Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 24-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Тридцять перша сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «18» грудня 2009 року № 1417
Про хід виконання програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.01.2009 № 1079
Заслухавши інформацію облдержадміністрації про хід виконання програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.01.2009 № 1079, обласна рада відзначає, що реалізація заходів обласної програми розвитку підприємництва покращує умови започаткування і ведення підприємницької діяльності, а також сприяє зменшенню негативного впливу економічної кризи на малий та середній бізнес області.
Для забезпечення фінансування заходів програми з обласного бюджету на 2009 рік передбачено цільові видатки в сумі 240,0 тис.грн., з яких за 10 місяців поточного року використано 189,1 тис.грн.. Зокрема, впродовж січня-жовтня 2009 року було освоєно 73,0 тис.грн. цільових коштів обласного бюджету із 100,0 тис.грн., передбачених на відшкодування плати за користування кредитами банків, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.
Відповідно до пунктів 16, 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а:
1. Інформацію облдержадміністрації про хід виконання програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.01.2009 № 1079, взяти до відома (інформація додається).
2. Рекомендувати облдержадміністрації спільно з іншими виконавцями забезпечити виконання програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки в повному обсязі.
3. Звіт про виконання програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки заслухати за підсумками 2010 року.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій (Кучерук М.Г.), з питань бюджету, фінансів та податків (Хомич О.В.).
Голова ради О.Ю.Данильчук
Інформація
про хід виконання обласної програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.01.2009 № 1079, за 9 місяців 2009 року
Програма розвитку малого підприємництва (в подальшому - Програма) схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.12.2008 № 551 та затверджена рішенням сесії обласної ради від 23.01.2009 № 1079.
Її заходи спрямовані на :
- забезпечення реалізації в області державної регуляторної політики у сфері підприємницької діяльності;
- створення в області сприятливого клімату для організації та ведення власної справи;
- сприяння розвитку підприємництва в регіоні шляхом надання суб’єктам малого бізнесу необхідної організаційної, інформаційно-консультативної, навчально-методичної, ресурсної та фінансово-кредитної підтримки;
- мінімізації негативного впливу економічної кризи на малий та середній бізнес.
1. Окремі показники розвитку підприємництва
У сфері малого бізнесу регіону працює понад 110 тис. осіб, тобто більше 23,5 відсотка зайнятих у господарському комплексі, соціальній та гуманітарній сферах Рівненщини.
В області діє 4,8 тис. малих підприємств.
Кількість фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності станом на 01.10.2009 року складає 46,9 тис. осіб, що на 0,434 тис. осіб або на 0,9 відс. менше ніж на 01.10.2008 року.
Внаслідок економічної кризи, зокрема зменшення попиту на продукцію (товари, роботи, послуги) та фактичного припинення кредитування економіки, фінансові показники малого бізнесу у 2009 році погіршились.
За 9 місяців 2009 року до Зведеного бюджету області від діяльності суб’єктів малого підприємництва надійшло 155,0 млн. грн., в тому числі до місцевого – 92,9 млн. грн., що відповідно на 17,6 відс. та 12,9 відс. менше ніж за відповідний період минулого року.
За підсумками року очікуються надходження до Зведеного бюджету 205,4 млн.грн., до місцевого – 124,3 млн. грн..
Частка надходжень від діяльності суб’єктів малого підприємництва до Зведеного та місцевих бюджетів складає відповідно 13,1 та 13,7 відс. загальної суми надходжень.
2. Впорядкування нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності
На виконання заходів Програми затверджено план підготовки структурними підрозділами облдержадміністрації проектів регуляторних актів на 2009 рік. Створено обласну робочу групу з прискореного перегляду регуляторних актів облдержадміністрації, а також відповідні районні та міські робочі групи.
За 9 місяців 2009 року обласною робочою групою з перегляду регуляторних актів переглянуто 376 розпоряджень голови облдержадміністрації. Прийнято 2 регуляторні акти - розпоряджень голови облдержадміністрації.
Відповідно до статті 10 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” за 9 місяців 2009 року проведено два базових, одне повторне відстеження результативності регуляторних актів.
Проекти регуляторних актів з аналізом регуляторного впливу оприлюднюються в засобах масової інформації та на Веб-сторінці облдержадміністрації в розділі “Громадські обговорення” і направляються представництву Держкомпідприємництва України в області.
Крім того, на Веб-сторінці облдержадміністрації створено реєстр діючих регуляторних актів структурних підрозділів облдержадміністрації.
Відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” в 16 районах та чотирьох містах обласного значення створені та діють дозвільні центри для суб’єктів підприємницької діяльності за принципом організаційної єдності.
Забезпечено щомісячний моніторинг діяльності зазначених центрів та своєчасне інформування Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Інформація про діяльність районних та міських дозвільних центрів розміщена на веб – сторінках райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
Облдержадміністрацією щомісячно проводиться аналіз інформації щодо діяльності дозвільних центрів та кількості звернень суб’єктів господарювання, виданих документів дозвільного характеру, відмов у видачі документів дозвільного характеру, кількість наданих консультацій суб’єктам господарювання.
З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 526 “Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” в області створено обласну робочу групу з аналізу роботи місцевих дозвільних органів та центрів із видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.
Питання діяльності районних та міських центрів з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності розглядалось на засіданнях колегії облдержадміністрації у липні 2009 року та на засіданнях координаційної ради з питань розвитку підприємництва у вересні 2009 року.
Впродовж січня-вересня 2009 року суб’єктам господарювання видано 2053 документи дозвільного характеру та надано 2478 консультацій.
В обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Рівненської облдержадміністрації проведено цикл лекцій з питань державної регуляторної політики та підтримки розвитку підприємництва для заступників голів райдержадміністрацій.
Також проведені тематичні семінари для державних реєстраторів і адміністраторів дозвільних центрів.
Крім цього, в області проведено конкурс “Кращий дозвільний центр” та “Кращий адміністратор”.
Кращим дозвільним центром визнано дозвільний центр Корецької райдержадміністрації, кращим адміністратором – адміністратора Костопільської райдержадміністрації.
Постійно проводяться громадські обговорення проектів регуляторних актів за участю представників підприємницьких структур. Структурними підрозділами облдержадміністрації спільно з представниками Рівненської громадської організації “Правова асоціація “Паритет” проводиться аналітично-дослідницька робота щодо вивчення впливу регуляторних актів на сферу господарської діяльності в області.
Видано та поширюється методичний посібник “Регуляторна діяльність на місцевому рівні”, розроблений Рівненською громадською організацією “Правова асоціація “Паритет” за фінансової підтримки за рахунок цільових коштів обласного бюджету.
3. Інформаційно-консультативна, навчально-методична, ресурсна підтримка розвитку підприємництва, формування відповідної інфраструктури
При облдержадміністрації діє обласна координаційна рада з питань розвитку підприємництва, понад 50 відсотків чисельного складу якої є представниками підприємницького середовища. До складу координаційної ради входять 5 депутатів обласної ради. Подібні координаційні ради працюють в усіх районах та містах обласного значення.
Впродовж січня-вересня 2009 року було проведено 3 засідання координаційної ради.
Зокрема, у вересні проведено розширене урочисте засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва з нагоди Дня підприємця із нагородженням відзнаками облдержадміністрації, обласної ради, підприємців, які внесли вагомий внесок у розвиток регіону.
Райдержадміністраціями та міськвиконкомами проведені урочисті заходи, присвячені Дню підприємця.
Крім того, з нагоди Дня підприємця в ДПА області відбулася зустріч за “круглим столом” за участю керівних працівників податкової служби області, представників громадських організацій та підприємці, де було вручено Почесні грамоти кращим підприємцям –сумлінним платникам податків.
За результатами проведених засідань обласної координаційної ради прийняті відповідні доручення щодо врегулювання найбільш проблемних питань розвитку підприємництва в області, а саме:
- забезпечення виконання вимог Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, зокрема, ефективної співпраці місцевих дозвільних органів з дозвільними центрами та органами місцевого самоврядування щодо прискорення процедур надання суб’єктам підприємницької діяльності необхідних дозволів та погоджень, а також недопущення при цьому зволікань і необ╜рунтованих відмов;
- на виконання вимог Закону України “Про засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” контролюючим органам дано доручення не допускати випадків необ╜рунтованих втручань у господарську діяльність суб’єктів підприємництва області.
Крім того, на основі пропозицій членів координаційної ради прийнято звернення колегії облдержадміністрації до органів місцевого самоврядування області щодо здійснення конструктивних дій усіх місцевих органів виконавчої влади для реалізації державної регуляторної політики у сфері підприємництва.
Під час проведених засідань розглянуто ряд звернень суб’єктів підприємницької діяльності щодо розв’язання спірних питань, що виникають у даній сфері.
Результати діяльності та рішення координаційної ради з питань розвитку підприємництва висвітлюються на Веб-сторінці облдержадміністрації та в місцевих засобах масової інформації.
За організаційної та фінансової підтримки облдержадміністрації при Рівненській громадській організації “Правова асоціація “Паритет” функціонує інформаційно-консультаційний пункт для підприємців.
Облдержадміністрацією спільно з Рівненською торгово-промисловою палатою (ТПП) проводиться скоординована робота по залученню суб’єктів підприємницької діяльності до участі у виставково-ярмаркових заходах.
На сайтах облдержадміністрації у розділі “Виставкова діяльність” та Рівненської торгово-промислової палати розміщується та поновлюється інформація про виставково-ярмаркові заходи, які проводяться в Україні та за її межами.
Рівненською ТПП за підтримки облдержадміністрації проведено регіональні спеціалізовані виставково-ярмаркові заходи, а саме: “Стиль і комфорт” (19-22 лютого), “ПродЕкспо” (19-22 лютого), “Весняний вернісаж” (12-15 березня), “Архітектура. Будівництво. Комфорт” (18-10 квітня), “СтильЕкспо” (14-17 травня), “Краса і мода” (11-14 червня), “Барви осені” (15-17 вересня), “Сучасний дім” (23-25 вересня), “Індустрія каменю та деревини” (23-25 вересня).
Малі підприємства області взяли активну участь у Всеукраїнській виставці “Агро-
Крім цього, експозиція Рівненської області була представлена на Всеукраїнському Великодньому ярмарку, який відбувся в квітні 2009 року в Центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім”.
За рахунок цільових коштів обласного бюджету, виділених на реалізацію обласної програми розвитку малого підприємництва надано фінансову підтримку забезпеченню участі підприємств області у зазначених заходах.
25 травня 2009 року представники від Рівненської області прийняли участь у Всеукраїнському зібранні в рамках постійно діючого форуму “Влада і бізнес – партнери” за участю Президента України В. Ющенка.
За сприяння облдержадміністрації в області проведено два Форуми малого бізнесу.
З метою соціальної підтримки незайнятих осіб, розвитку їх підприємницької діяльності служба зайнятості області організовує професійне навчання безробітних за професіями, що дозволяють відкрити власну справу.
Впродовж січня - вересня 2009 року 470 безробітних завершили навчання за професіями, розрахованими на зайняття індивідуальною трудовою діяльністю.
Підвищили професійний рівень з основ підприємництва за напрямом “Підприємець-початківець” та розробили бізнес-плани власної справи 34 безробітних.
Впродовж січня - вересня 2009 року було проведено 70 інформаційних семінарів “Як розпочати свій бізнес”, учасниками яких стали 1310 осіб та 95 семінарів “Від бізнес-ідеї – до власної справи”, в яких взяли участь 1530 безробітних, у тому числі особи з обмеженими фізичними можливостями.
З метою впровадження сільського зеленого туризму, розвиток якого сприяє вирішенню проблеми працевлаштування сільського населення шляхом самозайнятості, впродовж звітного періоду було проведено 34 семінари з питань організації зеленого туризму, в яких взяли участь 730 безробітних.
Крім цього, для безробітних сільських жителів було проведено 65 семінарів „Ефективне ведення сільського господарства”, учасниками яких стали 1220 безробітних.
Для безробітних жінок, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю проведено семінари-тренінги „Жінка в бізнесі”.
Для молоді проведено семінари з питань підприємництва „Молодь у бізнесі”. До проведення таких семінарів залучаються фахівці „Молодіжного бізнес-інкубатора”.
Обласною програмою розвитку туризму передбачено стимулювання розвитку сільського, зеленого туризму шляхом видачі безвідсоткових мікрокредитів на суму до 5 тис. грн. із терміном погашення 3 роки. У 2008 році кредити отримали 20 власників агросадиб, у 2009 році станом на 1 жовтня – 35 осіб.
Станом на 01 жовтня 2009 року послуги сільського туризму в області надають 80 агросадиб, що на 115 % більше, ніж за відповідний період минулого року. В агросадибах з початку року відпочило понад 4 тис. осіб. Спостерігається тенденція до об'єднання власників в ініціативні групи на основі взаємовигідної співпраці. Така форма організації надання послуг сільського туризму сьогодні існує й ефективно працює в с. Пляшева, Радивилівського району.
Створена громадська організація „Спілка сприяння розвитку сільського туризму Радивилівщини”.
Продовжується робота щодо розширення мережі агросадиб вздовж маршруту вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне в рамках реалізації проекту „Розробка інноваційного туристичного продукту „Поліський трамвай”, який ввійшов в число переможців Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Зарічненським та Володимирецьким районами облаштовані туристичні маршрути на базі вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне. Маршрути промарковані, на основних станціях встановлені інформаційні щити, у місцях відпочинку туристів облаштовані бесідки. Проведені два інформаційні тури у Зарічненському та Володимирецькому районах.
Господарям надається всебічна рекламно-інформаційна підтримка. Так, у І півріччі інформація про послуги агросадиб презентована учасникам та відвідувачам Міжнародної туристичної виставки „Україна – подорожі та туризм/UITT –
Як наслідок – зростання споживання супутніх та додаткових туристичних послуг, розвиваються народні промисли та ремісництва, зростає реалізація сувенірної продукції народних майстрів.
Впродовж звітного періоду обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій проведено навчання для 833 державних службовців апарату облдержадміністрації, структурних підрозділів та територіальних органів, міністерств і відомств України, районних (міських) державних реєстраторів, тематика семінарів, яких включала питання, що пов’язані з підприємницькою діяльністю, впровадженням норм законодавства, які регулюють підприємницьку діяльність.
Впродовж 9 місяців 2009 року бюджетними установами області на тендерних умовах закуплено у 205 суб’єктів малого підприємництва продукції (товарів, робіт і послуг) на загальну суму 22349,7 тис. грн.
В області забезпечено безперешкодний викуп земель несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.
Із земель державної власності суб’єктам господарської діяльності для різних потреб надано в оренду 36,2 тис.га земель несільськогосподарського призначення, з них 2,8 тис. га земель передано в оренду для здійснення несільськогосподарської підприємницької діяльності, в тому числі 0,4 тис.га в межах населених пунктів.
За 9 місяців 2009 року проведено 56 аукціонів з продажу вільних від забудови земельних ділянок державної власності, на яких продано 30 ділянок.
В області ведеться банк даних вільних нежитлових приміщень, які можуть передаватись підприємцям в оренду або у власність, відповідна інформація розміщується у місцевих засобах масової інформації.
Рішенням Рівненської обласної ради від 05 грудня 2008 року № 1045 ”Про оренду майна спільної власності територіальних громад області” затверджено Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно, якою передбачено для суб’єктів малого підприємництва коефіцієнт 0,7.
За 9 місяців 2009 року суб’єктам малого підприємництва надано в оренду 22,3 тис.кв.м вільних площ, які знаходяться у спільній власності територіальних громад області, у власність за 9 місяців 2009 року надано 328 кв.м. вільних приміщень.
Місцеві органи виконавчої влади постійно працюють над залученням міжнародної технічної допомоги для стимулювання розвитку підприємництва та вирішення нагальних соціально-економічних проблем області.
Головним управлінням економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації спільно з Волинським ресурсним центром 20 травня 2009 року проведено семінар-тренінг на тему “Актуальні питання налагодження партнерства та підготовки проектних заявок у рамках програми Транскордонного Співробітництва “Польща-Білорусь-Україна”.
Метою заходу було ознайомлення керівників структурних підрозділів РДА та МВК з умовами залучення коштів міжнародної технічної допомоги, пріоритетними напрямами фінансування та підготовки проектних заявок у рамках програми Транскордонного Співробітництва “Польща-Білорусь –Україна”.
Завдяки реалізації обласної та районних (міських) програм розвитку підприємництва розвивається інфраструктура підтримки підприємництва.
Зазначена інфраструктура в області включає 170 установ та організацій (бізнес-центри, бізнес-інкубатори, лізингові центри, небанківські фінансово-кредитні установи (разом з філіями-юридичними особами), інвестиційні фонди і компанії, інформаційно-консультативні установи) 1 технопарк та 45 громадських об’єднань підприємців.
Для інформування інвесторів та ділових партнерів щодо потенціалу та перспектив розвитку регіону видано трьохмовний інвестиційний паспорт Рівненської області, який розповсюджується на виставково-ярмаркових заходах, бізнес-форумах, семінарах та конференціях, а також під час зустрічей з представниками іноземних держав.
Впродовж ІІІ кварталу 2009 року було проведено ряд зустрічей та заходів, спрямованих на розвиток міжрегіонального та економічного співробітництва.
На базі МО „Молодіжний бізнес-інкубатор” за сприяння облдержадміністрації організовано „Центр інтелектуальної власності ІнтелПро”. В основу діяльності покладено завдання сприяти встановленню та розвитку промислової власності на Рівненщині.
У лютому-березні 2009 року проведено інформаційну кампанію щодо залучення молоді до участі в обласному конкурсі бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. Залучення молоді до підприємницької діяльності шляхом підтримки її підприємницьких ініціатив, було основною метою конкурсу.
В травні місяці 2009 року відбувся фінал даного конкурсу, де визначено переможців у представлених номінаціях.
8 липня поточного року у приміщенні обласного виставково-ділового центру Рівненської ОДА відбулася прес-конференція з приводу старту Рівненського обласного конкурсу інноваційно-інвестиційних бізнес-планів “Час твого бізнесу”. На конкурс інноваційних бізнес-планів “Час твого бізнесу” подано 15 заявок на участь.
Податкова служби Рівненщини тісно співпрацює з відділеннями Асоціації платників податків України, іншими громадськими організаціями, зокрема при всіх районних податкових інспекціях створені Громадські ради.
Необхідність втілення у життя найбільш ефективних форм взаємодії у сфері створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в області, зокрема щодо запобігання, виявлення і припинення порушень податкового законодавства, поліпшення податкової культури у суспільстві, забезпечення законності у сфері господарювання з метою швидкого подолання кризових явищ в економіці та мінімізації впливу фінансової кризи зумовила підписання Угоди про співпрацю між Об’єднанням організацій роботодавців та Державною податковою адміністрацією Рівненської області.
Функціонує громадська приймальня з надання інформаційно-консультативних послуг з питань законодавчо-нормативного регулювання підприємницької діяльності, започаткування та ведення власної справи для суб’єктів підприємницької діяльності.
Протягом ІІІ кварталу 2009 року надавались безкоштовні консультації приватним підприємцям. Серед найбільш актуальних питань щодо яких здійснювалось консультування було роз’яснення банківського законодавства щодо роботи фінансових установ в яких введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та тимчасову адміністрацію.
Облдержадміністрацією, райдержадміністраціями, міськвиконкомами матеріали щодо розвитку малого підприємництва розміщуються в місцевих засобах масової інформації.
Впродовж ІІІ кварталу 2009 року в обласній газеті “Вісті Рівненщини”, районних і міських друкованих засобах масової інформації під рубриками “Малий бізнес”, “Економіка”, “Проблеми малого бізнесу”, “Форум малого бізнесу”, “Кредитування малого бізнесу”, “День підприємця”, “Підприємництво”, “Бізнес”, опубліковано матеріали, в яких висвітлювалися проблеми розвитку малого підприємництва та реалізації державної регуляторної політики, розповідалося про досвід роботи підприємств малого бізнесу.
4. Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка розвитку підприємництва
Фінансування заходів програми розвитку малого підприємництва в Рівненській області на 2009-2010 роки здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, вітчизняних та міжнародних фінансово-кредитних установ, підприємств і організацій.
Для забезпечення фінансування заходів даної програми рішенням обласної ради від 27.03.2009 № 1151 „Про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік” передбачено цільові видатки з обласного бюджету на 2009 рік в сумі 240,0 тис.грн., в тому числі 100,0 тис.грн. - на відшкодування плати за користування кредитами банків, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.
Впродовж січня-жовтня 2009 року на зазначене відшкодування було освоєно 73,0 тис. грн. цільових коштів обласного бюджету.
В цілому з початку року було використано 189,1 тис.грн. бюджетних коштів, передбачених на реалізацію програми.
Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області розроблені аналогічні районні (міські) програми, для фінансування яких у 2009 році передбачені кошти в місцевих бюджетах на загальну суму 265,0 тис.грн.
Зокрема, у Березнівському районі розроблена програма розвитку малого підприємництва на 2009 – 2010 роки, схвалена розпорядженням голови Березнівської районної державної адміністрації від 16.01.2009 року № 10 та затверджена рішенням сесії районної ради 10.04.2009 року № 594.
На реалізацію заходів цієї програми у 2009 році передбачено цільові видатки з районного бюджету в сумі 10,0 тис.грн., з них 8,0 тис.грн. на фінансово-кредитну підтримку розвитку малого та середнього підприємництва.
Також у м. Рівне розроблена програма розвитку малого підприємництва на 2009 – 2013 роки, яка затверджена рішенням сесії міської ради від 10.02.2009 року за № 2179.
Міським бюджетом на її реалізацію у 2009 році передбачено цільові видатки в сумі 235,0 тис.грн., з них 100,0 тис.грн. – на відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.
Рівненським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств передбачено на 2009 рік фінансову допомогу сільгоспвиробникам на поворотній основі на суму 149,9 тис. грн. та безповоротній – 412,2 тис.грн. За звітний період використано коштів на суму 460,1 тис. грн.
Крім того, по програмі „Надання кредитів фермерським господарствам за рахунок коштів Стабілізаційного фонду” передбачено на 2009 рік 1298,0 тис. грн., з них використано 89,0 тис. грн.
У ІІІ кварталі 2009 року продовжувалась робота по реалізації інвестиційних проектів, розпочатих у 2008 році, а саме:
ТОВ „Країна Смаку” (с. Бугрин Гощанського району) виконує проектні роботи необхідні для початку будівництва заводу з виробництва заморожених напівфабрикатів;
Завершується будівництво фабрики з пошиття одягу медичного призначення ТзОВ „Фапомед Україна” компанією – підрядником АТ „Промтехмонтаж –
Відкрито швейний цех фабрики по виробництву трикотажних панчішно – шкарпеткових виробів ТзОВ «Тібро – Україна» (територія Жадківської сільської ради Корецького району), де працевлаштовано 30 осіб.