Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 24-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Позачергова тридцята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «03» листопада 2009 року № 1392
Про запобігання поширенню грипу
типу А/Н1N1 і гострих респіраторних
захворювань серед населення області
З метою недопущення поширення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань на території Рівненської області, враховуючи Указ Президента України від 31 жовтня 2009 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 жовтня 2009 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні», Постанову Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року №1152 «Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення», відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рекомендаціями постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Інформацію щодо ситуації в області у зв’язку з поширенням грипу типу А/Н1N1 в Україні та заходи, які вживаються облдержадміністрацією та її структурними підрозділами, іншими службами, що відповідають за санітарно-епідеміологічну ситуацію в області, взяти до відома.
2. Визнати епідеміологічну ситуацію в області щодо поширення грипу та гострих респіраторних захворювань небезпечною.
3. Обласній державній адміністрації:
3.1. Вирішити питання щодо забезпечення апаратами штучної вентиляції легень, необхідних для Рівненської обласної клінічної лікарні, обласної дитячої лікарні, інших лікувальних закладів області, зокрема, обласного інфекційного відділення Рівненської центральної міської лікарні, та придбання обладнання і реактивів, тест-систем, сироваток, діагностикумів для проведення вірусологічної діагностики обласною санітарно-епідеміологічною станцією.
3.2. Вжити невідкладних заходів щодо безкоштовного забезпечення медичних працівників, які безпосередньо контактують з хворими на гострі респіраторні захворювання та грип, необхідними лікарськими засобами та віднайти кошти для їх матеріального заохочення.
3.3. Забезпечити проведення протиепідеміологічних та дезінфекційних заходів у місцях масового перебування людей: вокзалах, ринках, закладах культури, охорони здоров‘я, освіти, підприємствах та організаціях незалежно від форм власності.
3.4. Вивчити питання щодо можливості створення при обласній базі спеціального медичного постачання управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації резерву протигрипозних лікарських засобів, виробів медичного призначення та при формуванні обласного бюджету на 2010 рік передбачити кошти на мобілізаційний резерв.
4.Рекомендувати:
4.1. Міським головам міст обласного підпорядкування та головам райдержадміністрацій терміново вирішити питання виплати заробітної плати медичним працівникам в повному обсязі за фактично відпрацьований час в умовах карантину в межах чинного законодавства.
4.2. Управлінню охорони здоров‘я облдержадміністрації (Ковальов В.А.) вивчити потребу у переведенні медичних закладів області в період дії карантинних заходів на 7-денний робочий тиждень.
4.3. Рівненській обласній державній інспекції з контролю якості лікарських засобів (Лебедь С.О.), державній інспекції з контролю за цінами в Рівненській області (Бережнюк В.Є.) забезпечити здійснення контролю щодо наявності необхідних лікарських засобів, виробів медичного призначення в аптеках області та відповідності граничним оптово-відпускним цінам на них, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 №1154.
4.4. Рівненській обласній санітарно-епідеміологічній станції (Шевченко Г.М.) посилити моніторинг епідеміологічної ситуації в області та спільно з комунальним закладом «Рівненський обласний центр здоров‘я» обласної ради (Юзвенко М.Л.) активізувати санітарно-освітню роботу серед населення з профілактики грипу.
4.5. Рівненській митниці (Яблонський С.Т.) провести заняття з особовим складом пунктів пропуску через державний кордон України щодо дотримання протиепідеміологічних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження пандемічного грипу A/H1N1.
5. Звернутися до керівників підприємств, установ, закладів незалежно від форм власності, що здійснюють діяльність на території області, з пропозицією забезпечити використання своїми працівниками засобів індивідуального захисту.
6. Рекомендувати сільським, селищним, міським радам тимчасово призупинити проведення розважальних заходів з масовим перебуванням людей.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А., постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Хомич О.В.), з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (Кобилянська В.Г.).
Перший заступник
голови обласної ради В.А.Королюк