Рішення обласної ради 5 скликання
Оприлюднено 23-12-2019У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
(П’яте скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від 23 травня 2008 року № 785
Про звіт голови обласної державної
адміністрації щодо виконання
у 2007 році та І кварталі 2008 року
делегованих повноважень
Заслухавши звіт голови облдержадміністрації про виконання делегованих повноважень у 2007 році та І кварталі 2008 року, відповідно до статей 43, 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 14, 29, 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та рішення обласної ради від 11 липня 1997 року № 86 «Про делегування повноважень обласної ради обласній державній адміністрації», за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звіт голови облдержадміністрації про виконання делегованих повноважень за 2007 рік та І квартал 2008 року взяти до відома.
2. Рекомендувати структурним підрозділам облдержадміністрації активізувати роботу щодо виконання делегованих повноважень із забезпечення стабільної діяльності господарського комплексу, соціальної та гуманітарної сфер області.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А., першого заступника голови облдержадміністрації Благодира Ю.А. та заступників голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.
Голова ради О.Ю.Данильчук
Звіт голови облдержадміністрації
щодо виконання делегованих повноважень обласної ради за 2007 рік та І квартал 2008 року
Відповідно до статті 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 14, 29, 34 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” та рішення Рівненської обласної ради від 11 липня 1997 року № 86 обласною державною адміністрацією здійснюються делеговані повноваження обласної ради:
1. Підготовка і внесення на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку області, цільових програм з інших питань, проектів рішень, інших матеріалів, забезпечення виконання рішень ради.
Протягом 2007 року та І кварталу 2008 року структурними підрозділами облдержадміністрації та територіальними органами міністерств та відомств України підготовлено 47 проектів регіональних галузевих програм, які затверджені відповідними рішеннями обласної ради.
Хід виконання регіональних програм постійно аналізується галузевими управліннями облдержадміністрації, контролюється та розглядається на засіданнях колегій, днях контролю та нарадах облдержадміністрації.
У 2007 році в області реалізовувалось 80 програм, з них в галузі охорони здоров‘я – 19, освіти – 4, техногенної безпеки – 4, агропромислового комплексу – 3, соціального захисту населення – 2, культури – 2.
У минулому році рішеннями обласної ради на реалізацію регіональних галузевих програм затверджено видатки у сумі 16,8 млн. грн. коштів обласного бюджету, фактично профінансовано – 16,3 млн. грн. або 97,4 відс. до затверджених річних призначень (додаток 1).
Стовідсотково профінансовані:
- програма матеріальної підтримки осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та найбільш незахищених верств населення на 2007 рік;
- програма «Ветеран»;
- програма розвитку видавничої справи, сприяння збільшенню випуску книжкової продукції місцевих авторів у Рівненській області на 2006-2010 роки;
- програма збереження культових споруд-пам‘яток архітектури та містобудування місцевого значення Рівненської області на 2006-2010 роки;
- програма «Ліси Рівненщини на 2006-2015 роки»;
- програма розвитку галузі рослинництва області на 2007-2010 роки.
У І кварталі 2008 року з обласного бюджету профінансовано регіональні галузеві програми на суму 3 365,1 тис. грн., що складає 11 відс. до затверджених асигнувань на 2008 рік (додаток 2).
Крім того, фінансування програм здійснювалось за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, позик, кредитів банківських установ та інших джерел фінансування.
2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного та культурного розвитку області та загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального та культурного розвитку України.
З метою узгодження політики розвитку регіонів з пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку України структурними підрозділами облдержадміністрації щорічно розробляються та направляються Кабінету Міністрів України основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку області на наступний рік, аналіз та прогноз надходжень до бюджетів різних рівнів.
Контрольні показники розглядаються на засіданні спільної міжвідомчої робочої групи, до складу якої входять представники Мінекономіки, Мінфіну та Державної податкової адміністрації України за участю керівників економічних, фінансових служб облдержадміністрації та державної податкової адміністрації в області.
Пропозиції облдержадміністрації враховуються при розробленні Програми соціально-економічного розвитку України та Державного бюджету України.
Щорічно готуються та узгоджуються з центральними органами виконавчої влади України переліки об’єктів будівництва за рахунок субвенції з Державного бюджету на виконання інвестиційних програм.
Крім того, щороку на основі пропозицій райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України, суб’єктів господарювання, громадських організацій розробляється Програма економічного та соціального розвитку області.
На основі положень даної Програми розробляються інші регіональні галузеві програми.
Програма економічного та соціального розвитку на 2008 рік схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації від 27 грудня 2007 року № 630 та затверджена рішенням обласної ради від 29 лютого 2008 року № 677.
3. Забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку області, а також ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
Реалізацію даних повноважень здійснюють структурні підрозділи облдержадміністрації, територіальні органи міністерств і відомств України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
У практику роботи органів виконавчої влади області впроваджено програмно-цільовий метод.
Головним програмним документом, що визначає основні напрями та прогнозні характеристики розвитку господарського комплексу, соціальної та гуманітарної сфер регіону, є щорічна програма економічного та соціального розвитку області.
Заходи програми спрямовані на покращення добробуту громадян та забезпечення стабільної діяльності господарського комплексу і соціальної сфери області.
За 2007 рік промисловими підприємствами області вироблено продукції на суму 6,8 млрд. грн., що на 12,2 відс. більше відповідного періоду 2006 року (по Україні приріст 10,2 відс.).
Забезпечили зростання випуску продукції 16 регіонів з 20.
Нарощування обсягів промислового виробництва забезпечено майже у всіх основних видах промислової діяльності, зокрема, в машинобудуванні – на 25,8 відс. (по Україні приріст 28,6 відс.), виробництві будматеріалів і скловиробів – на 24,9 відс. (по Україні приріст 16,9 відс.), металургійному виробництві – на 21,6 відс. (по Україні приріст 8,3 відс.), хімічній промисловості на – 21,2 відс. (по Україні приріст 6,2 відс.), добувній – на 18,7 відс. (по Україні приріст 2,7 відс.), деревообробній промисловості – на 15 відс. (по Україні приріст 22,1 відс.), виробництві та розподіленні електроенергії, газу, води - на 3,3 відс. (по Україні приріст 6,7 відс.), целюлозно-паперовому виробництві, видавничій діяльності – на 2,7 відс. (по Україні – 10,6 відс.), легкій промисловості – на 1,2 відс. (по Україні приріст 0,4 відс.).
За січень - квітень 2008 року обсяг промислового виробництва зріс на 7,1 відс. або 185,4 млн. грн. більше відповідного періоду 2007 року.
Ведеться системна робота щодо підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва.
У 2007 році обсяг виробництва валової продукції сільського господарства всіма категоріями господарств збільшився на 2,9 відс. порівняно з 2006 роком і склав 2,8 млрд. грн. (по Україні – спад 5,6 відс.). В тому числі сільгосппідприємства збільшили виробництво продукції на 20,4 відс. (по Україні – спад 4,3 відс.).
По всіх категоріях господарств збільшилось виробництво м’яса на 11,3 відс., яєць – на 7,4 відс. Нарощено чисельність поголів’я свиней – на 3,8 відс., овець та кіз – на 2,3 відс.
Збільшилось виробництво зерна на 17,7 відс., цукрових буряків - на 24,2 відс., картоплі – на 0,9 відс.
У 2007 році на фінансування цільових галузевих програм з Державного бюджету спрямовано 70,7 млн. грн. проти 50 млн. грн. у 2006 році.
Крім того, залучено 203 млн. грн. кредитних ресурсів, що на 23 відс. більше ніж за 2006 рік, а також 144,5 млн. грн. інвестиційних коштів, що у 1,4 раза більше, ніж рік тому.
Це дало змогу сільськогосподарським товаровиробникам провести комплекс сільськогосподарських робіт в оптимальні строки та з додержанням технологічних вимог і покращити селекційно-племінну роботу у тваринництві, оновити машинно-тракторний парк.
У 2007 році придбано нової сільськогосподарської техніки на 92,9 млн. грн., що у 2,3 раза більше ніж у 2006 році.
Здійснювалась модернізація сільськогосподарських підприємств. Відновлено роботу 7 тваринницьких ферм, з них 2 свинокомплекси, 4 – птахопідприємства, 1 – з виробництва молока. Введено в дію доїльний зал у ПСП «Хлібороб» Здолбунівського району, встановлено молокопровід на 200 голів корів у ТзОВ СГП ім. Воловікова Гощанського району.
За 4 місяці 2008 року всіма категоріями господарств вироблено валової продукції сільського господарства на суму 370,1 млн. грн., що на 0,2 відс. більше відповідного періоду 2007 року.
Пріоритетним завданням органів виконавчої влади області є формування сприятливого інвестиційного клімату та системна робота з вітчизняними та іноземними інвесторами.
За рахунок усіх джерел фінансування в регіоні за 2007 рік освоєно 2924,1 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що на 16,9 відс. більше рівня 2006 року.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, станом на 01.01.2008 склав 247,1 млн. дол. США, що у 2,2 раза більше, ніж на 01.01.2007.
Обсяг інвестицій у житлове будівництво у 2007 році зріс на 15,5 відс. і склав 505,5 млн.грн. Введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею 254,2 тис. кв. метрів, що на 8,4 відс. більше ніж за 2006 рік.
У 2007 році підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 611,7 млн. гривень, що на 4 відс. більше ніж за 2006 рік.
Дорожніми організаціями області виконано робіт на суму 224,1 млн. грн., що на 32 відс. більше ніж у 2006 році. В тому числі освоєно 6,3 млн. грн. коштів субвенції місцевим бюджетам на поточний ремонт вулиць і комунальних доріг (100 відс. від передбачених), а також 80 млн. грн. кредитних коштів на капітальний ремонт доріг.
Введено в експлуатацію під’їзні дороги до 9 населених пунктів області, зокрема, до сіл Коти Радивилівського, Забірки, Дубовиця Дубенського, Замлинок та В’юнівщина Здолбунівського, Лисичин Зарічненського, Убереж, Сарненського районів загальною протяжністю 21,3 км (у 2006 році - до 2-х населених пунктів протяжністю 3,7 км).
Крім того, за рахунок кредитних коштів введено в експлуатацію 18 км автодороги Київ-Ковель-Ягодин та міст через річку Льва довжиною 42,6 пог. м.
В області активізовано роботу із продажу земель несільськогосподарського призначення.
У 2007 році для здійснення підприємницької діяльності продано 434 земельні ділянки на суму 32,8 млн. грн., проти 269 ділянок на суму 16,9 млн. грн. станом на 01.01.2007.
Широко впроваджується принцип аукціонного продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
Протягом року проведено 151 земельний аукціон і продано 104 ділянки. Довідково: за весь 2006 рік на торгах було продано лише 19 ділянок.
В результаті торгів вартість продажу зросла у порівнянні з стартовою ціною в середньому у 3,7 раза, що дозволило поповнити державний та місцеві бюджети на 11,97 млн. грн., при 1,03 млн. грн. відповідних надходжень за 2006 рік.
Всього від відчуження земельних ділянок несільськогосподарського призначення до місцевих бюджетів у 2007 році надійшло понад 25,2 млн. грн., до Державного – 2,8 млн. грн. Це у 2,2 раза більше ніж за 2006 рік.
За І квартал 2008 року продано 130 земельних ділянок несільськогосподарського призначення на суму 12,1 млн. грн., проти 95 ділянок на суму 5,5 млн. грн. у січні-березні 2007 року. У тому числі на аукціонах продано 30 земельних ділянок загальною площею 19,05 га. Вартість продажу земельних ділянок зросла у середньому у 1,5 раза і склала 3,8 млн. грн.
Нарощується експортний потенціал області.
У 2007 році обсяг експорту зріс на 28,9 відс. і склав 440,1 млн. дол. США, імпорту – зменшився на 13 відс. і становив 409,9 млн. дол. США.
Сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами позитивне 30,1 млн. дол. США (у 2006 році було від’ємне і становило 129,6 млн. дол. США).
Коефіцієнт покриття експортом імпорту товарів склав 0,99 проти 0,64 у 2006 році.
В товарній структурі експорту найбільша питома вага припадає на продукцію хімічної промисловості – 31,8 відс., деревину та вироби з неї – 24,2 відс., мінеральні продукти (в першу чергу цемент) – 13,4 відс., скло та вироби з нього – 6,7 відс., машини та устаткування – 5,3 відс.
У структурі імпортних поставок найбільша частка мінеральних продуктів (енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки) – 30,8 відс., механічного обладнання, машин та устаткування – 20,3 відс., продукції хімічної промисловості – 11,3 відс., полімерних матеріалів, пластмаси – 6,3 відс.
Переважна більшість імпортних поставок спрямована на виробничі потреби підприємств області, а не на кінцеве споживання.
Позитивна тенденція зовнішньоекономічної діяльності продовжується і у цьому році.
За січень - лютий 2008 року сальдо зовнішньої торгівлі товарами позитивне 7,4 млн. дол. США (у січні-лютому 2007 року було від’ємне - 19 млн. дол. США).
Забезпечено зростання обсягів перевезення вантажів та пасажирів транспортним комплексом області.
Обсяг вантажних перевезень всіма видами транспорту в області зріс порівняно з 2006 роком на 11,4 відс. (по Україні – приріст 5,4 відс.), в т.ч. автомобільним - на 14,8 відс. (по Україні – приріст 12,6 відс.), залізничним - на 10,2 відс. (по Україні – приріст 7,1 відс.).
Обсяг перевезення пасажирів автомобільним транспортом збільшився на 3,5 відс.
За І квартал 2008 року обсяг перевезення всіма видами транспорту вантажів зріс на 7,8 відс., пасажирів - на 1,7 відс.
Стабільно функціонують та розвиваються системи зв’язку.
За 2007 рік в області Рівненською філією ВАТ “Укртелеком” введено в дію АТС загальною ємністю 6,7 тис. номерів.
Ємність місцевих телефонних мереж збільшилась порівняно з 2006 роком на 4,9 тис. номерів та становить 223,5 тис. номерів.
Щільність телефонів на 100 мешканців зросла до 19,4 один. проти 19,0 на початку 2007 року.
Операторами мобільного зв’язку забезпечено покриття території області на 96,5 відс., проти 93,5 відс. у січні – вересні 2007 року.
За 2007 рік надано послуг зв’язку на 457 млн.грн., в т. ч. населенню 151,4 млн.грн., що відповідно на 38,8 відс. та 15,3 відс. більше рівня 2006 року.
Здійснюється реформування і технічне переоснащення житлово-комунального господарства області.
За 2007 рік у розвиток житлово – комунального господарства області за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 71,1 млн. грн. інвестицій. (на 16,2 відс. більше ніж у 2006 році), в тому числі 43,1 млн. грн. – за рахунок коштів Державного бюджету, 26 млн. грн. – місцевих бюджетів та 2 млн.грн. – інших джерел фінансування.
Житлово – комунальними підприємствами надано населенню послуг та виконано робіт на суму понад 300 млн. грн., що на 20 відс. більше рівня 2006 року.
Активізовано роботу із створення об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків з утримання та обслуговування житлового фонду. Станом на 1 квітня 2008 року в області функціонувало 155 таких об’єднань, в т.ч. 41 об’єднання, створено протягом 2007 року та 6 - у І кварталі 2008 року.
У 2007 році на капітальний ремонт та реконструкцію житлового фонду використано 20,6 млн. грн., що майже 2 рази більше ніж у 2006 році. На проведення вказаних робіт з місцевих бюджетів спрямовано 9,4 млн. грн. або 45,6 відс. загального обсягу коштів.
На реконструкцію котелень і теплових мереж у минулому році спрямовано 6,5 млн. грн. субвенцій з Державного бюджету. За рахунок вказаних коштів проведено реконструкцію 13 котелень.
На капітальний ремонт та реконструкцію водопровідно - каналізаційних мереж освоєно 10,6 млн. грн. субвенцій з Державного бюджету. Проведено капітальний ремонт насосної станції в м. Рівне, реконструйовано очисні каналізаційні споруди в смт Рокитне, побудовано станцію знезалізнення води у м. Березне.
Комунальні підприємства області у 2007 році 100-відсотково розрахувалися за використану електроенергію.
За минулий рік вказаними підприємствами зекономлено паливно-енергетичних ресурсів на суму 11,5 млн. грн. (природного газу – 14,4 млн. куб. м та електроенергії – 11,2 млн. кВт/год). У порівнянні з 2006 роком обсяги споживання газу скоротились на 10 відс., електроенергії – у 2,7 раза.
За І квартал 2008 року зекономлено паливно-енергетичних ресурсів на суму 1,7 млн. грн. (природного газу 1,6 млн.куб.м, електроенергії - 0,12 млн.кВт/год.
Органи виконавчої влади області постійно працюють над забезпеченням сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, а також використанням його потенціалу для вирішення нагальних проблем регіону.
Запроваджено відшкодування з місцевих бюджетів плати за користування кредитами комерційних банків, отриманими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації пріоритетних для регіону інвестиційних проектів.
З обласного бюджету у 2007 році відшкодовано відсотків на суму 56,7 тис. грн. Крім того, суб’єкти малого та середнього бізнесу області у 2007 році отримали відшкодування відсотків за рахунок державного бюджету на суму 36 тис. грн.
Зростають обсяги інвестицій та кредитування малого бізнесу. Зокрема, у минулому році Європейським банком реконструкції та розвитку для 3580 суб’єктів малого підприємництва області надано кредитів на загальну суму 918,4 тис. дол. США, Німецькою кредитною установою (KFW) - 600 тис. євро та іншими фондами - 156,5 млн. грн. (за 2006 рік 107,8 млн.грн. для 2634 суб’єктів малого підприємництва).
Рівненським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств надано фінансову допомогу сільгоспвиробникам на поворотній основі на суму 558 тис. грн. та безповоротній - 912 тис. грн. (у 2006 році відповідно 373 тис. грн. та 447 тис. грн.).
Бюджетними установами області на тендерних умовах закуплено у суб’єктів малого підприємництва продукції (товарів, робіт, послуг) на загальну суму 34 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. більше рівня 2006 року.
Налагоджено співпрацю органів виконавчої влади з громадськими організаціями щодо питань реалізації державної регуляторної політики. Для надання пропозицій до проектів регуляторних актів на Веб-сторінці облдержадміністрації запроваджено рубрику “Громадські обговорення”.
Функціонує інформаційно-консультативний пункт для підприємців.
На сьогоднішній день у сфері малого бізнесу працює близько 5 тис. малих підприємств. У 2007 році чисельність підприємців-фізичних осіб збільшилась у порівнянні з 2006 роком на 1,6 тис. осіб і склала 46,8 тис. осіб.
До Зведеного бюджету області від діяльності суб’єктів малого підприємництва у 2007 році надійшло 204 млн. грн., що становить 14,6 відс. загальної суми надходжень, до місцевих бюджетів – відповідно 115,86 млн. грн., або 16,5 відс.
За І квартал 2008 року чисельність підприємців-фізичних осіб збільшилась у порівнянні з відповідним періодом 2007 року на 1,3 тис. осіб і склала 46,7 тис. осіб.
Надходження до Зведеного бюджету області від діяльності суб’єктів малого підприємництва зросли порівняно з І кварталом 2007 року у 1,6 раза , до місцевих бюджетів - на 32,5 відс.
Головними складовими підвищення добробуту населення є зростання розмірів середньомісячної заробітної плати, збільшення приватних заощаджень і споживчих витрат.
Середньомісячна заробітна плата за 2007 рік склала 1132,7 грн. і зросла порівняно з 2006 роком на 27,6 відс. (по Україні ріст на 29,7 відс.).
За січень-березень 2008 року заробітна плата зросла на 38,5 відс. і склала 1346 грн.
Вклади населення збільшились протягом 2007 року на 49,9 відс. і станом на 01.01.2008 склали 1918,5 млн.грн. З початку поточного року вклади населення збільшились на 8,3 відс. і станом на 01.04.2008 склали 2,1 млрд. грн.
Зростання реальних грошових доходів населення, впровадження сучасних підходів у веденні торговельного бізнесу сприяло активізації споживчого ринку області.
Загальний обсяг роздрібного товарообороту у 2007 році зріс на 28,7 відс. і склав 5,6 млрд. грн.
Протягом 2007 року у сфері торгівлі та ресторанного господарства відкрито майже 450 підприємств та створено понад 1,5 тис. нових робочих місць, в т.ч. майже 1 тис. місць – у торговельних центрах «Метро», «Велика кишеня», «Фоззі».
В області функціонує 69 ринків на 18,5 тис. торгових місць. Продовжується робота із перетворення ринків у сучасні торговельні сервісні комплекси.
Надходження до місцевих бюджетів від ринкового збору за 2007 рік склали 9,3 млн. грн. і зросли проти рівня 2006 року на 27,7 відс.
За І квартал 2008 року загальний обсяг роздрібного товарообороту збільшився на 28,1 відс.
На особливому контролі знаходяться питання цінової ситуації на споживчому ринку області.
З метою недопущення різкого безпідставного підвищення цін на основні продукти харчування відповідними розпорядженнями голови облдержадміністрації затверджено:
граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на хліб і хлібобулочні вироби, борошно, цукор, крупи, макаронні вироби, олію, м’ясо яловичини, свинини, птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове;
граничні рівні рентабельності для виробників борошна пшеничного вищого сорту, борошна пшеничного першого, другого сорту і борошна житнього обдирного, хліба і хлібобулочних виробів із борошна пшеничного вищого сорту, першого сорту, із суміші борошна пшеничного вищого, першого і другого сортів та житнього обдирного, хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків.
Запроваджено декларування зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове та яйця.
З метою забезпечення населення соціально значущими продовольчими товарами за доступними цінами 15 квітня 2008 року підписано Меморандум порозуміння між облдержадміністрацією, виробниками таких товарів та суб’єктами роздрібної торгівлі.
Позитивні тенденції розвитку економіки та соціальної сфери області, подолання негативних явищ у сфері зайнятості сприяли збільшенню кількості зайнятого населення.
Так, у 2007 році чисельність зайнятих зросла у порівнянні з 2006 роком на 6,4 тис. осіб і склала 471,8 тис. осіб.
Чисельність безробітних скоротилася на 2,7 відс. і склала 46,7 тис. осіб.
У господарському комплексі області протягом 2007 року за рахунок створення нових робочих місць розширено сферу застосування праці для 27,5 тис. осіб, що на 26,6 відс. більше обсягів, передбачених на рік.
За січень - березень 2008 року на новостворені робочі місця працевлаштовано 7,8 тис. незайнятих громадян, річне завдання обласної програми зайнятості виконано на 36 відс.
Рівень зареєстрованого безробіття в області на 01.04.2008 становив 3,9 відс. проти 5,1 відс. на 01.04.2007.
Поліпшується соціальне забезпечення населення області.
На фінансування виплати пенсій у 2007 році спрямовано 1997,6 млн. грн., що на 28,3% більше, ніж у 2006 році. За рахунок власних коштів профінансовано 63,3% загального обсягу видатків, порівняно із 2006 роком покриття потреби на виплату пенсій власними коштами збільшилось на 1,1 відсотка. За січень-березень цього року в повному обсязі забезпечено фінансування виплати пенсій, на що спрямовано 648,0 млн. грн., що на 193,8 млн. грн. більше відповідного періоду 2007 року, з яких 42,5 млн. грн. направлено на пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу та суддів у відставці.
Протягом 2007 року призначено 13,6 тис. нових пенсій, проведено поточні перерахунки по 52,3 тис. справах. Відповідно до законів України та на виконання урядових рішень щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян здійснено 44 автоматизованих перерахунки пенсій, в тому числі тричі, а саме з 01.01.2007р., з 01.04.2007р., з 01.10.2007 р. перераховувались пенсії в зв’язку із зміною прожиткового мінімуму. Крім того, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України проведено виплату щомісячної державної адресної допомоги – 6,5 тис. інвалідам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій.
Відповідно до рішень Уряду щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян за січень-березень поточного року здійснено 15 автоматизованих перерахунків пенсій. Крім того, призначено 3,5 тис. нових пенсій, проведено поточні перерахунки по 28,8 тис. справах. В зв’язку з встановленням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в розмірі 470 грн. відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України з 01.01.2008 року перераховано 287,5 тис. особових рахунків.
Середній розмір пенсії станом на 01.01.2008 року склав 546,83 грн., або зріс на 25,4 відсотки порівняно з початком 2007 року (станом на 01.04.08 середній розмір пенсії склав 663,89 грн., що на 42,5 відсотка більше у порівнянні з 01.04.2007 року).
Позитивно зарекомендувало себе запровадження готівкового надання пільг на придбання твердого палива, що було підхоплено і іншими областями, зокрема у 2007 році кошти на його придбання отримали 88,6 тисяч сімей у сумі 24,9 млн. гривень. Всього надано різного виду пільг в області на суму 104,5 млн. гривень.
У минулому році органам праці та соціального захисту населення передано функції призначення та виплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим особам, а також виплату допомог інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
В зв’язку з цим в 2007 році у порівнянні з 2006 роком об’єм виплат через органи соціального захисту зріс з 154 до 323 млн. гривень, тобто у 2 рази.
Субсидією на оплату житлово-комунальних послуг скористались понад 32 тисячі сімей, яким надано знижок в оплаті комунальних послуг та коштів на придбання твердого палива на 22,9 млн. гривень. У поточному році субсидією на оплату житлово-комунальних послуг скористались понад 21,6 тисяч сімей, яким знижено плати цих послуг на 9,5 млн. гривень.
Згідно з рішенням Президента України в усіх місцевих управліннях праці та соціального захисту населення області впроваджується єдина технологія прийому громадян. Відповідно до Проекту "Удосконалення системи соціальної допомоги" який підтримується Міжнародним банком реконструкції та розвитку, в область має надійти в загальному понад 8 млн. грн. - це майже 4 млн. грн. кошти на ремонт приміщень управлінь соцзахисту та друга частина на облаштування робочих місць працівників.
У поточному році ветеранам та дітям війни, постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи та іншим пільговикам надано пільг на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, пільгового проїзду тощо на загальну суму 22,6 млн. гривень.
З першого січня поточного року забезпечено виплату підвищених розмірів державних соціальних допомог при народженні дитини, інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, малозабезпеченим сім’ям та іншим. Станом на 01.05.2008 року для 73,2 тисяч отримувачів державних допомог нараховано та виплачено 123,3 млн. гривень.
На виконання програм щодо соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, Рівненській області у 2008 році затверджено 146,2 млн. грн., що у 1,2 рази більше ніж у 2007 році.
Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на безкоштовне санаторно-курортне лікування (оздоровлення) мають майже 400 тисяч постраждалих жителів області, в тому числі - близько 120 тисяч дітей (на 2008 рік області за програмою "Оздоровлення громадян" передбачено 60,3 млн. грн., що у півтора рази більше порівняно з минулим роком). Організація оздоровлення у 2008 році здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 22.05.2007 № 246, на підставі якого створено районні (міські) робочі групи з питань організації оздоровлення.
Протягом 1 кварталу цього року оздоровлено 587 дітей у складі груп, 40 дітей разом з одним із батьків та 120 дорослих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Станом на 01.04.2008 року для надання постраждалим громадянам пільг та компенсацій в область надійшло 38,1 млн. гривень.
В 2007 році облдержадміністрацією було передано 18 квартир в м. Сарни для забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Сарненського та Дубровицького районів та 26 квартир в м.Кузнецовську для постраждалих м. Кузнецовськ та Володимирецького району.
В 2008 році для області передбачено на виконання даної програми 6,7 млн. грн., що дозволить забезпечити житлом ще приблизно 40 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян. Крім того, в цьому році буде забезпечено житлом 21 особу з числа постраждалих від Чорнобильської катастрофи в м.Рівне.
На виконання програми “Комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у 2007 році було закуплено медичне обладнання для потреб пологових відділень та відділень реанімації новонароджених обласних медичних закладів та центральних районних лікарень в постраждалих від аварії на ЧАЕС районах нашої області. На медичне забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2008 році передбачається виділення 15,4 млн.грн., що на 901 тис. грн. більше ніж у 2007 році.
В 2008 році на забезпечення медичних закладів області необхідними матеріалами та медикаментами передбачено 2 168,2 млн. грн., для закупівлі медичного обладнання - 2 млн.грн. та 760 тис. грн. для придбання витратних матеріалів медичного призначення, що відповідає обсягу фінансування у 2007 році.
На радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення на 2007 рік було виділено кошти в сумі 3,7 млн.грн.
Проведено роботи із залуження та перезалуження у 14-ти населених пунктах Володимирецького, Дубровицького, Рокитнівського та Сарненського районів 670 га луків і пасовищ, виготовлено та доставлено в 27 радіоактивно забруднені населені пункти Володимирецького, Дубровицького та Рокитнівського району для годівлі дійних корів 282,4 тонни комбікормів з радіопротекторними властивостями.
Для підживлення луків і пасовищ та під городи громадян в приватні господарства та сільські ради Володимирецького, Дубровицького, Рокитнівського та Сарненського районів завезено 348 тонн тукосуміші. В 4-х населених пунктах Рокитнівського району проведено вапнування кислих грунтів на площі 110 га.
На 2008 рік на радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території області передбачено виділення 4,6 млн. грн., що на 23,3 відс. більше у порівнянні з минулим роком.
В поточному році Єврокомісією підтримано три проекти соціально-економічного та медичного спрямування, а саме:
«Зниження перинатальних та репродуктивних втрат в постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи Рівненській області за рахунок створення сучасного перинатального центру» - вартість проекту 300 000 Eur;
«Соціально-економічний розвиток забруднених в результаті Чорнобильської катастрофи сільських регіонів Рівненської області» - вартість проекту 496 000 Eur;
«Покращення можливостей медичних закладів Рівненської області по діагностиці і відновленню репродуктивного здоров’я населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи створення телекомунікаційних центрів в цих закладах» - вартість проекту 300 000 Eur.
Загальна сума фінансування по проектах – 1 096 000 Eur.
Проекти медичного спрямування будуть реалізовані до кінця 2008 року. Проект щодо розвитку садівництва в постраждалих від Чорнобильської катастрофи регіонах Рівненської області почне реалізовуватись з січня 2009 року.
Покращується фінансовий стан підприємств області.
Загальний фінансовий результат роботи суб‘єктів господарювання області у 2007 році склав 664,4 млн.грн. прибутків, що на 15,7 відс. більше ніж у 2006 році. Прибутково працювало 74,1 відс. підприємств, проти 69 відс. у 2006 році.
У 2007 році забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів та виконання планових призначень.
За січень-квітень 2008 року (оперативні дані) до загального фонду Зведеного бюджету області надійшло 635,7 млн. грн., до Державного бюджету – 370,5 млн. грн., що на 50,2 відс. та 54,4 відс. більше ніж за січень - квітень 2007 року. Завдання виконано відповідно на 117,3 відс. та 115,1 відс.
Власні доходи місцевих бюджетів зросли в порівнянні з січнем - квітнем 2007 року на 82 млн. грн. або на 44,7 відс. і на 01.05.2008 склали 265,2 млн. грн. Завдання виконано на 120,6 відс.
До бюджету Пенсійного фонду надійшло 513,2 млн. грн., що на 43,1 відс. більше ніж за січень - квітень 2007 року. Завдання з надходження платежів виконано на 106,5 відс.
Кредитні вкладення в економіку області станом на 01.05.2008 склали 4603,6 млн. грн. і зросли в порівнянні з 01.05.2007 на 65,9 відс.
Відбуваються позитивні зрушення в напрямі комплексного використання корисних копалин та лісових ресурсів Рівненщини.
В даний час із розвіданих на території області 242 родовищ розробляються 97, які забезпечують виробництво цементу, шиферу, бутово-щебеневої та скляної продукції, лицювальних плит, цегли силікатної і керамічної, вапна, фрезерного і кускового паливного торфу, мінеральної води, тощо.
У 2007 році завершено реконструкцію Симонівського цегельного заводу в Гощанському районі, на базі Микитського родовища суглинків в Дубенському районі розпочато будівництво нового цегельного заводу, відновлено виробництво цегельної продукції на Кривицькому та Сварицевицькому заводах у Дубровицькому районах, розвідано родовище високопластичних глин «Жалянка» у Костопільському районі.
Продовжуються геологорозвідувальні роботи на виявлення покладів алмазів, самородної міді, декоративно-лицювального каменю, мінеральних та прісних підземних вод.
Перспективними напрямами освоєння мінерально-сировинних ресурсів в області є розробка нових родовищ бурштину “Вирка” у Володимирецькому та Хуторянського у Дубровицькому районах та інтенсифікація робіт по його видобутку на Клесівському родовищі в Сарненському районі, видобування відкритим способом природних агроруд – зернистих фосфоритів на Милятинському родовищі в Острозькому та туфів – в Костопільському районах, будівельного каменю в Рокитнівському та Сарненському районах.
Ведеться активна робота по відновленню та раціональному використанню лісосировинних ресурсів області, підвищенню ефективності ведення лісового господарства.
За період з 1996 року по 2007 рік за рахунок приросту насаджень та здійснення лісогосподарських заходів загальний запас деревостанів зріс на 20,3 млн.куб.м і становить 118,4 млн.куб.м.
У 2007 році в області проведено лісовідновлювальні роботи на площі 4,7 тис.га, що на 0,6 тис. га більше ніж у 2006 році, та виконано роботи з лісорозведення на площі 1,5 тис.га.
Разом з тим, в ході реалізації пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку області виникло ряд об’єктивних перешкод, які не дозволили досягти позитивних результатів.
За січень-квітень 2008 року в зв’язку із значним зростанням цін на сировину (бензол) призупинено виробництво адипінової кислоти на ВАТ „Рівнеазот”, що призвело до спаду виробництва у хімічній промисловості на 17,9 відс.
Зниження попиту на продукцію ЗАТ „Агроресурс” (опалювальні котли) вплинуло на скорочення обсягів випуску продукції у виробництві металевих виробів на 8,6 відс.
Через зменшення поставок швейним підприємствам давальницької сировини обсяги виробництва продукції легкої промисловості знизились на 3,1 відс.
У агропромисловому комплексі області всіма категоріями господарств у порівнянні з січнем-квітнем 2007 року допущено спад чисельності поголів’я ВРХ на 13,6 відс., у тому числі корів - на 7,8 відс., свиней – на 8,4 відс. Виробництво м’яса зменшилось на 3,2 відс., молока – на 2,2 відс., яєць – на 4,9 відс.
Незважаючи на вжиті заходи, залишається значним податковий борг до Зведеного бюджету області і на 01.05.2008 склав 95,8 млн. грн.
Загальна заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась протягом І кварталу цього року на 79,3 тис.грн. і станом на 1 квітня 2008 року склала 6,8 млн. грн. В тому числі борг економічно активних підприємств склав 1,7 млн. грн. (24,7 відс. загальної суми), підприємств - банкрутів та економічно неактивних підприємств – 5,1 млн.грн. (75 відс.).
4. Підготовка і подання до відповідних органів виконавчої влади фінансових показників і пропозицій до проекту Державного бюджету України.
Відповідно до статті 75 Бюджетного кодексу України обласна державна адміністрація щорічно подає проект бюджету області з відповідними об╜рунтуваннями та розрахунками Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України для проведення розрахунків обсягів міжбюджетних трансфертів та інших показників місцевих бюджетів.
У визначені періоди відбувається розгляд та погодження цих розрахунків за участю керівництва облдержадміністрації та галузевих управлінь, відділів у Міністерстві фінансів України та Комітету з питань бюджету Верховної Ради України.
Крім того, протягом року Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України подаються проблемні питання виконання місцевих бюджетів області.
5. Сприяння інвестиційній діяльності на території області.
Активізація інноваційно-інвестиційної діяльності є визначальним стратегічним пріоритетом роботи органів виконавчої влади області.
Реалізується Програма інвестиційного розвитку Рівненської області на 2007 – 2009 роки, схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.12.2006 № 580 і затверджена рішенням обласної ради від 29.12.2006 № 201.
Реалізація заходів Програми сприяла суттєвому зростанню обсягів інвестицій залучених в економіку області.
Так, загальний обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування зріс проти рівня 2006 року на 16,9 відс.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, станом на 01.01.2008 склав 247,1 млн. дол. США, що у 2,2 раза більше, ніж на 01.01.2007. За динамікою зростання прямих іноземних інвестицій область посіла 1 місце серед регіонів України.
Приріст іноземного капіталу за 2007 рік склав 134,5 млн. дол. США. Це у 4,2 раза більше ніж за 2006 рік.
Протягом І кварталу 2008 року зареєстровано 24 іноземних інвестицій на загальну суму 34,5 млн. дол. США, що в 24 рази більше ніж за відповідний період 2007 року.
Реалізується комплекс заходів із підвищення інвестиційної привабливості регіону та стимулювання інвесторів.
Продовжується робота щодо створення регіонального індустріального (промислового) парку на площі 145 га.
Розроблено концепцію розвитку індустріального парку, візуальний дизайн та техніко - економічне об╜рунтування. Проведено цикл презентацій індустріального парку у Польщі, Німеччині та Чехії.
Виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під створення індустріального парку.
Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 27.03.2008 № 125 „Про продаж права оренди земельної ділянки на аукціоні” земельну ділянку площею 145 га на території Малолюбашанської сільської ради Костопільського району включено до переліку земельних ділянок, призначених для продажу права оренди на аукціоні та затверджено інвестиційні вимоги щодо її використання.
На базі Національного університету водного господарства та природокористування створено філію Дніпропетровського технологічного парку «Машинобудівні технології Полісся». Створення філії технопарку стимулюватиме промислові підприємства області до активізації інноваційно-інвестиційної діяльності.
Для заступників голів райдержадміністрацій та виконкомів міст обласного значення організовано цикл семінарів-тренінгів із залученням провідних європейських фахівців з питань інвестиційної діяльності. Проведено 16 навчально-методичних семінарів «Інноваційно-інвестиційна діяльність регіонів» на базі міст і районів області.
З метою вдосконалення регуляторної діяльності у сфері інвестиційного розвитку, спрощення процедури отримання земельних ділянок інвесторами, визначено 7 земельних ділянок площею понад 20 га кожна, які перспективні для реалізації інвестиційних проектів, в т.ч. для створення індустріальних парків, промислових зон регіонального та місцевого значення.
За рахунок різних джерел фінансування в 2007 році введено в експлуатацію нові цехи на підприємствах «Консюмерс-Скло-Зоря», «Рокитнівський склозавод», «Рівнехліб».
Завершено реалізацію інвестиційного проекту з модернізації виробництва на ВАТ «Дубномолоко».
Продовжується технічне переоснащення та реконструкція виробничих потужностей на ВАТ «Рівнеазот», «Волинь-Цемент», ТзОВ «РЗВА-Електрик», «ОДЕК» Україна, ЗАТ «Агроресурс», ТзОВ «Селищанський гранкар’єр» та ВАТ «Вирівський кар’єр».
В поточному році на незадіяних площах ВАТ «Сарненський завод мостових технологічних конструкцій» налагоджено виробництво високовольтних опор.
На виробничих площах ВАТ «Березнівський фарфоровий завод» створено ПП «Агрос» із виготовлення цегли.
На ЗАТ «Рівненський ливарний завод» запроваджено нову лінію із виробництва чавунного литва, на ТзОВ «Склоресурс» (м. Дубно) проводиться робота по нарощуванню випуску склопакетів.
Здолбунівське ВАТ «Завод будівельних матеріалів» продовжує реконструкцію цеху з установкою вакуумних пресів для випуску ефективної кераміки, змонтована технологічна лінія по випуску керамічної цегли.
У 2007 році започатковано ряд нових інвестиційних проектів іноземних інвесторів на загальну суму близько 44 млн. євро. При цьому передбачається створення 600 нових робочих місць. Найбільші з них: ТОВ «Х+Х Юей», «БАУ-Інвест», «Ліхтнер Бетон», ТзОВ СП «АСЛ».
Найбільш значимим в цьому напрямі є підписання меморандуму з датською компанією «Н+Н» про будівництво на Рівненщині заводу з виготовлення газобетонних блоків. Обсяг інвестицій – 32 млн. євро. Передбачається створити 100 робочих місць.
Проведено переговори з відомими іноземними компаніями, затверджено до впровадження чотири інвестиційних проекти на загальну суму 41 млн.євро. Реалізація цих проектів дозволить вже у 2008 році створити 330 нових робочих місць.
Поряд з із залученням іноземних інвестицій у виробничий комплекс, здійснюються заходи щодо освоєння додаткових капітальних вкладень у соціальну сферу області.
Обсяг інвестицій у житлове будівництво у 2007 році зріс на 15,5 відс. і склав 505,5 млн.грн.
Введено в експлуатацію житлові будинки загальною площею 254,2 тис. кв. метрів, що на 8,4 відс. більше ніж за 2006 рік. Обсяги введення житла зросли у 15 регіонах області із 20.
Протяжність газових розподільчих мереж за 2007 рік зросла в області на 498,2 км, газифіковано природним газом 10875 квартир.
На газифікацію населених пунктів було спрямовано 10,2 млн. гривень цільової субвенції з державного бюджету. Це дало можливість ввести в дію 63,2 км газопроводів.
Протягом року підведено природний газ до 40 населених пунктів області. Рівень газифікації сіл області склав на кінець 2007 року 47,3 відс.
Для вирішення першочергових проблем у соціальній сфері у 2007 році на будівництво та реконструкцію об’єктів використано 74,5 млн. гривень субвенцій з державного бюджету капітального характеру, що майже у 1,5 раза більше ніж у 2006 році.
З бюджету розвитку обласного бюджету на ці цілі спрямовано 6,8 млн. гривень асигнувань.
Зазначені кошти були спрямовані на будівництво та реконструкцію 250-ти об’єктів соціальної сфери.
Зокрема, в смт Зарічне введено в дію пусковий комплекс на два навчальні блоки загальноосвітньої школи на 275 учнівських місць, харчоблок, котельню та зовнішні інженерні мережі. У школі впроваджено новітню систему опалення, що дозволяє суттєво економити енергоресурси.
Завершено реконструкцію дитячого садка під пологовий будинок в м. Острог на 25 ліжок.
Введено в дію терапевтичне відділення центральної районної лікарні в смт Володимирець на 22 ліжка та хірургічний корпус центральної районної лікарні в м. Костопіль на 29 ліжок.
Здано в експлуатацію амбулаторно-поліклінічні заклади на 63 відвідування в зміну, 7,65 км водопровідних мереж, 3,64 км мереж каналізації та 12,51 км мереж теплопостачання.
Завершено будівництво та реконструкцію ряду інших важливих об'єктів освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства, водопостачання та водовідведення, теплові мережі та котельні.
На будівництво та реконструкцію об’єктів у 30-км зонах Рівненської та Хмельницької АЕС за рахунок коштів на добудову енергоблоків профінансовано 2,92 млн. гривень, або 100 відс. до річного завдання.
6. Об’єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об’єктів соціальної і виробничої інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
У 2007 році з обласного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання шляхів місцевого значення виділено 13,1 млн. грн., на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища – 1,5 млн. грн., що становить 100 відсотків планових призначень.
7. Залучення в порядку, встановленому законом, підприємств, установ та організацій, які не належать до комунальної власності, до участі в обслуговуванні населення відповідної території, координація цієї роботи.
Протягом 2007 року мережа підприємств торгівлі та ресторанного господарства області збільшилась на 416 закладів, і станом на 01.01.2008 нараховує 7,3 тис. об’єктів торгівлі, із них 5,6 тис. – належать суб’єктам підприємницької діяльності – фізичним особам.
В області функціонує 72 ринки на 18,5 тис. торгових місць. Для покращення обслуговування покупців і створення сприятливих умов для продавців на нове будівництво ринків, придбання основних фондів та розвиток матеріально-технічної бази у 2007 році використано 4,3 млн.грн., або на 1,8 млн. грн. більше рівня 2006 року.
Постійно зростають надходження до місцевих бюджетів від ринкового збору, так за 2007 рік надійшло 9,3 млн. грн., що на 27,7 відс більше ніж у 2006 році.
За І квартал 2008 року надходження зросли на 12,9 відс і склали 2,6 млн. грн.
Протягом 2007 року мережа побутових підприємств області розширилась на 266 одиниць і становить майже 3,7 тис. об’єктів.
Служба побуту на селі збільшилась протягом року на 129 об’єктів і складає 1764 підприємства, в тому числі 1122 підприємців – фізичних осіб.
Найбільшу кількість об’єктів побуту відкрито у Радивилівському районі – 67 підприємств, Млинівському – 22, Острозькому – 25 та м. Рівне – 33 підприємства.
До обслуговування автобусних маршрутів загального користування на конкурсних засадах залучаються перевізники всіх форм власності.
На даний час маршрутна мережа області нараховує 699 автобусних маршрутів загального користування, з них 291 міжміський та 408 приміських, які відповідно до чинного законодавства мають паспорти маршрутів.
Перевезення пасажирів на приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування здійснюють 301 фізична та 22 юридичні особи , у яких нараховується 1356 автобусів.
Щоденно на внутрішньообласних приміських та міжміських маршрутах загального користування працює 1109 транспортних засобів.
Основними постачальниками електричної енергії та природного газу споживачам області є ЗАТ „Ей-І-Ес Рівнеенерго” і ВАТ „Рівнегаз”.
З метою вирішення нагальних питань щодо забезпечення стабільного та безперебійного електро- і газопостачання, посилення платіжної дисципліни та оперативного прийняття скоординованих рішень в облдержадміністрації постійно проводяться наради та засідання спеціальної комісії, до роботи якої залучені енергопостачальні підприємства.
Завдяки вжитим органами виконавчої влади області заходам забезпечено стабільну роботу паливно-енергетичного комплексу регіону.
Так, за 2007 рік через мережі ЗАТ „Ей-І-Ес Рівнеенерго” реалізовано 1790,5 млн. кВт/г електроенергії, що на 8,2 відс. менше, ніж у 2006 році. При цьому населенню реалізовано 457,9 млн. кВт/г, що на 5,8 відс. більше рівня 2006 року. За І квартал 2008 року реалізовано 390,9 млн. кВт/г, в т.ч. населенню – 137,6 млн. кВт/г.
ВАТ „Рівнегаз” поставлено 754,2 млн. куб. м природного газу (на 12,1 відс. менше, ніж в 2006 році), в т.ч. населенню – 353,9 млн. куб м (спад – 10,2 відс.). За І квартал 2008 року поставлено 304,9 млн. куб. м, в т.ч. населенню – 163,7 млн. куб. м.
8. Затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту.
В області зростають обсяги перевезень пасажирів, розвивається та удосконалюється мережа приміських та міжміських внутрішньо обласних автобусних маршрутів загального користування.
У 2007 році відкрито 2 нові автобусні маршрути: „Дубно-Грядки”, „Дубно-Бондарі”.
За І квартал 2008 року відкрито автобусні маршрути "Сарни – Ремчиці" та "Ніговище – Зарічне".
Станом на 01.04.2008 регулярним автобусним сполученням охоплено 988 сіл, що становить 98,5 відс. від загальної кількості сільських населених пунктів області.
Залишились незабезпеченими автотранспортним обслуговуванням населені пункти, до яких необхідно будувати дороги або проводити їх капітальний ремонт.
9. Підготовка питань про визначення у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.
Органи містобудування та архітектури при визначенні територій, виборі, вилученні і наданні земельних ділянок готують висновки відповідно до містобудівної документації, земельного і містобудівельного законодавства.
У 2007 році проведено 13 засідань архітектурно-містобудівних рад, на яких розглянуто 91 питання щодо визначення територій та розміщення об’єктів будівництва, з них 68 – містобудівних та історико-містобудівних об╜рунтувань щодо розташування об’єктів і надання земельних ділянок для містобудівних потреб.
Крім того, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 13.04.1998 № 215 (та відповідними змінами до нього), в 2007 році проведено 4 засідання обласної комісії щодо упорядкування надання земельних ділянок під будівництво АЗС, на яких розглянуто матеріали із розміщення 25 об’єктів нафтопродуктозабезпечення. Погоджено місця розташування 17 об’єктів.
Протягом 2007 року підготовлено матеріали та затверджено рішенням обласної ради п’ять проектів землеустрою щодо внесення змін меж у шести сільських населених пунктів області на площу 179,92 га.
10. Організація охорони, реставрації, використання пам’яток історії та культури, архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та садибних комплексів, природних заповідників місцевого значення.
На державному обліку в області перебуває 239 пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення, з них: 183 культові споруди, 15 житлових будинків, 25 пам’яток цивільної архітектури; 2 пам’ятки промислової архітектури; 1 фортифікаційна споруда; 11 садово-паркового мистецтва; 2 ландшафтно-архітектурних комплекси.
В 2007 році за рахунок коштів державного бюджету профінансовано реставраційно-ремонтних робіт на суму 3,2 млн.грн. Роботи виконувались на пам’ятках національного значення: замок князів Острозьких-Любомирських в м.Дубно, костел Успіння Діви Марії в м.Острог, замок та келії Свято-Вокресенського жіночого монастиря в м.Корець.
За рахунок коштів обласного бюджету відповідно до Регіональної програми збереження культових споруд – пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення на 2006-2010 роки проведено роботи по ремонту та реставрації 12 культових будівель – пам’яток архітектури місцевого значення на загальну суму 300 тис.грн.
Відповідно до затвердженої рішенням обласної ради від 20.04.2005 № 551 Комплексної програми паспортизації об’єктів культурної спадщини Рівненської області на 2003-2010 роки виконано паспортизацію 10 пам’яток архітектури місцевого значення м. Рівне на суму 45 тис.грн.
З метою забезпечення охорони, реставрації та використання пам'яток історії та культури в рамках Програми створення страхового фонду документації області у 2007 році за рахунок коштів обласного бюджету до регіонального страхового фонду закладена обліково-фондова документація історико-культурних заповідників м. Дубно та м. Острог, науково-проектна документація на костел св. Антонія (1533-1570 рр.), Миколаївську церкву (1834 р.) та костел Благовіщення (1630 р.) в загальному обсязі 2470 арк. на суму 8,16 тис. грн.
11. Підготовка висновків щодо проектів місцевих містобудівних програм відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що затверджуються сільськими, селищними, міськими радами.
У 2006 році розроблено Комплексну регіональну програму забезпечення містобудівною документацією населених пунктів та територій Рівненської області на 2006-2010 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 11.08.2006 № 78.
У 2007 році з місцевих бюджетів на розроблення містобудівної документації виділено 464,3 тис. грн. (у 2006 році – 86,2 тис. грн.).
Програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на 2006-2010 роки розроблено в Березнівському, Володимирецькому, Гощанському, Демидівському, Дубровицькому, Дубенському, Зарічненському, Здолбунівському, Корецькому, Костопільському, Млинівському Радивилівському, Рівненському, Рокитнівському, Сарненському районах.
В минулому році погоджені проектні матеріали з кориговання генеральних планів сіл Бродниця Зарічненського району, Лісопіль Костопільського, В.Омеляна, Обарів, Колоденка, смт Квасилів Рівненського району, м. Острог.
Організовано проведення державної експертизи нового генерального плану м. Кузнецовськ, який затверджено рішенням міської ради.
Проведено державну експертизу генерального плану міста Рівне, згідно з зауваженнями якої внесено відповідні зміни до генплану.
Здійснюється розробка проекту детального планування центральної частини міста Дубно.
12. Видача відповідно до законодавства забудовникам архітектурно-планувальних завдань та технічних умов на проектування , будівництво, реконструкцію будинків і споруд, благоустрій територій та надання дозволу на проведення цих робіт.
За 2007 рік місцевими органами містобудування та архітектури видано 527 архітектурно-планувальних завдань на проектування об’єктів житлово-цивільного та виробничого призначення (за 2006 рік - 437), в тому числі на житлові будинки - 32, громадські будівлі – 335, споруди промислово-комунального призначення – 160.
Крім того, індивідуальним забудовникам надано 2600 будівельних паспортів на спорудження житла (за 2006 рік 1643).
Інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю області в 2007 році надано 3252 дозволи на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів всіх форм власності.
13. Забезпечення відповідно до законодавства розвитку науки, усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, туризму; сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, сім’ї та молоді.
Упродовж 2007 та І кварталу 2008 років вжито заходів для забезпечення функціонування галузі освіти області, метою яких є створення умов для рівного доступу мешканців регіону до якісної освіти.
У 2007 році затверджений обсяг видатків місцевих бюджетів області на галузь “Освіта” склав 735,8 млн. грн., що на 35,3 % більше у порівнянні з 2006 роком.
Забезпечено розширення мережі дошкільних закладів області: додатково відкрито 22 дошкільні групи у дошкільних закладах Костопільського, Рівненського, Корецького, Березнівського районів та м. Рівне; відновлено цілорічну роботу 3 дошкільних закладів у Рівненському, Березнівському та Володимирецькому районах; відновлено роботу 18 дошкільних закладів у Демидівському, Корецькому, Володимирецькому, Млинівському та Сарненському районах, що дало змогу збільшити показник охоплення дітей дошкільною освітою з 29% до 37 % (51% - в Україні).
Забезпечено функціонування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів області. У 2007 – 2008 навчальному році у 722 загальноосвітніх навчальних закладах навчається 158 714 учнів. Це на 5 413 менше у порівнянні з попереднім навчальним роком. Причиною зменшення учнів у закладах є демографічна ситуація у державі загалом та в області зокрема.
Забезпечено поступовий перехід у старшій школі (10 - 11 класи) на профільне вивчення базових дисциплін, 61% учнів навчаються у класах з профільним або поглибленим вивченням окремих предметів.
У 2007 році введено в експлуатацію загальноосвітні школи: І ступенів на 80 учнівських місць в с. Поляни Сарненського району; І - ІІІ ступенів на 130 учнівських місць у с. Будимля Дубровицького району; перша черга школи І - ІІІ ступенів у смт Зарічне на 830 учнівських місць.
Область включено до державного проекту “Рівний доступ до якісної освіти в України” за підкомпонентами 3.3 “Оптимізація мережі” та 3.4 “Відновлення шкіл”, на що передбачено 37 млн. грн. коштів Світового Банку.
В області забезпечено функціонування 22 інтернатних закладів для дітей, що потребують соціального захисту: 2 спеціальних дитячих будинки; 1 санаторна школа-інтернат; 8 загальноосвітніх шкіл-інтернатів; 11 спеціальних шкіл-інтернатів. У них навчаються 3 697 вихованців. Мережа цих закладів, в основному, вирішує запити жителів області.
У системі позашкільної освіти забезпечено функціонування 57 позашкільних навчальних закладів, у яких зайнято 28,3 % дітей та учнівської молоді, з них 11 % - у спортивних школах (у 2006 році це показник становив 25% дітей, з них у спортивних школах – 8%). У 2007 році створено Млинівський районний центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді. У 17 з них наявна комп’ютерна техніка.
Мережа вищих навчальних закладів Рівненської області складає 35 вищих навчальних закладів, з них: 4 вищі навчальні заклади ІІІ - ІV рівнів акредитації; 9 відокремлених структурних підрозділів вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації; 21 вищий навчальний заклад І - ІІ рівнів акредитації, 1 відокремлений структурний підрозділ вищого навчального закладу І - ІІ рівнів акредитації.
В області усі загальноосвітні навчальні заклади І - ІІІ ступенів забезпечено навчально-комп’ютерними комплексами, всього в області функціонує 368 таких закладів. Із 222 загальноосвітніх навчальних закладів І - ІІ ступенів 103 обладнано навчально-комп’ютерними комплексами, з них 98 у сільській місцевості, що становить 46%.
Станом на 01.04.2008, з 368 загальноосвітніх навчальних закладів І - ІІІ ступенів 311 підключено до глобальної мережі Інтернет, що становить 85%, з них 214 підключено за допомогою комутованого зв’язку, 98 навчальних закладів підключено з використанням новітніх інформаційних технологій.
Із метою комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів у 2006 році використано коштів 6,6 млн. грн., у 2007 році - 7,9 млн. грн.
Упродовж серпня - вересня 2007 року у загальноосвітніх навчальних закладах області обладнано 165 навчально-комп’ютерних комплекси ( у складі 1150 комп’ютерів) за кошти субвенції місцевим бюджетам, 25 з них обладнано у загальноосвітніх навчальних закладах І - ІІ ступенів. У місті Кузнецовськ обладнано 5 навчально-комп’ютерних комплексів за кошти „Енергоатому”. Завдяки цьому показник кількості учнів, що припадає на один комп’ютер, станом на 01.04.2008 зменшено з 32, який був на початок 2007 року, до 28.
Мережа вищих навчальних закладів Рівненської області складає 35 вищих навчальних закладів, з них: 4 вищі навчальні заклади ІІІ - ІV рівнів акредитації; 9 відокремлених структурних підрозділів вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації; 21 вищий навчальний заклад І - ІІ рівнів акредитації, 1 відокремлений структурний підрозділ вищого навчального закладу І - ІІ рівнів акредитації.
Загальний обсяг наукових та науково-технічних робіт, виконаних власними силами підприємств і організацій, збільшився у порівнянні з 2006 роком на 4,0% і склав 12 465,5 тис. грн.
У 2007 році загальний обсяг фінансування наукових та науково-технічних робіт у порівнянні з попереднім роком збільшився на 3,2% і склав 11695,4 тис. грн. Обсяг коштів державного бюджету зріс на 22,2% і становив 6046,7 тис. грн.
Спостерігається зростання публікаційної активності науковців. Так, у 2007 році ними опубліковано на 11,1% робіт більше, ніж у 2006 році. Загальна кількість публікацій склала 2 387, з них 1 545 – статті у фахових наукових журналах, з яких 119 – входять до міжнародних баз даних, 151 – підручники та навчальні посібники, 24 – монографії, 667 – інші роботи. Найбільше наукових публікацій (95,4%) припадає на сектор вищої освіти.
З метою реалізації делегованих повноважень в галузі охорони здоров’я у 2007 році створено відділ охорони здоров'я Березнівської райдержадміністрації, Дубенське міськрайонне територіально - медичне об'єднання.
Проводиться підготовча робота щодо створення комунального закладу “Рівненський обласний перинатальний центр”, що схвалено рішенням сесії обласної ради від 28 грудня 2007 року
У 2007 році на базі обласної клінічної лікарні відкрито обласний центр гастроентерології на 35 ліжок, на базі Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В.Поліщука - лабораторію полімеразно - ланцюгової реакції, відкрито два нових ФАПи у селах Володимирецького та Корецького районів, лікарську амбулаторію с. Рафалівка переміщено в реконструйоване та поліпшене приміщення.
Додатково організовано 10 закладів (підрозділів) загальної практики/сімейної медицини, їх загальна кількість зросла до 87. На засади сімейної медицини переведено 65 сільських лікарських амбулаторій, 6 з них в 2007 році, що становить 70% від загально кількості. Дві лікарські амбулаторії загальної практики/сімейної медицини створено шляхом реформування ФАПів сіл Озеро Володимирецького району, Кричильськ Сарненського району. Сімейними лікарями на теперішній час обслуговується 30% населення.
З початку року на будівництві та реконструкції об'єктів охорони здоров’я за рахунок всіх джерел фінансування було освоєно 15 млн. 296,7 тис. грн.
За рахунок цих коштів було введено в експлуатацію: два стаціонарних відділення, три ФАПи, 3 лікарські амбулаторії, проведено ремонтні роботи у 12 стаціонарних відділеннях.
На реконструкцію обласної дитячої лікарні профінансовано та освоєно з державного бюджету 1075 тис.грн. та 215 тис. грн. з бюджету розвитку обласного бюджету.
З передбачених на 2007 рік субвенцій з державного бюджету в обсязі 1429 тис. грн. та 289 тис. грн. з бюджету розвитку обласного бюджету на реконструкцію торакального відділення обласної клінічної лікарні фактично профінансовано та освоєно 80 %. Продовження реконструкції планується в 2008 році.
У 2007 році закладами і установами галузі охорони здоров'я області забезпечувалось виконання загальнодержавних та цільових програм і комплексних заходів, які з Державного бюджету профінансовано на 87%.
На реалізацію регіональних програм за рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано 99,3% до запланованого.
За темпами відтворення населення Рівненщина уступає лише Закарпаттю, показник природного приросту становить мінус 0,1, в Закарпатській області +0,5 (2006 рік).
В області проблемним залишається питання первинного виходу на інвалідність: перше місце належить хворобам системи кровообігу, друге – новоутворенням, третє травмам. В 2007 році відмічено тенденцію до зниження інвалідності внаслідок хвороб системи кровообігу та злоякісних новоутворень і до росту – внаслідок травм.
Збільшується вивчення стану здоров'я ветеранів. Протягом року проводяться комплексні профілактичні огляди ветеранів. За 2007 рік їх оглянуто 95,7%.
Проблемним залишається завершення реконструкції корпусу фізіотерапевтичного відділення та проведення капітального ремонту терапевтичного корпусу Рівненського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної Війни.
Однією з проблем у кадровому забезпеченні галузях здоров’я є недостатня укомплектованість лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості, особливо північних районів.
На галузь "Культура і мистецтво" за 2007 рік із загального фонду обласного бюджету використано 15433,9 тис.грн., що на 27,6 відсотка більше порівняно з 2006 роком.
На 2008 рік з урахуванням внесених у І кварталі 2008 року змін на „Культуру і мистецтво” затверджено 23962,2 тис.грн., що на 55,3 відсотка більше порівняно з використаними коштами на галузь у минулому році. За січень-березень поточного року на "Культуру і мистецтво" із загального фонду обласного бюджету використано 4552,9 тис.грн., що складає 19,0 відсотків до планових призначень на 2008 рік з урахуванням змін.
На утримання обласних бібліотек використано 1278,0 тис.грн., обласного краєзнавчого музею – 385,8 тис.грн., Дубенського та Острозького історико-культурних заповідників – 591,8 тис.грн., обласного центру народної творчості – 101,1 тис.грн. та на інші культурно-освітні заклади та заходи – 216,7 тис.грн., надано фінансової підтримки обласному музично-драматичному театру, театру ляльок та обласній філармонії в сумі 1979,5 тис.грн.
На заробітну плату з нарахуваннями працівникам культури використано 2090,3 тис.грн., працівникам закладів мистецтва – 1770,4 тис.грн. Всього кошти на оплату праці з нарахуваннями склали за І квартал 3860,7 тис.грн., або 84,8 відсотка від загальної суми проведених видатків на галузь.
В області збережено інфраструктуру галузі культури. У даний час мешканці області користуються послугами двох театрів і філармонії, 10 музеїв і заповідників, 34 шкіл естетичного виховання, 576 бібліотек, 672 клубних закладів.
З метою забезпечення належного рівня розвитку культурно-мистецької сфери реалізовується вісім цільових галузевих програм, з них дві на підтримку творчих спілок, охорони нематеріальної культурної спадщини, збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів затверджених рішеннями обласної ради.
Проводиться робота щодо підтримки обдарованої молоді, відзначення провідних творчих працівників. У 2007 році гранти голови облдержадміністрації, голови обласної ради отримали 7 чол., стипендії голови облдержадміністрації, голови обласної ради - 30 чол. Для відзначення вагомих здобутків у справі розбудови культури, збереження історичних і культурних цінностей облдержадміністрацією спільно з обласною радою кращим митцям присуджено обласні премії: імені Германа Жуковського, імені Світочів, імені Ганни Леончук (у справі охорони культурної спадщини), премія у галузі театрального мистецтва.
Контингент учнів у школах естетичного виховання у порівнянні з 2005 -2006 навчальним роком зріс на 508 чол. і становить 8353 чол.
Протягом року проведено більше 120 культурно-мистецьких акцій, серед яких понад 20 – міжнародного та всеукраїнського значення за участю обласних відділень національних творчих спілок, національно-культурних товариств, громадських організацій. Здійснюються заходи з охорони культурної спадщини. У складі управління культури і туризму облдержадміністрації діє відділ охорони культурної спадщини. Відкрито музей Уласа Самчука та Інститут дослідів Волині – відділи обласного краєзнавчого музею. На території області проведено 11 археологічних досліджень.
Надходження від платних послуг у 2007 році становило послуг 5,9 млн. грн. (2006р. – 5,1 млн. грн.), за І квартал поточного року – 1655,9 тис. грн. (І квартал 2007 року – 1370,8 тис. грн.) Кошти, отримані від платної діяльності направлені на удосконалення культурного обслуговування населення області.
У 82% від загальної кількості закладів культури відновлено опалення. Проведено 574 поточних ремонтів при плані 490 (118%), 17 капітальних при плані 17 (100%). Загальна вартість робіт склала майже 5000,0 тис. грн. (2006р. - 547 поточних та 12 капітальних ремонтів, загальна вартість робіт - 3805,4 тис. грн.). Придбано автотранспорт для обласної філармонії.
Продовжується робота щодо впровадження у практику роботи бібліотек нових електронних технологій. Комп’ютеризовано обласні, центральні районні та центральні міські бібліотеки, 19 сільських книгозбірень. Всього в бібліотеках встановлено 124 одиниці комп’ютерної техніки. За результатами моніторингу, проведеного Національною бібліотекою України ім. Вернадського область у 2007 році посіла перше місце в Україні щодо кількості "інтернетизованих" бібліотек. До мережі Інтернет підключено 21 бібліотечну установу, у тому числі всі обласні, 19 центральних районних та центральних міських, 7 сільських бібліотек. Протягом 2007 року за підтримки благодійних фондів створено 3 нових Інтернет – центри. Нині в обласних і центральних бібліотеках районів, міст області їх діє 10.
У 2007 році управлінням культури і туризму облдержадміністрації проведено конкурс на кращий проект пам’ятника Т.Бульбі-Боровцю, який планують встановити в м.Рівне. В жовтні 2007 року відкрито другу чергу Пантеону загиблим за волю та незалежність України в урочищі «Гурби» Здолбунівського району. У звітному році в м. Рівне встановлено пам’ятні знаки депортованим українцям з території Польщі та Волинським чехам.
На виконання регіональної програми розвитку туризму в області до 2010 року управлінням культури і туризму видано двомовний путівник „Рівненщина туристична” та туристичну карту-схему Рівненської області.
Туристичний потенціал Рівненщини був представлений під час виставкових заходів всеукраїнського та міжнародного масштабів.
Для популяризації внутрішнього туристичного продукту проведено прес-тур для представників всеукраїнських засобів масової інформації, обласний конкурс бізнес-планів та проектів молоді „Час твОГО бізнесу”, надано підтримку в організації та проведенні мультимедійної акції „Сім чудес Рівненщини”.
Продовжується пошук господарів сільського туризму. Сьогодні в області послуги сільського туризму надають 29 господарів 7 районів.
Спостерігається ріст фінансово-економічних показників галузі туризму у порівнянні з минулим роком. За попередніми підрахунками обсяг наданих туристичних послуг суб’єктами туристичної діяльності Рівненщини у 2007 році зріс на 12% і склав понад 21 млн. грн. Надходження до бюджету від діяльності туристичних фірм області збільшилися на 29% і склали понад 1 700 тис. грн.
На галузь „Фізична культура та спорт” за 2007 рік із загального фонду обласного бюджету використано 8550,6 тис.грн., що на 44,5 відсотка більше порівняно з 2006 роком. На 2008 рік з урахуванням внесених у І кварталі змін на „Фізичну культуру та спорт” затверджено коштів на 29,5 відсотка більше порівняно з використаними коштами на галузь у минулому році.
За І квартал 2008 року на проведення навчально-тренувальних зборів, змагань та масових заходів з фізичної культури і спорту використано 895,9 тис.грн., в тому числі з інвалідного спорту – 56,7 тис.грн, на утримання обласних центрів „Інваспорт” та „Спорт для всіх”, дитячо-юнацької спортивної школи, ДЮСШ для дітей-інвалідів та обласної школи вищої спортивної майстерності використано 1085,4тис.грн., на виплату стипендій голови облдержадміністрацій провідним спортсменам і тренерам області – 110,2 тис.грн., на надання фінансової підтримки ФСТ „Колос” – 128,8 тис.грн.
Головним завданням галузі в 2007 році була реалізація Програми розвитку фізичної культури і спорту в області на період до 2012 року.
У 2007 році проведено понад 200 обласних і всеукраїнських змагань та міжнародні змагання з боксу, гандболу, легкої атлетики, спідвею, тенісу, футболу. Забезпечено участь спортсменів та збірних команд області у майже 280 всеукраїнських змаганнях з 60 видів спорту.
У 2007 році 17 спортсменів області були переможцями та призерами чемпіонатів, кубків світу та Європи.
До складу збірних команд України з літніх олімпійських видів спорту на 2007 рік було включено 69 чол., на 2008 рік – 61 чол. (у 2006 році - 60 чол.), а з неолімпійських видів спорту на 2007 рік було включено – 11 чол., на 2008 рік – 25 чол. (у 2006 році – 12 чол.).
Спортсмени області вже здобули 4 ліцензії для участі в ХХІХ літніх Олімпійських іграх в м. Пекін (Китай). Кандидатами до складу національної Олімпійської збірної команди зараховано ще 6 спортсменів області.
За рахунок коштів Рівненської міської ради придбана квартира Заслуженому майстру спорту України, члену штатної збірної команди України з плавання Анні Хлістуновій, а за рахунок коштів обласного бюджету – для її тренера - Заслуженого тренера України Сергія Бондаря.
У 2007 році продовжено виплату 15 стипендій для талановитих перспективних спортсменів області, в т.ч. інвалідів-спортсменів, розміром від однієї до трьох мінімальних заробітних плат, а також 10 щомісячних стипендій обласної державної адміністрації для провідних тренерів області такого ж розміру.
В ІІІ літніх Всеукраїнських спортивних іграх серед третьої групи областей з олімпійських видів спорту Рівненщина посіла третє місце.
В рейтингу з олімпійських видів спорту область посіла четверте місце, а з неолімпійських видів спорту – вперше, посіла ІІ місце серед третьої групи областей України.
В області упродовж 2007 року створено п’ять дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в т.ч. обласну ДЮСШ інвалідів, і зараз їх нараховується 53, де займаються 21,9 тис. учнів, що на 700 учнів більше, ніж в 2006 році.
Працюють обласна школа вищої спортивної майстерності (ОШВСМ), Костопільський обласний та Березнівський ліцеї–інтернати спортивного профілю.
Розширюється мережа центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», яких в області є 8 (обласний, 6 міських та 1 районний).
Ефективну роботу інвалідного спорту в області забезпечують обласний центр інвалідного спорту «Інваспорт», 15 фізкультурно-спортивних клубів інвалідів та дитячо-юнацька спортивна школа інвалідного спорту. В рейтингу спортивної роботи з видів спорту інвалідів за підсумками 2007 року область посіла перше місце серед третьої групи областей України.
У минулому році на реконструкцію та будівництво спортивних споруд в містах і районах області з обласного та місцевих бюджетів було використано майже 2,5 млн. грн.
За рахунок кооперування коштів державного та місцевого бюджетів на стадіоні м. Березне облаштовано спортивний майданчик з штучним покриттям для ігрових видів спорту.
Виділено три земельні ділянки загальною площею 12 га шляхом продажу їх на аукціоні для будівництва спортивних споруд в обласному центрі.
В області забезпечується реалізація державної політики в галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей.
В області створено 296 сільських, селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, філій районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з них діючими залишилося 164 – 55,4 % від створених. Існує 131 вакансія.
Діє центр соціально-психологічної допомоги, розрахований на 16 ліжко-місць з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців. У 2007 році 185 осіб отримали допомогу. Всього клієнтам центру було надано 1849 різноманітних послуг.
У 2007 році на створення соціального гуртожитку на 32 місця для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, виділено субвенцію з державного бюджету в розмірі 922,6 тис. грн., з яких використано 917,1 тис. грн., що становить 99,4%.
За результатами проведеної паспортизації багатодітних сімей в області нараховується понад 20 тис. багатодітних сімей, в них виховується майже 77 тис. дітей. Соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено 370 сімей.
Функціонує 21 служба соціальної підтримки сімей, під соціальним супроводом яких перебувало 965 сімей, з них 44% знято з соціального супроводу з досягненням позитивного результату.
2867 дітям з багатодітних сімей області, в яких виховуються 8 і більше неповнолітніх дітей, вручено подарунки від Президента України.
З метою організації змістовного дозвілля, підтримки творчо обдарованої молоді проведено понад 80 заходів для дітей та молоді. До проведення різноманітних заходів залучено 26 громадських організацій (у 2006 році – 18). За результатами обласного конкурсу проектів молодіжних і дитячих громадських організацій надано фінансову підтримку 18 проектам на загальну суму майже 70 тис. грн.
Протягом 2007 року з метою попередження негативних явищ серед підлітків та молоді, пропаганди та формування здорового способу життя, попередження торгівлі людьми та насильства в сім’ї здійснено 781 виїзд мобільних консультпунктів у 822 населені пункти. У майже 3,8 тис. групових заходах взяли участь понад 66 тис. осіб, надано більше 9 тис. індивідуальних консультацій.
Виготовлено та розповсюджено понад 62 тис. примірників тематичних інформаційних матеріалів.
На виконання нормативно-правових актів щодо сприяння зайнятості молоді обласним “Молодіжним центром праці Спеціаліст” працевлаштовано 102 особи, надано 2701 консультацій з питань працевлаштування та профорієнтації, відкриття власної справи.
З метою сприяння вторинній зайнятості молоді на ремонтно-реставраційних, екологічних, роботах із соціального спрямування працювало 24 молодіжні трудові загони, в яких взяли участь понад 557 молодих людей.
Відповідно до вимог законодавства України упродовж літньої оздоровчої кампанії 2007 року в області збережено і забезпечено належну роботу 18 санаторно-оздоровчих закладів.
У 2007 році оздоровлено понад 65 тис. дітей області (39 % від загальної кількості дітей шкільного віку), серед яких дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 0,9%, дітей-інвалідів – 0,8 %, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 31,5%, дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – 18,2%, творчо обдарованих дітей – 2,8%. В стаціонарних оздоровчих закладах та санаторіях оздоровлено 37% дітей, у 460 пришкільних таборах області – 25% від загальної кількості дітей шкільного віку.
Всього на оздоровлення дітей соціально незахищених категорій з усіх джерел фінансування використано 27335,1 тис.грн., що на 9831,14 тис.грн. менше, ніж у 2006 році, у зв’язку із зменшенням видатків на придбання путівок для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС з Міністерства праці та соціальної політики України.
У 2007 році прийнято три обласних програми: з утвердження ╜ендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року, протидії торгівлі людьми на період до 2010 року, підтримки сім’ї на період до 2010 року.
14. Підготовка і подання на затвердження ради пропозицій щодо організації територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками історії або культури, які охороняються законом.
З метою збереження унікальних і типових ландшафтів, інших природних комплексів, біологічного різноманіття, в т.ч. генофонду рослинного і тваринного світу, здійснення моніторингу навколишнього природного середовища у 2007 році розроблено проект регіональної програми розвитку природно-заповідного фонду Рівненської області на 2008-2012 роки.
Проект програми розроблено за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Проводяться роботи із створення на території Острозького, Здолбунівського та Дубенського районів Національного природного парку «Перлина Волині й Поділля».
Підготовлено матеріали щодо розширення Рівненського природного заповідника за рахунок земель державного лісового фонду Будимлянського та Перебродівського лісництв ДП «Дубровицький лісгосп» загальною площею понад 10 тис. га.
Враховуючи виняткову історичну значущість та цінність пам’яток культурної спадщини древнього міста Корець, підготовлено лист до Кабінету Міністрів України з клопотанням про створення державного історико-культурного заповідника у м.Корці.
15. Здійснення необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, епізоотій, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення.
До регіонального переліку потенційно небезпечних об’єктів області включені 459 об’єктів, 312 з яких - внесені до Державного реєстру.
Відповідно до Класифікатора надзвичайних ситуацій в Україні протягом 2007 року в області виникло 14 надзвичайних ситуації, зокрема: техногенного характеру – 7 (в тому числі 2- через зупинку енергоблоків на Рівненській АЕС), природного характеру – 6, соціально-політичного характеру – 1 (у 2006 році – 8 надзвичайних ситуацій, в т.ч. 6 – техногенного та 2 – природного характеру).
Органами цивільного захисту області проведені роботи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій із залученням підприємств, установ, організацій та населення.
З метою забезпечення готовності системи ЦЗ області в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, можливих терористичних проявів в області розпорядженням голови облдержадміністрації від 19.01.2007 № 9 у 2007 році затверджений відповідний План заходів.
На виконання зазначеного Плану у 2007 році в області було проведені комплексні навчання з цивільного захисту в 5-ти районах та 2-х обласних службах ЦЗ, 2-х роздільних штабних тренувань обласного і місцевих штабів реагування на НС, перевірка органів місцевого самоврядування 4-х районів та м. Кузнецовськ щодо здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій в 2007 році проведено 18 засідань постійної комісії з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто 42 питання.
У 2007 році реалізовувались заходи обласної Програми формування регіонального, місцевих та об’єктових матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації наслідків НС техногенного та природного характеру на 2006 – 2010 роки.
Відповідно до Комплексної регіональної програми захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь області у 2007 році на проведення робіт спрямовано 4,4 млн. грн. коштів державного бюджету. У І кварталі 2008 року з державного бюджету виділено 1,2 млн. грн., які використані в повному обсязі.
Протягом січня - березня 2008 року в області виникло 3 надзвичайні ситуації, в т.ч. 1 - техногенного, 1 - природного та 1 - соціально-політичного характеру.
Враховуючи трагічні наслідки надзвичайної ситуації, яка сталася 27 січня 2008 року поблизу залізничної платформи Семилітка в Здолбунівському районі і спричинила загибель 6 осіб, питання забезпечення безпеки експлуатації об’єктів Львівської залізниці в межах території області розглянуто на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області.
З початку року проведено 3 засідання обласної постійної комісії з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто 9 питань.
16. Координація на відповідній території діяльності місцевих землевпорядних органів.
Державною землевпорядною службою області на постійній основі надається необхідна методична та практична допомога спеціалістам землевпорядних органів місцевих рад.
Щомісяця проводяться виробничі наради за участю спеціалістів - землевпорядників місцевих рад. У 2007 році спеціалісти державної землевпорядної служби області взяли участь та виступили на 208 зборах і сходах жителів сіл.
У грудні 2007 року проведено тематичні зустрічі із головами сільських, селищних рад з питань дотримання вимог земельного законодавства.
У І кварталі 2008 року організовано навчання спеціалістів-землевпорядників місцевих рад „Правове регулювання земельних відносин в сучасних умовах”.
17. Здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок.
Відповідно до Земельного кодексу України у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок, протягом 2007 року до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло 936,5 тис. грн., з них на спецрахунки обласної ради – 241,8 тис. грн., що відповідно на 26,7 відс. та на 46,1 відс. більше ніж у 2006 році.
На проведення робіт з охорони земель використано 377 тис. грн., в тому числі з обласного бюджету 134,2 тис. грн. Основні напрями використання коштів - поліпшення малопродуктивних кормових угідь, рекультивація порушених земель, захист земель від підтоплення, проведення ╜рунтових обстежень.
Станом на 01.01.2008 залишок коштів від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва на рахунках місцевих рад становив 1,2 млн. грн.
Використання зазначених коштів знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.
18. Визначення відповідно до закону розміру відрахувань підприємствами, установами та організаціями, що надходять на розвиток шляхів загального користування в області.
З обласного бюджету на розвиток шляхів загального користування області у 2007 році виділено 12,1 млн. грн., що становить 100 відсотків до затверджених призначень.
19. Погодження у випадках, передбачених законом, з відповідними сільськими, селищними, міськими радами питань щодо розподілу коштів за використання природних ресурсів, які надходять до фондів охорони навколишнього природного середовища.
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет на 2007 рік” кошти від зборів за спеціальне використання природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення не надходили до фондів охорони навколишнього природного середовища, а спрямовувались у повному обсязі до Державного і місцевих бюджетів та використовувались на соціальні потреби.
20. Підготовка проектів рішень про віднесення лісів до категорії захисності, а також про розподіл лісів за розрядами такс у випадках та порядку передбачених законами.
В 2007 році рішення про віднесення лісів до категорії захисності та про поділ лісів за розрядами такс на розгляд обласної ради не виносились.
21. Прийняття у встановленому законом порядку рішень про заборону використання окремих природних ресурсів загального користування.
В області відсутні підстави для прийняття рішень щодо заборони використання окремих природних ресурсів загального користування.
22. Визначення відповідно до законодавства режиму використання територій рекреаційних зон.
У 2007 році держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в області розглянуто 15 матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок із земель рекреаційного призначення, погоджено 14.
При розгляді матеріалів в обов’язковому порядку перевірялась їх відповідність вимогам статті 52 Земельного кодексу України та статті 50 Закону України «Про охорону земель» щодо використання та охорони земель рекреаційного призначення.
23. Затвердження для підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, лімітів викидів і скидів забруднюючих речовин у довкілля та лімітів розміщення відходів у випадках, передбачених законом.
Щорічно відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1218 «Про порядок розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів» держуправлінням екоресурсів погоджуються і подаються на затвердження облдержадміністрації ліміти на утворення та розміщення відходів у навколишньому середовищі. У 2007 році затверджені ліміти для 611 суб’єктів господарювання, у 2008 році - для 610.
Ліміти на скиди забруднюючих речовин у поверхневі водойми надаються суб’єктам господарювання у складі нормативів гранично допустимих скидів відповідно до ст.70 Водного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1996 № 1100 «Про Порядок розроблення і затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та перелік забруднюючих речовин, скидання яких нормується».
Нормативи граничного скидання речовин у поверхневі водойми розроблено для 87 суб’єктів господарювання, видано та продовжено дозволи на спецводокористування для 76 суб’єктів.
Затвердження лімітів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря чинним законодавством не передбачено.
Обласною державною адміністрацією вишукуються нові форми роботи щодо забезпечення виконання делегованих повноважень обласної ради.
Голова
обласної державної адміністрації В.Матчук
Див.Додаток