Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 23-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(П’яте скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від “11” травня 2006 року № 11
Про Положення про постійні
комісії обласної ради
Згідно з пунктом 13 статті 46 і статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада
в и р і ш и л а :
- Затвердити Положення про постійні комісії обласної ради (додається).
- Рішення обласної ради від 16 травня 2002 року № 7 «Про постійні комісії обласної ради» із змінами, внесеними рішеннями обласної ради від 24 січня 2003 року № 146, від 24 січня 2003 року № 147, від 24 червня 2003 року № 218, від 05 березня 2004 року №331, від 22 грудня 2004 року № 460 визнати такими, що втратили чинність.
Голова ради О.Данильчук
З а т в е р д ж е н о
рішенням обласної ради
від «11» травня 2006 року
№ 11
ПОЛОЖЕННЯ
про постійні комісії Рівненської обласної ради
Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” і визначає повноваження, компетенцію та порядок організації роботи постійних комісій ради.
1.2. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.
1.3. Порядок утворення, ліквідації постійних комісій, затвердження та зміна їх складу, обрання та відкликання голів постійних комісій визначається регламентом ради.
1.4. Постійні комісії є підзвітними обласній раді та відповідальними перед нею. Діяльність постійних комісій за дорученням голови обласної ради координує перший заступник голови ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рішень і рекомендацій.
1.5. Постійні комісії будують свою роботу на основі законності, гласності, вільного колективного обговорення і вирішення питань.
1.6. Постійні комісії обласної ради формуються за принципом пропорційності з урахуванням фахової підготовки депутатів та домовленості між зацікавленими депутатськими фракціями (групами).
Розділ 2. ФУНКЦІЇ І ПОВНОВАЖЕННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
2.1. Постійні комісії:
2.1.1. За дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради згідно із статями 43, 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
2.1.2. За дорученням ради, голови, першого заступника голови ради, заступника голови обласної ради з питань управління комунальною власністю або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або її керівництва, здійснюють контроль за виконанням рішень ради, власних рішень і рекомендацій.
2.1.3. Можуть вносити на розгляд ради свої пропозиції щодо питань, віднесених до їх відання.
2.1.4. Попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для погодження обласною радою, готують висновки з цих питань.
2.2. Постійні комісії мають право:
2.2.1. У питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
2.2.2. Вносити пропозиції щодо порядку денного пленарних засідань ради; робити на них доповіді і співдоповіді з питань, віднесених до їх відання.
2.3. Постійні комісії зобов'язані:
2.3.1. Якісно, відповідно до вимог чинного законодавства, розробляти проекти рішень з питань, що належать до їх відання, здійснювати попередній їх розгляд та готувати висновки з цих питань для розгляду на пленарних засіданнях ради.
2.3.2. Періодично звітувати перед радою про свою роботу.
2.3.3. Своєчасно виконувати доручення ради, голови ради, його заступників з питань підготовки рішень та роботи ради, інформувати про хід їх виконання.
2.3.4. Вивчати і враховувати у своїй діяльності громадську думку, розглядати заяви, пропозиції, скарги з питань, віднесених до їх компетенції відповідно до Закону України "Про звернення громадян".
2.3.5. Вести діловодство в комісіях відповідно до вимог чинного законодавства.
Розділ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
3.1. Основною формою роботи постійних комісій є засідання. Засідання постійних комісій є правомочними, якщо в ньому бере участь більше половини від загального складу комісії.
3.2. Засідання скликаються в міру необхідності, але не рідше, ніж один раз на квартал та проводяться відповідно до затверджених комісіями перспективних планів, а також плану роботи ради.
3.3. Засідання постійних комісій проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням постійної комісії проводиться закрите засідання. На закритому засіданні, крім членів комісії, можуть бути присутніми запрошені на засідання особи.
3.4. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
Орієнтовний порядок денний постійної комісії обласної ради разом з необхідними матеріалами доводиться до відома членів відповідної постійної комісії обласної ради не пізніше як за 3 дні до початку її роботи.
3.5. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
3.6. За рішеннями постійних комісій на їх засіданнях можуть проводитися слухання з питань, що належать до їх компетенції. Мета слухань – отримання всебічної інформації щодо питань, які розглядаються, їх вивчення і обговорення. Інформація, отримана під час слухань, використовується для прийняття висновків і рекомендацій постійних комісій.
3.7. Слухання проводяться відкрито, крім випадків, коли постійна комісія прийме рішення про закрите засідання. Під час слухань кожен член постійної комісії має право ставити запитання промовцям та одержувати відповіді на них.
3.8. Постійні комісії запрошують посадових осіб, керівників на своє засідання через оргвідділ виконавчого апарату ради телефонограмою (факсом) за підписом голови комісії. В телефонограмі (запрошенні) обов'язково вказується дата, час, місце проведення слухання та питання, що виноситимуться на обговорення та розгляд комісії не пізніше як за три дні до його початку. В повідомленні запрошеним на засідання постійної комісії також зазначається, які документи і матеріали бажано мати з собою.
3.9. На кожному засіданні постійної комісії ведеться протокол. В протоколі зазначаються:
- номер протоколу, дата і місце проведення;
- прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні та відсутніх із зазначенням причин їх відсутності, список запрошених або викликаних осіб та тих з них, які присутні на засіданні;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених і викликаних осіб, які виступили під час їх обговорення;
- назви документів, розглянутих на засіданні постійної комісії;
- результати голосування з питань порядку денного;
- прийняті рішення, рекомендації, висновки.
3.10. Протокол засідання постійної комісії підписується головою та секретарем комісії, а в разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин – головуючим на засіданні.
3.11. Протокол засідання є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішення, рекомендації чи висновку комісії.
3.12. За результатами обговорення питання на засіданнях постійних комісій шляхом голосування приймаються:
– рішення – з питань, що стосуються структури, організації діяльності комісії та розподілу обов'язків між її членами;
– рекомендації – щодо розгляду радою питань, які вносяться посадовими особами і виконавчими органами, а також щодо контрольної діяльності постійних комісій;
– висновки – з питань, які вносяться на розгляд ради та щодо кандидатур осіб, які пропонуються для обговорення, затвердження або погодження радою.
3.13. Рішення, рекомендації, висновки постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Вони можуть бути переглянуті постійною комісією, якщо за це подано не менше половини голосів від загального складу комісії.
3.14. Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними термін.
3.15 Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть, за ініціативою комісій, за дорученням ради, її голови, заступників голови ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
3.16. Протоколи засідань постійних комісій зберігаються протягом депутатського скликання в спеціальних папках, заведених на кожну комісію в організаційному відділі виконавчого апарату ради. Після закінчення терміну скликання протоколи комісій передаються на зберігання в місцевий архів для подальшої передачі в обласний архів.
3.17. Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії.
Голова постійної комісії:
– забезпечує складання плану її роботи;
– скликає і веде засідання комісії;
– дає доручення членам комісії;
– представляє комісію у відносинах з підприємствами, установами, організаціями, іншими органами, об'єднаннями громадян та громадянами;
– підписує документи, прийняті постійною комісією, чим засвідчує відповідність їх змісту прийнятим рішенням;
– організовує роботу по виконанню рішень, реалізації висновків і рекомендацій комісії, інформує її членів про хід їх виконання;
– звітує раді про роботу постійної комісії та її наслідки не рідше, ніж один раз на рік;
– пропонує кандидатури на посаду заступника голови комісії та секретаря комісії;
- інформує членів постійної комісії про офіційні документи, листи, що надійшли до комісії, а також робить інші повідомлення, що стосуються діяльності постійної комісії.
3.18. Заступник голови постійної комісії:
- виконує обов'язки голови постійної комісії у разі його відсутності;
- виконує за дорученням голови постійної комісії завдання щодо організації роботи постійної комісії.
3.19. Секретар постійної комісії:
- веде протокол засідання постійної комісії, її діловодство;
- організовує роботу з підготовки матеріалів для засідання комісії;
- сповіщає членів постійної комісії про дату, час і порядок денний засідання комісії;
- веде облік засідань постійної комісії та присутніх на засіданні.
3.20. Член комісії:
- виконує завдання, передбачені рішенням комісії щодо розподілу обов'язків;
- член постійної комісії, який має іншу думку, ніж комісія, має право подавати раді особисту думку.
Розділ 4. КОМПЕТЕНЦІЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ОБЛАСНОЇ РАДИ
4.1. Комісія з питань бюджету, фінансів та податків
- здійснює контроль за виконанням Бюджетного кодексу України, інших законів України та нормативних актів обласної ради з бюджетних та фінансових питань;
- здійснює контроль за економним витрачанням коштів з державного, обласного бюджету;
- на пропозицію постійної комісії керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій, інші посадові особи зобов'язані бути на її засіданнях та дати пояснення щодо питань, які розглядаються постійною комісією;
- розглядає проекти обласного бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку області, пропонує зміни, доповнення, співдоповідає з питань про обласний бюджет та звіт про його виконання;
- здійснює щоквартальний аналіз виконання обласного бюджету. Заслуховує з цього питання керівників структурних підрозділів облдержадміністрації. Розглядає пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету, подані постійними комісіями обласної ради, узагальнює і вносить їх голові обласної ради та обласній раді;
- розглядає звіт про виконання обласного бюджету за рік, що минув, та вносить свої пропозиції щодо його затвердження на сесії обласної ради;
- проводить спільні з іншими постійними комісіями та управліннями облдержадміністрації, податковою адміністрацією засідання комісії з питань бюджету, фінансів та податків щодо виконання програм соціально-економічного розвитку, інших регіональних програм;
- контролює виконання рішень ради, власних рішень і рекомендацій, готує з цих питань відповідні інформації;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії
- звітує перед радою про проведену роботу.
Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків працює в раді на постійній основі.
4.2. Комісія з економічних питань та комунальної власності
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних документів центральних та місцевих органів виконавчої влади з економічних питань, управління майном спільної власності територіальних громад області;
- заслуховує звіти керівників підприємств, незалежно від форм власності, про стан справ та виконання програм розвитку підприємств тощо.
- розробляє проекти рішень ради та готує доповіді, співдоповіді з цих та інших питань. Висновки постійної комісії повинні містити чітко сформульовані, позитивні чи негативні факти роботи відповідних підприємств, установ, організацій чи посадових осіб. У висновку чи рекомендації комісії повинні бути визначені заходи, які необхідно здійснювати для усунення недоліків, виявлених комісією;
- розглядає програму соціально-економічного розвитку області, інші регіональні програми розвитку видів економічної діяльності, проект бюджету розвитку обласного бюджету, пропонує зміни, доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- вивчає діяльність підприємств області, незалежно від форм власності, подає за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради. Здійснює контроль за виконанням рішень ради з цих питань;
- виносить на розгляд ради пропозиції і рекомендації з економічних питань та питань щодо управління майном спільної власності територіальних громад області;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- є головною постійною комісією з питань розгляду регуляторних актів, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта в обласній раді;
- звітує перед радою про проведену роботу;
- співпрацює із заступником голови обласної ради з питань управління комунальною власністю в частині розгляду питань, пов’язаних із управлінням майном та об’єктами спільної власності територіальних громад області.
4.3. Постійна комісія з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій.
- здійснює контроль в межах повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування, за виконанням Законів України, нормативних документів центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій в економічну діяльність області;
- заслуховує звіти керівників підприємств, незалежно від форм власності, про стан справ та виконання програм розвитку підприємств тощо.
- розробляє проекти рішень ради та готує доповіді, співдоповіді з цих та інших питань. Висновки постійної комісії повинні містити чітко сформульовані, позитивні чи негативні факти роботи відповідних підприємств, установ, організацій чи посадових осіб. У висновку чи рекомендації комісії повинні бути визначені заходи, які необхідно здійснювати для усунення недоліків, виявлених комісією;
- розглядає програму соціально-економічного розвитку області, цільові програми розвитку підприємництва, в тому числі малого бізнесу та молодіжного підприємництва, виставкової діяльності, інші регіональні програми розвитку видів економічної діяльності, пропонує зміни, доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- вивчає в межах повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування, діяльність підприємств області незалежно від форм власності, з метою визначення їх привабливості для подальшого інвестування, подає за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради. Здійснює контроль за виконанням рішень ради з цих питань;
- виносить на розгляд ради пропозиції і рекомендації з питань, які стосуються розвитку підприємництва та залучення інвестицій;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
4.4. Комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села.
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних документів центральних органів та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з питань розвитку агропромислового комплексу підприємствами, організаціями незалежно від форм власності, заслуховує їх керівників;
- заслуховує звіти керівників підприємств, організацій незалежно від форми власності з питань дотримання вимог Земельного кодексу України, регулювання земельних відносин, виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, готовності галузей сільського господарства до роботи в осінньо-зимовий період і інші питання, готує доповіді та співдоповіді, виступи на сесії обласної ради;
- висновки постійної комісії повинні містити чітко сформульовані, позитивні чи негативні факти роботи відповідних підприємств, установ, організацій чи посадових осіб. У висновку чи рекомендації комісії повинні бути визначені засоби, які необхідно здійснювати для усунення недоліків, виявлених комісією;
- розглядає програми соціально-економічного та культурного розвитку, інші регіональні програми, проект обласного бюджету з питань забезпечення діяльності агропромислового комплексу, вносить зміни, доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- розглядає звернення громадян із земельних питань;
- проводить спільні засідання з іншими постійними комісіями чи управліннями облдержадміністрації з питань розвитку агропромислового комплексу, регулювання земельних відносин та ефективності використання земельних ресурсів, соціального розвитку села;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.
4.5. Постійна комісія з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних документів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань екології, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, використання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, заслуховує їх керівників;
- готує висновки постійної комісії з цих питань, які повинні містити чітко сформульовані позитивні та негативні факти роботи підприємств, установ, організацій чи посадових осіб. У висновках чи рекомендаціях комісії повинні бути викладені заходи, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією;
- проводить спільні та виїзні засідання з іншими постійними комісіями, відділами, управліннями облдержадміністрації, обласними організаціями з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, використання природних ресурсів, поліпшення екології, охорони навколишнього природного середовища, при необхідності вносить пропозиції на сесії обласної ради;
- розглядає проекти обласного бюджету та програми соціально-економічного та культурного розвитку області в частинах соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та екології, охорони навколишнього природного середовища, розглядає інші регіональні програми цієї галузі, вносить зміни чи доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- розробляє концепції з природоохоронних питань, якості питної води, охорони вод малих річок, утилізації відходів тощо;
- вносить на розгляд ради пропозиції з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, поліпшення охорони навколишнього середовища, використання природних ресурсів та екологічних питань, готує доповіді та співдоповіді на сесії обласної ради; розробляє проекти рішень з цих питань;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.
4.6. Комісія з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства.
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних документів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, власних рішень, рекомендацій в галузі охорони здоров'я, материнства та дитинства підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, заслуховує їх керівників;
- висновок постійної комісії повинен містити чітко сформульовані позитивні та негативні факти роботи органу чи посадової особи. У висновку повинні бути викладені заходи, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією;
- проводить спільні та виїзні засідання з іншими постійними комісіями, управліннями облдержадміністрації з питань поліпшення медичного обслуговування населення, материнства та дитинства;
- розглядає проекти обласного бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку в галузі охорони здоров'я, вносить відповідні зміни і доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- звітує перед радою про проведену комісією роботу;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- вносить на розгляд ради пропозиції з питань здоров'я людини, материнства і дитинства в області.
4.7. Постійна комісія з питань духовності, культури та соціальної політики.
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних актів центральних та місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань розвитку духовності, культури, соціального захисту населення, малозабезпечених категорій громадян, в тому числі ветеранів, інвалідів;
- заслуховує керівників установ культури, соціального захисту населення з питань, що стосуються їх компетенції; готує доповіді та співдоповіді з цих питань, виступає із співдоповідями на сесіях ради;
- акумулює інформацію, що надходить із районів, міст обласного підпорядкування стосовно соціальної захищеності громадян, реагує на неї шляхом подання пропозицій, рекомендацій;
- розглядає програми соціально-економічного та культурного розвитку області, інші регіональні програми в частині національного духовного відродження, проект обласного бюджету в розрізі віднесених до компетенції комісії питань та вносить відповідні зміни та доповнення до проектів; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- проводить спільні засідання з іншими постійними комісіями чи управліннями облдержадміністрації з питань розвитку відповідних видів діяльності та соціального захисту ветеранів, малозабезпечених категорій громадян, тощо;
- подає пропозиції на розгляд керівництву ради або обласної ради;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.
4.8. Постійна комісія з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту.
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних актів центральних та місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з питань розвитку освіти, науки, молодіжної політики, фізкультури та спорту;
- заслуховує керівників установ освіти, науки, фізичної культури і спорту, у справах сім’ї і молоді з питань, що стосуються їх компетенції; готує доповіді та співдоповіді з цих питань, виступає із співдоповідями на сесіях ради;
- розглядає програми соціально-економічного розвитку області, інші цільові регіональні програми з питань молодіжної політики, розвитку освіти, науки, фізичної культури і спорту, проект обласного бюджету в розрізі віднесених до компетенції комісії питань, вносить відповідні зміни та доповнення до проектів; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- проводить спільні засідання з іншими постійними комісіями чи управліннями облдержадміністрації з питань розвитку відповідних видів економічної діяльності;
- подає пропозиції на розгляд керівництву ради або обласної ради;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.
4.9. Постійна комісія з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції.
- контролює застосування Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в частині здійснення повноважень органів місцевого самоврядування та захисту спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст області;
- співпрацює з органами місцевого самоврядування в питаннях розвитку територій та європейської інтеграції, здійснює контроль за виконанням відповідних Законів України, нормативних актів центральної виконавчої влади, місцевої виконавчої влади і органів самоврядування.
- вивчає досвід обласних рад, інших органів місцевого самоврядування з питань європейської інтеграції;
- готує відповідні висновки з питань, що належать до компетенції комісії, а також пропозиції, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією;
- розглядає подання з питань внесення змін до адміністративно-територіального устрою області, зміни меж населених пунктів;
- розглядає пропозиції щодо об’єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також про вихід із них,
- розробляє проекти рішень ради та готує доповіді, співдоповіді з цих та інших питань. Висновки постійної комісії повинні містити чітко сформульовані, позитивні чи негативні факти роботи відповідних підприємств, установ, організацій чи посадових осіб. У висновку чи рекомендації комісії повинні бути визначені засоби, які необхідно здійснювати для усунення недоліків, виявлених комісією;
- розглядає програму соціально-економічного розвитку області, інші регіональні програми розвитку видів економічної діяльності та територій, проект бюджету розвитку обласного бюджету, пропонує зміни, доповнення; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- проводить спільні засідання з іншими постійними комісіями, відділами, управліннями облдержадміністрації, представниками органів місцевого самоврядування з питань розвитку територій, при необхідності вносить пропозиції щодо розгляду їх на сесії обласної ради;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.
4.10. Постійна комісія з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту.
- контролює застосування Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад” в частині здійснення повноважень органів місцевого самоврядування, охорони трудових та інших прав депутатів;
- контролює і забезпечує дотримання положень Регламенту обласної ради та її органів;
- узагальнює і подає пропозиції щодо вдосконалення Регламенту обласної ради, доцільності внесення змін та доповнень;
- готує співдоповіді з питань звітів депутатів про виконання рішень, доручень ради, постійних комісій на сесіях обласної ради. У разі невиконання депутатом своїх обов'язків у раді, її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку роботи, постійна комісія готує висновки, за якими обласна рада може прийняти рішення про ставлення депутата до виконання своїх обов'язків або про призначення голосування щодо відкликання депутата;
- розглядає подання про дострокове відкликання виборцями депутата обласної ради;
- розглядає та вирішує питання, що виникають внаслідок порушення депутатських взаємовідносин та поведінки депутатів. Вносить на розгляд сесії, після розгляду на комісії, пропозиції щодо впливу на посадових осіб виконавчих органів влади, у випадку порушення ними законодавства або етики спілкування під час співпраці з депутатами;
- здійснює контроль за виконанням Законів України, нормативних актів центральної виконавчої влади, місцевої виконавчої влади і органу самоврядування з питань гласності, законності, захисту прав людини, боротьби з організованою злочинністю підприємствами, установами та організаціями, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, заслуховує їх керівників;
- готує відповідні висновки з цих питань. Висновки повинні містити чітко сформульовані позитивні та негативні факти, щодо роботи правоохоронних органів, підприємств, установ, організацій, виконавчої влади чи органів самоврядування, чи їх посадових осіб;
- пропозиції, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією;
- проводить спільні засідання з іншими постійними комісіями, відділами, управліннями облдержадміністрації, правоохоронними та контролюючими органами з питань гласності, законності, захисту прав людини, боротьби з організованою злочинністю, зміцнення дисципліни, охорони громадського порядку, при необхідності вносить пропозиції щодо розгляду їх на сесії обласної ради;
- розглядає проекти обласного бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку області в частині розвитку засобів масової інформації, зміцнення матеріально-технічної бази та окремих підрозділів УМВС України в Рівненській області, муніципальних підрозділів міліції, пропонує зміни, доповнення до бюджету; подає для узагальнення постійній комісії з питань бюджету, фінансів та податків пропозиції з питань фінансування, оподаткування, формування, внесення змін та доповнень до обласного бюджету;
- узагальнює пропозиції щодо кандидатур до складу обласних кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, кваліфікаційної комісії суддів судів та апеляційного суду області та подає їх на розгляд ради; погоджує кандидатури для відзначення Почесною грамотою, Грамотою Верховної Ради України;
- здійснює державну регуляторну політику у частині, що віднесена законом до компетенції постійної комісії;
- звітує перед радою про проведену роботу.