Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 24-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Двадцять дев'ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від “
Про звернення депутатів
Рівненської обласної ради
до Президента України Віктора Ющенка,
Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко,
Голови Верховної Ради України
Володимира Литвина щодо створення
Національного Пантеону Героїв України
та перепоховання у ньому праху видатних
українських героїв
Керуючись статтею 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Схвалити текст звернення депутатів Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина щодо створення Національного Пантеону Героїв України та перепоховання в ньому видатних українських патріотів (додається).
2. Звернення надіслати за належністю.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.
Голова ради О.Ю.Данильчук
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Рівненської обласної ради
до Президента України Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра України
Юлії Тимошенко, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина
щодо створення національного Пантеону Героїв України
та перепоховання у ньому праху видатних українських героїв
Депутати Рівненської обласної ради звертаються до Вас із проханням вжити всіх необхідних заходів щодо створення Національного Пантеону Героїв України та перепоховання у ньому праху видатних українських героїв, похованих у різних куточках земної кулі, таких, як Симон Петлюра, Степан Бандера, Євген Коновалець, Тарас Бульба-Боровець.
Першим кроком на цьому шляху мало б стати надання учасникам збройних змагань українського народу у ХХ сторіччі окремого статусу борців за Незалежність України.
Створення національного Пантеону України, який не тільки став би центром паломництва українців-патріотів, а й слугував би прикладом для утворення національної свідомості співвітчизників та сприяв би переосмисленню нашої історії, має стати одним з найактуальніших питань для української влади.
Держава повинна забезпечити проведення в усіх навчальних закладах України тематичних уроків, лекцій з історії ОУН-УПА, визнання її визначної ролі в здобутті незалежності України. На часі потреба виготовлення й розповсюдження інформаційної продукції, організація циклів теле- та радіопередач з даної тематики.
Громадяни України мають знати та вшановувати істинних героїв, які поклали свої долі на вівтар становлення сучасної незалежної держави і до яких навіть до сьогодні залишається неоднозначне ставлення. Українська влада повинна відроджувати дух українського патріотизму, стояти на захисті національних інтересів.
Лише гідне вшанування національних героїв може привести до зміцнення нації та утвердження міцної європейської держави – України.
Схвалено
двадцять дев’ятою сесією
Рівненської обласної ради
25 вересня 2009 року
Рішення № 1389