським воєводством, містами Пйотркув Трибунальський, Берунь та Гіжицько Республіки Польща, провінцією Чжецзян Китайської Народної Республіки та штатом Санта-Катаріна Федеративної Республіки Бразилія, Оренбурзькою, Брянською, Ростовською областями Російської Федерації, Брестською областю Республіки Білорусь у рамках укладених договорів та меморандумів про співпрацю та торговельно-економічне співробітництво. Також область підтримує та розвиває транскордонні та міжрегіональні зв’язки з рядом інших країн у економічній, культурній та освітній сферах.
Завдяки партнерським відносинам з Республікою Польща Рівненська обласна дитяча лікарня отримала як гуманітарну допомогу з м. Ольштин: апарат для тривалої штучної вентиляції легень, тест-системи для визначення вірусу грипу А і Б та одноразові маски.
Зовнішню торгівлю товарами та послугами підприємства області здійснюють з партнерами більше ніж із 100 країн світу.
За 9 місяців 2009 року загальний зовнішньоторговельний оборот товарами становив 448,2 млн. дол., що на 42 відс. менше ніж у відповідний період 2008 року.
Обсяг експорту товарів становить 251,1 млн. дол., імпорту – 197,1 млн. дол. і порівняно з 2008 року експорт скоротився на 28,6 відс., а імпорт – на 53,5 відс.
Серед традиційних торгових партнерів області - Російська Федерація, Республіка Польща, Федеративна Республіка Німеччина, Латвійська Республіка, Республіка Білорусь, Литовська Республіка, Королівство Нідерланди та інші. Найбільш активна співпраця з країнами Європи – 57 відс. загального обсягу зовнішньоторговельного обороту та країнами СНД – 27 відс.
Налагоджено торговельні зв’язки з такими країнами: Киргизька Республіка, Ліванська Республіка, Сирійська Арабська Республіка, Республіка Зімбабве, Республіка Мадагаскар, Республіка Намібія, Федеративна Республіка Нігерія, Республіка Судан, Республіка Гватемала, Республіка Колумбія та іншими.
Станом на 1 жовтня 2009 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, становив 276 млн. дол., що на 1,4 відс. більше відповідного минулорічного показника. У цілому приріст сукупного обсягу іноземного капіталу в економіці області за січень - вересень 2009 року становив 3,9 млн. дол. (з урахуванням його вилучення, утрат, курсової різниці).
Іноземні інвестиції надійшли із 35 країн світу. Основними країнами, що інвестують свій капітал в економіку Рівненської області, є Німеччина (87,3 млн. дол.), Сполучене Королівство Великобританії i Північної Ірландії (64 млн. дол.), Кіпр (47,3 млн. дол.), Російська Федерація (17,4 млн. дол.) та Сполучені Штати Америки (17,3 млн. дол.).
Кризові явища спричинили негативну динаміку розвитку зовнішньоекономічної діяльності в області. Зменшився обсяг зовнішньо-торговельного обороту майже з усіма найбільшими країнами-партнерами.
Протягом 2009 року було проведено ряд зустрічей та заходів, спрямованих на розвиток міжрегіонального та економічного співробітництва. Зокрема, 12 січня 2009 року відбувся візит на Рівненщину іноземної делегації від Республіки Казахстан на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні і Республіці Молдова Амангельди Жумабаєвим. В рамках програми перебування іноземної делегації відбулася зустріч з головою облдержадміністрації В.Матчуком, в ході якої обговорювались перспективи розвитку двостороннього економічного співробітництва та розглянуто можливість вкладення інвестицій у будівництво промислового комплексу з подальшим використанням енергетичних потужностей області.
25-26 січня 2009 року в Рівненській області перебували члени іноземної делегації від Російської Федерації на чолі з Генеральним Консулом Російської Федерації в м. Львові п. Гузєєвим Євгенієм Федоровичем. Відповідно до програми перебування на Рівненщині, члени іноземної делегації 25 січня 2009 року взяли участь у роботі фестивалю авторської пісні присвяченого Дню пам’яті В. Висоцького, в рамках якого відбулася зустріч пана Гузєєва Є. Ф. з міським головою м. Рівного В. Хомком. В рамках візиту делегації 26 січня 2009 року відбулись зустрічі Генерального Консула Російської Федерації у Львові з головою обласної ради О. Данильчуком і головою облдержадміністрації В. Матчуком, де обговорювались актуальні питання щодо стану українсько-російського співробітництва на міжрегіональному рівні, шляхи поглиблення двостороннього співробітництва, подальшої співпраці між Рівненською областю та регіонами Російської Федерації тощо. Іноземна делегація також відвідала музей ДП "Бурштин України" і Рівненський краєзнавчий музей.
5 лютого 2009 року в м. Рівне з робочим візитом перебував Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Томаш Янік та голова Польського правління Європейських Федералістів (м. Лодзь) Павло Войцеховський. Під час візиту було проведено презентацію програми "Польська допомога – 2009" з подальшим обговоренням можливості залучення до цієї програми м. Рівне. Члени делегації також провели тренінги для представників органів місцевого самоврядування.
25 лютого 2009 року в м. Рівне з візитом перебував п. Тадеуш Сабік, генеральний консультант систем ІСО з м. Тарнов (Польща). Метою візиту було ознайомлення з системою управління якістю ІСО та обговорення можливостей запровадження системи ІСО у Рівному.
У лютому п. р. в рамках Програми реформування та модернізації сільськогосподарського сектору України (FARM) Рівненську область відвідала делегація від провінції Саскачеван (Канада). Під час візиту було проведено спільну робочу нараду – зустріч, на якій обговорювались стан та перспективи подальшого розвитку сільськогосподарського дорадництва в Рівненській області на обласному та районному рівнях.
2 березня 2009 року Рівненську область відвідала іноземна делегація представників компанії "ОТТАВА" на чолі з директором компанії п. Норбертом Оттавою. Метою візиту було обговорення ходу реалізації проекту по створенню індустріального парку. В рамках візиту відбулась зустріч з керівництвом облдержадміністрації, за результатами якої було підписано меморандум про співробітництво між німецькою компанією "ОТТАВА" та Рівненською облдержадміністрацією в напрямі залучення потенційних інвесторів.
З 15 по 19 березня 2009 року офіційна делегація від Рівненської області на чолі з головою адміністрації В.Матчуком на запрошення Королівського Інституту Технологій відвідала м. Стокгольм Королівства Швеція для здобуття досвіду у сфері альтернативної енергетики. В результаті візиту до Швеції, зорганізованого Королівським інститутом технологій, представники Рівненської області вирішили сприяти впровадженню проекту з будівництва у м. Рівне теплонасосної станції з використанням низькопотенційного тепла очисних споруд.
З 3 по 11 квітня 2009 року в рамках проекту "Єврорейс" представники органів місцевого самоврядування м. Рівне та міські депутати перебували з навчально-ознайомлювальним візитом у Раді Європи у Страсбурзі.
З 17 по 24 квітня 2009 року в рамках гуманітарної місії представники організації "Тьюір Солідаріті" (м. Тьюір, Франція) відвідали м. Рівне. В рамках візиту члени делегації зустрілись з міським керівництвом. Під час зустрічі було обговорено питання розвитку культурних і ділових відносин між Францією та Україною через дружньо-ділові контакти з асоціацією "Тюір-Солідаріті". Рівненський міський голова В. Хомко вручив подяки президенту асоціації "Тюір-Солідаріті" Рене Олів та меру м. Тюір, а також отримав від французьких гостей медаль м. Тюір.
З 21 по 24 квітня 2009 року делегація від Рівненської області відвідала м. Иштад Королівства Швеція з метою участі у навчальному курсі для координаторів Європейської мережі кулінарної спадщини. Під час теоретичного курсу та відповідного навчального туру представники Рівненщини мали можливість вивчити, яким чином ефективно працювати регіональним керівником проекту в мережі.
З 27 по 29 квітня 2009 року офіційна делегація від Рівненської області на чолі із заступником голови адміністрації С. Павлюком відвідала м. Краків Республіки Польща з метою участі в культурно-інформаційному заході "Дні України", в рамках якого представники Рівненщини провели презентацію області, інвестиційних проектів, зустрілись із потенційними інвесторами та підприємцями.
З 27 по 30 квітня 2009 року відбувся візит делегації від Рівненської області до Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща. Під час зустрічі представники галузі охорони здоров’я Рівненщини мали нагоду ознайомитись з функціонуванням системи охорони здоров’я в Республіці Польща, отримати знання про впровадження новітніх технологій у медичному обслуговуванні. Також під час візиту обговорювались можливості реалізації двостороннього проекту в галузі охорони здоров’я та його співфінансування з джерел Фонду малих транскордонних та міжрегіональних грантів в рамках Норвезького Фінансового Механізму.
29-30 квітня в ході візиту в Рівненську область іноземної делегації в складі радника з питань культури і співробітництва Посольства Франції в Україні А. Дюрюфле, І-го секретаря Посольства Франції в Україні К. Доно відбулася їх зустріч з керівниками окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, під час якої обговорено потенційні напрямки співпраці між Рівненською областю та Французькою Республікою в галузях культури, туризму, економіки, можливості організації спільних проектів на регіональному рівні. В рамках програми перебування на Рівненщині члени делегації також зустрілись з керівництвом м. Рівне та взяли участь у "Французькій весні".
25-27 травня на Рівненщині в рамках реалізації Чорнобильської Програми Відродження та Розвитку ПРООН перебувала делегація представників органів місцевого самоврядування Західнопоморського воєводства (Республіка Польща). Мета візиту – ознайомлення з особливостями діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в районах, специфікою соціально-економічного, культурного розвитку районів; перейняття досвіду, налагодження співпраці щодо впровадження соціально-економічних проектів у рамках Програми Розвитку ООН. Зокрема, під час візиту члени делегації відвідали Дубровицький, Зарічненський, Сарненський та Володимирецький райони.
З 28 по 30 травня 2009 року у Рівненській області було проведено Українсько-Польський Бізнес-Форум за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Польща О. Моцика, представників торгово-економічної місії при Посольстві України в Республіці Польща, представників українських та польських бізнесових кіл. Під час перебування на Рівненщині члени офіційної делегації від Республіки Польща також зустрілись з керівництвом облдержадміністрації та бізнес-колами Рівненщини, відвідали ряд підприємств області та провели прес-конференцію для ЗМІ області.
В рамках відзначення Дня Європи у 2009 році 29-31 травня п. р. відбувся візит офіційної іноземної делегації від Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща на чолі з Віце-маршалком Вармінсько-Мазурського воєводства пані Уршулою Паславскою до Рівненської області. Під час візиту члени делегації зустрілись з членами товариства польської культури ім. Владіслава Станіслава Реймонта на Рівненщині, з членами Постійних комісій з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції та з питань духовності, культури та соціальної політики Рівненської обласної ради, а також взяли безпосередню участь у заходах з нагоди Дня Європи, зокрема, представляли свою країну в наметовому містечку.
Також з нагоди відзначення Дня Європи в парку культури та відпочинку ім. Шевченка відділом міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації спільно з РОМГО "Євроклуб" було проведено ряд святкових заходів. Зокрема, відбулася фотовиставка "Рівне – Європа: точки перетину", яку оцінювали учасники святкування, дитячий конкурс малюнку на асфальті "Земля моєї мрії", конкурс графіті, гра "Подорож Європою", розважальна гра "Дай-но краба, Європо!", фотополювання, лотерея "Євро-фортуна", гра "Європейські фанти", Євродартс тощо за участю мешканців та гостей міста.
4-8 червня 2009 року офіційна делегація від міста Рівне перебувала у м. Пйотркув Трибунальський, Польща. Під час візиту делегація взяла участь у святкуванні Дня міста, у ярмарку ремесел, представленні національної кухні, а також у спортивно-масових заходах.
З 16 по 19 липня 2009 року делегація від Рівненської області здійснила візит до м. Ольштин Республіки Польща з метою участі у "Днях української культури – барви України". Своє мистецтво в м.Ольштин представляли художні колективи області, художники, фотохудожники та народні умільці.
2 та 5 серпня 2009 року в області перебували члени архіпастирського візиту від Російської Федерації на чолі з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом.
7 жовтня 2009 року в приміщенні облдержадміністрації відбулася зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Ю. Благодира із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні п. Ж. Даніелем Кароном.
З 26 по 29 жовтня 2009 року в рамках реалізації плану співпраці Комісії Сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства з Постійними комісіями Рівненської обласної ради від 29 травня 2009 року делегація від Рівненської області у складі депутатів обласної ради, працівників виконавчого апарату обласної ради, представників громадських організацій та засобів масової інформації на чолі із заступником голови – керівником апарату Рівненської обласної державної адміністрації здійснила візит до м. Ольштин Республіки Польща. Під час візиту делегація взяла участь у XXXIV Сесії Сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства, під час якої відбулись дебати з неурядовим сектором у Вармінсько-Мазурському воєводстві, зустрілась з українською та німецькою меншинами, відвідала ряд Об’єднань шкіл з українською мовою навчання у Вармінсько-Мазурському воєводстві, Воєводську реабілітаційну лікарню в Гурові Ілавецькому тощо. Водночас, ключовою подією візиту було спільне засідання Комісій Сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства і Рівненської обласної ради.
В 2009 році Маршалківським Урядом Вармінсько-Мазурського воєводства за підтримки Фінансового Механізму EOG та Норвезького Фінансового Механізму 2004-2009, реалізується проект "Географічні інформаційні системи в адміністрації самоврядування у сфері охорони природи та просторового планування", в якому партнером виступає Рівненська область. В червні делегація від області брала участь в роботі конференції "Використання систем географічної інформації в органах адміністративного самоврядування у сфері просторового планування та охорони навколишнього середовища. Презентація польського, баварського та українського досвіду" в м. Ольштин, а у вересні заплановано навчальний візит до Баварії.
Спільно з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща реалізовано проект "Місцева група дії як засіб ефективного розвитку сільських територій – промоція успішного досвіду", метою якого є вивчення успішного датського та польського досвіду щодо реалізації соціальних ініціатив у сфері розвитку сільських територій та зеленого туризму шляхом створення місцевих груп дії, які об’єднують представників трьох секторів: соціального, економічного та суспільного. Підсумком реалізації проекту є започаткування безпосередньої співпраці між громадськими організаціями Радивилівського району Рівненської області та місцевими групами дії Вармінсько-Мазурського воєводства, що забезпечить створення нових робочих місць та розвиток сільських територій. Реалізовано ряд інших проектів, спрямованих на вивчення досвіду в сфері охорони навколишнього середовища, підвищення рівня поінформованості населення з питань європейської інтеграції, здобуто сучасні знання та вміння у сфері використання сучасних інформаційних технологій.
В жовтні в рамках проекту "Перша українська область в Європейській мережі кулінарної спадщини", який є продовженням проекту, реалізованого в 2008 році, в м. Рівне пройшла конференція на тему: "Роль якості продуктів харчування та страв в світлі ідеї Європейської мережі кулінарної спадщини". За підсумками проекту Рівненську область прийнято до Європейської мережі кулінарної спадщини, що сприятиме відродженню національних традицій, промоції в країнах Європейського Союзу.
В рамках розвитку співробітництва в сфері культури упродовж 2009 року відбувся ряд культурно-мистецьких заходів за участю аматорських та професійних колективів. Зокрема, 14-19 січня 2009 року у XIII Слов’янському фольклорному фестивалі "Коляда" взяв участь хор "Кармен" із Республіки Польща (м. Білосток).
5-9 березня 2009 року представники міст Пйотркув Трибунальський та Забже (Польща) взяли участь у міжнародному музичному фестивалі "Партнерське музикування" у м. Рівне.
З 13 до 20 березня 2009 року у Рівному проходили заходи в рамках Тижня Франкофонії, організаторами яких були Посольство Франції в Україні, Французький культурний центр спільно з Посольствами Бельгії, Канади, Румунії та Швейцарії, а також Рівненська обласна організація „Французький альянс". Упродовж тижня проводилося ряд культурних заходів навколо французької мови та цінностей, які популяризує Міжнародна організація Франкофонії, зокрема 16-20 березня 2009 року було проведено кінофестиваль сучасного французького кіно "Світ кіно", під час якого у приміщенні Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти демонструвалося 6 фільмів з різних куточків франкомовного світу. Водночас, 16 березня 2009 року в залі камерної та органної музики обласної філармонії відбулася вистава-концерт „15 років кохання" (Мурон співає Бреля/ Фортепіано Террі Трак).
З 9 по 24 квітня 2009 року з метою культурного обміну та участі у фестивалі представники Рівненської міської дитячої музичної школи №2 перебували у комуні Le Pont-de-Beauvoisin (Франція).
21 квітня в м. Рівне у виставковому залі кіноцентру "Ера" відбулося відкриття фотовиставки учасників міжнародного пленеру в м. Пйотркув Трибунальський (Польща) українсько-польсько-словацького проекту „Ми, малі Вітчизни, спільної Європи". В пленері взяли участь фотомайстри з м. Рівне (Україна), мм. Пйотркув Трибунальський, Зелена Гура, Ольштин, Радомско, Лодзь (Польща), Жилін (Словаччина).
11 травня в залі камерної та органної музики відбувся концерт О.Набіуліна, лауреата Міжнародних конкурсів (фортепіано, м. Москва).
12-14 травня у м. Рівне відбувся III Міжнародний фестиваль молодих виконавців "Шоу – Західний регіон", в якому поряд із учасниками з України взяли участь конкурсанти з Білорусі та Грузії.
З 14 по 18 травня 2009 року фотомитці з міст Забже та Пйотркув Трибунальський (Республіка Польща) взяли участь у II Міжнародному фотопленері "Рівне. На Європейських перехрестях, весна-2009" у м. Рівне.
5-8 червня 2009 року офіційна делегація від міста Рівне, учні та викладачі міської дитячої художньої школи перебували у м. Забже, Польща з метою участі у 12 Міжнародному фестивалі малювання та художньому пленері.
В рамках міжрегіонального співробітництва у сфері охорони здоров’я, фізичної культури, спорту та молодіжної політики з 12 по 20 січня ц.р. за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації чемпіон області серед команд КВН – команда "Аварія" РДГУ взяла участь у 19 Міжнародному фестивалі команд КВН "КіВіН-2009", який проходив у м. Сочі Російської Федерації. Загалом на фестивалі було представлено 550 команд з країн СНД, Німеччини, Ірану, Латвії. За результатами фестивалю команда має потрапити в одну з центральних чи міжрегіональних ліг, які працюють під егідою компанії "АМіК".
У лютому та травні 2009 року представники Федерації ветеранів футболу (м. Рівне) брали участь у чемпіонаті з футболу в м. Хелм (Польща).
7 травня п. р. відбулася зустріч заступника голови облдержадміністрації С.Павлюка з представниками Благодійного фонду "Chernobyl children’s appeal" (Республіка Ірландія) А. Кросс та К. Келлі.
Під час зустрічі обговорено потенційні напрямки співпраці між областю та фондом щодо оздоровлення дітей, які проживають на територіях області, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В межах співробітництва у галузі освіти та науки 11-12 лютого 2009 року в області проведено заходи, спрямовані на інформування населення про євроатлантичний курс України "Україна – НАТО: ЗА і ПРОТИ", за участю аташе та експертів Посольств Литовської та Словацької Республік, експертів Латвійської трансатлантичної організації LATO та Євроцентру (Чеська Республіка). Під час проведення заходів відбулася зустріч з керівництвом облдержадміністрації та прес-конференція. Крім того, експерти відвідали ряд вищих навчальних закладів Рівного. В рамках візиту у Рівненському державному гуманітарному університеті пройшли дебати "Україна-НАТО: ЗА і ПРОТИ", в яких взяли участь активісти патріотичних громадських організацій, політологи, науковці, а також представники політичних сил "лівого" спрямування, які традиційно негативно висловлювалися про можливий вступ України до НАТО. Після дебатів відбувся телеміст Рівне-Брюссель, під час якого аудиторія мала можливість поспілкуватися з Лінасом Лінкявічусом – представником штаб-квартири НАТО. По закінченню заходу відбувся брифінг та було підписано Підсумки за результатами візиту.
8 травня 2009 року начальник управління освіти і науки облдержадміністрації І.Вєтров взяв участь у IV Міжнародному колоквіумі "Європейський вимір української освіти", що проходив в рамках II спеціалізованої виставки "Освіта-2009" у м. Львові. Темою колоквіуму була "Європейська політика у сфері професійного розвитку вчителів", обговорювалися питання атестації та сертифікації педагогічних працівників у Польщі, Франції, ліцензійного тестування вчителів у США.
14-16 травня 2009 року на базі приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С. Дем’янчука" за сприяння та фінансової підтримки Дрезденського університету (Німеччина) було проведено Міжнародний науково-практичний семінар „Релігійна свобода у демократичному суспільстві: правові, релігійні та філософські аспекти у конституційній теорії та в реальності" за участю представників усіх релігійних конфесій, директора Департаменту у справах державно-конфесійних відносин та забезпечення свободи совісті Державного комітету України з питань національних меншин та релігій Юрія Решетнікова; ректора Житомирського державного університету імені І.Франка, професора, доктора філософських наук Петра Сауха, науковців із Німеччини, Австрії, Швейцарії, Естонії, Бельгії та США.
14-17 травня в м. Дубно (Рівненська область), у рамках інтеграційної програми "Разом в краще майбутнє", між учнями гуртка з поглибленим вивченням польської мови при Дубенському міському будинку учнівської молоді та учнями Гіжицької школи № 7 (Польща) проведено зустріч „В здоровому тілі – здоровий дух", у рамках якої польські й українські діти займалися спільним вивченням історії Рівненщини, брали участь у різних конкурсах.
26-27 травня 2009 року в Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Роль вищих навчальних закладів України і Польщі у процесі інтеграції України до європейської спільноти". В роботі конференції взяли участь Генеральний консул Польщі в Україні Томаш Янік, ректор Державної вищої професійної школи в Хелмі Иозеф Зайонц, провідні науковці вищих навчальних закладів Рівненської області та Польщі.
4 червня 2009 року у Рівненському вищому професійному училищі №1 відбулася урочиста зустріч делегації із рільничої школи с. Сенджейовіце Лодзького воєводства республіки Польща, яку очолює директор школи П. Калюда.
В рамках програми культурно-освітнього обміну "Одне минуле – спільне майбутнє", яка проводиться в тому числі за фінансової підтримки центру культури міста Варшави, 16 учнів із Польщі упродовж 4-9 червня 2009 року відвідали заняття з української мови у ВПУ №1 м. Рівне, мальовничі куточки Рівненщини, побували у музеях міст Рівне, Дубно та Острога.
З метою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України у Рівненській обласній державній бібліотеці діє Центр європейської інформації, в якому представлено широкий спектр літератури з європейської та євроатлантичної тематики, а також організовано безкоштовний доступ до мережі Інтернет для пошуку корисної інформації про ЄС.
Більшість бібліотек області мають оформлені книжково-ілюстративні виставки на тему європейської та євроатлантичної інтеграції. У районних бібліотеках проводяться семінари та лекції на згадану тематику.