Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 24-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’яте скликання
(Двадцять дев’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від «25» вересня 2009 року № 1379
Про звернення депутатів Рівненської обласної
ради до Президента України Ющенка В.А.
щодо присвоєння Червонію В.М.
звання «Герой України» (посмертно)
Відповідно до Указу Президента від 02 грудня 2002 року № 1114/2002 «Про звання «Герой України», враховуючи громадську ініціативу, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Просити Президента України присвоїти звання «Герой України» народному депутату перших чотирьох скликань, депутату Рівненської обласної ради, члену Вищої церковної ради УПЦ КП, старості Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, голові Рівненської обласної організації Української Народної Партії, голові фракції УНП в Рівненській обласній раді, кошовому отаману підрозділу Українського козацтва «Волинська Січ». засновнику сучасної газети «Волинь», голові Рівненської облдержадміністрації 2005-2006 років Василю Михайловичу Червонію (посмертно). Текст звернення додається.
2. Обласній державній адміністрації (Матчук В.Й.) направити це рішення Президенту України та рекомендувати долучити до нього відповідне подання на ім’я Президента України про присвоєння звання «Герой України» Червонію В.М. (посмертно) та нагородний лист встановленого зразка.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.
Голова обласної ради О.Ю.Данильчук
Звернення
депутатів Рівненської обласної ради до Президента України Ющенка В.А. щодо присвоєння Червонію В.М. звання «Герой України» (посмертно)
Шановний пане Президенте!
Депутати Рівненської обласної ради підтримують ініціативу громадськості України про присвоєння Василю Михайловичу Червонію високого звання «Герой України» (посмертно).
За останні 20 років Василь Михайлович Червоній проявив себе видатним громадським, політичним та церковним діячем, непохитним борцем за незалежність України.
4 липня 2009 року трагічна смерть обірвала життя народного депутата України перших чотирьох скликань, члена Вищої церковної ради УПЦ КП, старости Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, голови Рівненської обласної організації української Народної Партії, голови фракції УНП в Рівненській обласній раді, кошового отамана підрозділу Українського козацтва «Волинська Січ», засновника сучасної газети «Волинь» Василя Червонія.
Це важка і відчутна втрати не лише для Рівненщини, Волині, але й для всієї України, усіх її національно-патріотичних сил.
Здобутки Василя Червонія, поза будь-яким сумнівом, мають велике значення для утвердження української державності, а його самовіддача і жертовне життя завжди будуть слугувати прикладом для майбутніх поколінь українців. Прийняття Декларації про незалежність України та Конституції України, десятки побудованих храмів, перші синьо-жовті прапори на Рівненщині. перша організація Товариства української мови. активна участь у створенні Народного Руху України за перебудову, сотні пам’ятників героям УПА, видавництво книг, присвячених національно-визвольним змаганням, історії України, – це лише невеликий перелік справ, до яких долучився Василь Червоній.
Він вогнем власного серця запалював душі борців, пробуджував тих, хто дрімав. Він намагався прискорити процес становлення свідомості народу, пришвидшував процес перетворення жителів України на громадян України, а громадян України – на патріотів України.
Василь Червоній не уявляв свого життя без Церкви і глибоко усвідомлював, що означає українська Церква в житті кожного з нас, в житті українського народу і всієї держави. Він щиро надіявся на становлення єдиної Помісної Української Церкви.
Василь Червоній залишається з нами як прапор подальшої боротьби за Незалежність, за утворення української держави, за права і свободи її громадян.
Тому просимо Вас, пане Президенте, присвоїти Василю Михайловичу Червонію звання, яке він заслужив усім своїм подвижницьким життям, – звання «Герой України».
Вважаємо, що така висока державна відзнака гідно вшанує пам'ять великої людини, яка все своє життя поклала на вівтар безкорисливого служіння Україні.
Схвалено
двадцять дев’ятою сесією
Рівненської обласної ради
25 вересня 2009 року
Рішення № 1379