eyeВерсія для людей з вадами зору
search
facebook youtube
Адреса та контакти contact caret
Поштова адреса майдан Просвіти, 1, м. Рівне, 33013
E-mail oblrada@ror.gov.ua
Телефон (0362) 69–52–02
Факс (0362) 62–00–64
Тимчасовий графік роботи
ПН - ЧТ: 08.00 - 17.00
ПТ: 08.00 - 15.45
СБ, НД: Вихідні дні
Обідня перерва: 13.00 - 13.45
user-icon Вхід/Реєстрація
Рівненська обласна рада. Офіційний сайт
award
  • Головна
  • Склад і структура обласної ради
    • Керівництво обласної ради
    • Депутати та їх діяльність
    • Депутатські фракції та групи
    • Постійні комісії
    • Президія Рівненської обласної ради
    • Виконавчий апарат
      • Структура
      • Штатний розпис
      • Правила внутрішнього трудового розпорядку
      • Фінансові документи
      • Вакансії
    • Участь депутатів у засіданнях
    • Хронологія та склад обласної ради попередніх скликань
      • Хронологія та склад обласної ради попередніх скликань
      • Обласна рада п'ятого скликання
      • Обласна рада шостого скликання
      • Обласна рада сьомого скликання
    • Прийом громадян
    • Відкриті дані
    • Очищення влади
    • Інтернет приймальня
  • Офіційні документи
    • Розробникам проєктів рішень
    • Правова база діяльності обласної ради
    • Положення обласної ради
    • Рішення обласної ради
      • Рішення обласної ради 8 скликання
      • Рішення обласної ради 7 скликання
      • Рішення обласної ради 6 скликання
      • Рішення обласної ради 5 скликання
    • Результати поіменного голосування
    • Проєкти рішень обласної ради
    • Протоколи сесій
      • Протоколи сесій восьмого скликання
      • Протоколи сесій сьомого скликання
      • Протоколи сесій шостого скликання
    • Розпорядження голови обласної ради
    • Протоколи засідань президії обласної ради
    • Документи постійних комісій обласної ради
      • Документи постійних комісій 8 скликання
      • Документи постійних комісій 7 скликання
    • Доступ до публічної інформації
      • Нормативно-правові акти
      • Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності
      • Звіт про роботу із запитами на публічну інформацію
      • Подання запиту на інформацію
    • Громадське обговорення
    • Хід виконання депутатських запитів
    • Обласний бюджет
    • Інформації про хід виконання рішень обласної ради
    • Регуляторна політика
    • Обласні програми
      • Діючі обласні програми
      • Звіти про виконання обласних програм
    • Закупівлі та використання бюджетних коштів
    • Порядок доступу громадян на пленарні засідання сесій та постійних комісій обласної ради
  • Місцеве самоврядування
    • Рада громад при голові обласної ради
    • Документи територіальної виборчої комісії
    • Конкурси і проекти
    • Асоціації органів місцевого самоврядування
    • Обласні ради України
    • Паспорт Рівненської області
      • Загальні відомості
      • Символіка області
      • Історична довідка про область
      • Видатні діячі
      • Визначні події
      • Соціально-економічне становище області
    • Районні ради Рівненської області
    • Довідник органів місцевого самоврядування та адміністративно-територіальний устрій області (довідники)
    • Історія місцевого самоврядування Рівненщини
  • Комунальна власність
    • Обласні комунальні підприємства, заклади, установи
    • Рекомендації щодо здійснення господарської діяльності, в т.ч. в умовах воєнного стану
    • Оренда майна
    • Контракти з керівниками обласних комунальних закладів, підприємств, установ
    • Конкурсний відбір (галузь медицини)
      • Склад конкурсних комісій
      • Відеозаписи засідань конкурсних комісій
      • Рішення конкурсних комісій
    • Конкурсний відбір (галузь освіти)
      • Склад конкурсних комісій
      • Відеозаписи засідань конкурсних комісій
      • Рішення конкурсних комісій
    • Конкурсний відбір (галузь культури)
    • Фінансова звітність закладів освіти
    • Інформація про відчуження майна
    • Перелік об'єктів спільної власності територіальних громад області
  • Кабінет депутата
  • Головна
  • separator
  • Офіційні документи
  • separator
  • Рішення обласної ради
  • separator
  • Рішення обласної ради 5 скликання
  • separator
  • № 1026 Про програму електрифікації новозбудованих вулиць сільських населених пунктів області на період до 2015 року

Рішення обласної ради 5 скликання

Оприлюднено 23-12-2019

У  К  Р  А  Ї  Н  А РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА (П'яте  скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  05  грудня 2008 року                               № 1026

Про програму електрифікації новозбудованих вулиць

сільських населених пунктів області на період до 2015 року

З метою забезпечення надійного та якісного постачання електричної енергії споживачам сільських населених пунктів області, відповідно до Законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про електроенергетику" (зі змінами), на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.98 № 1116 "Про заходи щодо розвитку та поліпшення стану електричних мереж для потреб сільської електрифікації", пункту 27 рішення обласної ради від 28.12.2007 № 589 "Про план роботи обласної ради на 2008 рік", керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити програму електрифікації новозбудованих вулиць сільських населених пунктів області на період до 2015 року (далі - Програма), схвалену розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.11.2008 № 487 "Про програму електрифікації новозбудованих вулиць сільських населених пунктів області на період до 2015 року", (додається). 2. Обласній державній адміністрації: - забезпечити організацію та виконання заходів Програми; - передбачити відповідні кошти з обласного бюджету в межах реальних фінансових ресурсів. 3. Райдержадміністраціям спільно із органами місцевого самоврядування передбачати в районних, селищних і сільських бюджетах кошти для фінансування дольової участі в Програмі, необхідних для її реалізації, та забезпечити виконання заходів Програми в межах реальних фінансових ресурсів. 4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (Мініч Г.І.), з питань бюджету, фінансів та податків (Хомич О.В.).

Голова ради               О.Ю.Данильчук     ПРОГРАМА ЕЛЕКТРИФІКАЦІЇ НОВОЗБУДОВАНИХ ВУЛИЦЬ СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД ДО 2015 РОКУ

м.Рівне - 2008

Зміст

 Список уживаних скорочень    Вступ   Розділ 1. Загальні положення   1.1. Основні терміни та визначення  1.2. Мета та завдання Програми  1.3. Законодавчо-нормативна база, що регулює розвиток мереж електропостачання  

Розділ 2. Аналіз сучасного стану електромереж області   2.1. Загальні показники стану електромереж  2.2. Технічний стан електромереж ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" 

2.3. Інвестиційні програми ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго"   Розділ 3. Результати реалізації Програми   Додаток 1 до Програми. План заходів щодо забезпечення реалізації Програми 

Додаток 2 до Програми. Орієнтовна вартість електрифікації новозбудованих (запланованих до будівництва протягом 2009-2015 років) вулиць СНП  

Додаток 3 до Програми. Кількість споживачів новозбудованих (запланованих до будівництва протягом 2009-2015 років) вулиць СНП  

Додаток 4 до Програми. Перелік новозбудованих (запланованих до будівництва протягом 2009-2015 років) вулиць CНП

  СПИСОК УЖИВАНИХ СКОРОЧЕНЬ

МОВПЕУЕМ - методика обрахування вартості приєднання електроустановок до електричних мереж; ПКЕЕ - Правила користування електричною енергією; ППЕМ - Правила приєднання електроустановок до електричних мереж; СНП - сільський населений пункт; ТП - трансформаторна підстанція; ЗТП - закрита трансформаторна підстанція напругою 10 (6)/0,4 кВ; КТП - комплектна трансформаторна підстанція напругою 10 (6)/0,4 кВ; КЛ - кабельна лінія електропередачі; ЛЕП - лінія електропередачі; ПЛ - повітряна лінія електропередачі; ПС - електрична підстанція; РП - розподільчий пункт 10 (6) кВ; ТП - трансформаторна підстанція напругою 10 (6)/0,4 кВ; ТЕО - техніко-економічне об╜рунтування.

ВСТУП

 Програму розроблено відповідно до Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2006 № 145-р та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 № 1116 "Про заходи щодо розвитку та поліпшення стану електричних мереж для потреб сільської електрифікації" і п. 27 рішення Рівненської обласної ради від 28.12.2007 № 589 "Про план роботи обласної ради на 2008 рік". При розробці Програми використовувались наступні  матеріали: Енергетична стратегія України до 2030 року, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2006 № 145-р; Правила користування електричною енергією, затверджені постановою НКРЕ  від 31.07.96 № 28 (ПКЕЕ); Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, що затверджені постановою НКРЕ від 14.12.2005 № 1137 (ППЕМ) зі змінами; Методика обрахування вартості приєднання електроустановок до електричних мереж, що затверджена постановою НКРЕ від 19.07.2007 № 983 (МОВПЕУЕМ); Програма розвитку електричних мереж напругою 35-110 (150) кВ та визначення обсягів реконструкції електричних мереж напругою 0,4-10 кВ на 2007-2011 роки, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.09.2007 № 727-р; Інвестиційна програма ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" на 2008 рік та на період до 2012 року, затверджена в.о. голови правління ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" 25.09.2007, постановою НКРЕ від 20.12.2007 № 1758 та погоджена заступником Міністра палива та енергетики України 26.11.2007; розрахункові дані райдержадміністрацій та рад базового рівня щодо електрифікації новозбудованих вулиць сільських населених пунктів області (кількість і категорія споживачів, потреба в електромережах і трансформаторних підстанціях, загальна потужність приєднання електроустановок, орієнтовна вартість приєднання потужності тощо). Структурно Програми складається з трьох розділів. Перший розділ містить основні терміни і визначення, загальні положення, що розкривають мету та основні завдання Програми, а також законодавчо-нормативну базу, що регулює розвиток мереж електропостачання. У другому розділі подається аналіз сучасного стану електромереж області. У третьому розділі наведені очікувані підсумкові результати реалізації Програми. Програма залишається відкритою для доповнення її економічно та технічного об╜рунтованими пропозиціями у сфері електрифікації населених пунктів області.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 1.1. Основні терміни та визначення У Програмі застосовано такі терміни та визначення: безвтратний споживач (замовник) на певному ступені напруги (безвтратний споживач) - споживач (замовник), електроустановки якого приєднані (планується приєднати) до шин відповідної напруги ПС без використання ЛЕП електропередавальної організації цього ступеня напруги; вартість приєднання електроустановок до електричних мереж (вартість приєднання) - затрати електропередавальних організацій на нове будівництво, реконструкцію та технічне переоснащення електричних мереж, пов'язані з приєднанням до електричних мереж електроустановок замовників, збільшенням приєднаної потужності електроустановок, зміною вимог до надійності електропостачання електроустановок з метою створення технічної можливості здійснення передачі (до узгодженої сторонами точки приєднання електроустановок) електричної енергії з дотриманням вимог надійності електропостачання та якості електричної енергії; втратний споживач (замовник) на певному ступені напруги (втратний споживач) - споживач (замовник), живлення електроустановок якого здійснюється (планується здійснювати) з використанням ЛЕП електропередавальної організації цього ступеня напруги; договірна потужність - узгоджена із споживачем на розрахунковий період відповідно до нормативних актів та зазначена у договорі гранична величина сумарної споживаної електричної потужності в періоди максимального навантаження енергосистеми, яка встановлюється для окремої площадки вимірювання потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50 000 кВт*г і більше, що не має спільної з іншими площадками вимірювання споживача технологічної електричної мережі; дозволена потужність - величина потужності, яку електропередавальна організація дозволила споживачу для використання за кожною окремою площадкою вимірювання на підставі нормативно-технічних документів відповідно до умов договору; електропередавальна організація - суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим  тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території; елементи та обладнання електричних мереж на ступенях напруги - віднесення ліній електропередачі та обладнання ПС за їх номінальною напругою до відповідних ступенів напруги, а силових трансформаторів - до ступенів напруги, до яких ними трансформується потужність та енергія; замовник - фізична або юридична особа, яка бажає приєднати до електричних мереж новозбудовані електроустановки, або внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення збільшити потужність, змінити точку приєднання або змінити категорію з надійності електрозабезпечення діючих електроустановок; користування електричною енергією - споживання електричної енергії з дотриманням споживачем визначених відповідними договорами умов підключення електроустановок споживача до електричних мереж у точці приєднання, умов оплати купованої електричної енергії та режимів споживання електричної енергії для отримання договірних обсягів електричної енергії та величини потужності; постачальник електричної енергії - суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії; споживач електричної енергії - юридична або фізична особа, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору; питома вартість приєднання - умовна оціночна вартість електричних мереж електропередавальних організацій, віднесена до одиниці потужності трансформаторів ПС; постачання електричної енергії - надання електричної енергії споживачу за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору; приєднана потужність - максимальне розрахункове навантаження електроустановок у точці підключення, кВт відповідно до проектних рішень; споживачі населеного пункту - населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом; споживачі (замовники) на ступенях напруги - умовний поділ споживачів (замовників) електричної енергії залежно від того, на якій напрузі їх електроустановки приєднуються (планується приєднати) до електричних мереж; ступінь напруги - одне з номінальних значень напруги, що використовується в цій мережі (ДСТУ 3465-96); точка забезпечення приєднаної потужності - точка (місце) в електричних мережах, від якої передбачається нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення електричних мереж електропередавальної організації для створення технічної можливості здійснення передачі до електроустановок замовника (до узгодженої точки приєднання електроустановок) електричної енергії належної якості в необхідних обсягах, із забезпеченням надійності електропостачання; якість електричної енергії - перелік визначених Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики значень показників якості електричної енергії і значень нормально допустимих та гранично допустимих норм якості електричної енергії, у разі дотримання яких забезпечується електромагнітна сумісність електричних мереж електропередавальної організації та електроустановок споживачів електричної енергії, пожежо- та електробезпечність електроустановок споживачів.

1.1.1. У Програмі використано терміни, встановлені в: ПКЕЕ: електропередавальна організація, електрична мережа, електроустановка, межа балансової належності, передача електричної енергії, споживач електричної енергії, якість електричної енергії; ППЕМ: власник електричних мереж, договір про приєднання до електричних мереж, замовник, приєднання електроустановки, технічні умови  приєднання електроустановки замовника до електричної мережі, точка приєднання електроустановок; ДСТУ 2790-94: лінія електропередачі, повітряна лінія електропередачі, кабельна лінія електропередачі, електрична підстанція, електричний розподільчий пункт, силовий трансформатор.

1.1.2.Вартість приєднання до електричних мереж розраховують, виходячи з питомої вартості приєднання та приєднаної потужності (збільшення приєднаної потужності або зміни вимог до  надійності електропостачання) електроустановок замовника з врахуванням: узгодженої точки приєднання електроустановок згідно з договором про приєднання між електропередавальною організацією та замовником; розміщення електроустановок замовника на місцевості відносно електричних мереж електропередавальної організації; віддаленості від ПС, що забезпечуватимуть потужність; діапазону потужності електроустановок та їх категорії  щодо надійності електропостачання; фактичного завантаження (з урахуванням приєднаної потужності електроустановок замовника) ПС, від яких передбачається забезпечення потужності. 1.1.3.Питому вартість приєднання визначено на підставі умовної оцінки у грошових вимірах за поточними цінами (умовної оціночної вартості) електричних мереж електропередавальних організацій, віднесеного до одиниці потужності трансформаторів ПС. Питому вартість приєднання визначено за ступенями напруги 10(6) і 0,4 кВ для електропередавальних організацій, виходячи зі структури їх електричних мереж і встановленої потужності трансформаторів ПС. Вартість приєднання передбачає відшкодування витрат на виконання проектних і будівельно-монтажних робіт щодо нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення об'єктів електричних мереж, пов'язаних з приєднанням до електричних мереж електроустановок замовників, у обсягах, необхідних для здійснення інженерного забезпечення потреби замовника. Якщо приєднана потужність електроустановок замовника становить 10 МВт і більше, вартість приєднання визначають на підставі техніко-економічного об╜рунтування (ТЕО) будівництва електричних мереж у зоні приєднання з визначенням частки замовника у витратах на будівництво відповідно до потужності його електроустановок. Питому вартість приєднання визначено за вихідними даними електропередавальних організацій, якими є кількість та технічна характеристика електричних мереж. Питому вартість приєднання визначено у цінах 2006 року. Вартість приєднання електроустановок замовника розраховують за цінами року виконання приєднання із застосуванням зміни індексу цін виробників промислової продукції за даними Держкомстату України. Умовну оціночну вартість електричних мереж електропередавальних організацій розраховано з використанням середніх показників оціночної вартості об'єктів електричних мереж.

1.2. Мета та основні завдання Програми Метою розроблення Програми є: визначення обсягів будівництва електричних мереж на підставі прогнозованого зростання електричних навантажень і технічного стану мереж; оціночне визначення капіталовкладень для виконання Програми; визначення можливих джерел реалізації Програми. Основними завданнями Програми є: підвищення рівня безпеки людей і навколишнього середовища; підвищення ступеня роботи для надійного та якісного забезпечення споживачів електричною енергією; скорочення технологічних витрат електроенергії на її передачу; скорочення витрат на технічне обслуговування; зупинка темпів зносу об'єктів електричних мереж; покращення інвестиційної привабливості області.

1.3.Законодавчо-нормативна база,що регулює розвиток мереж електропостачання До набрання чинності ППЕМ, процедура приєднання електроустановок нових споживачів (замовників) до мереж електропостачання та/або збільшення потужності існуючих споживачів ╜рунтувалися на положеннях розділу 2. "Технічні умови на підключення електроустановок споживачів" Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28. У технічних умовах електропередавальна організація відображала комплекс необхідних для приєднання робіт, які, в свою чергу, за власний рахунок виконував замовник. Зазначеним комплексом робіт охоплювались як абонентські мережі, так і електричні мережі електропередавальної організації. Зокрема, підпункт в пункту 2.4 Правил визначав, що технічні умови включають об╜рунтовані вимоги щодо підсилення існуючої мережі у зв'язку з підключенням нового споживача (збільшення перерізу проводів, потужності трансформаторів, спорудження нових об'єктів мережі тощо). При цьому практичне застосування цієї загальної норми в різні періоди обумовлювалось наступними факторами: наявність систематичної роботи в енергопостачальних організаціях з моніторингу пропускної спроможності усіх елементів її електромереж; кваліфікація фахівців енергопостачальних організацій, що розробляють технічні умови; відносини замовників з фахівцями енергопостачальних організацій у частині мінімізації зобов'язань замовників із відновлення пропускної спроможності мереж як гарантії якісного електропостачання для існуючих споживачів; напрацьованістю законодавства в частині: - мінімізації фінансових витрат при передачі основних засобів, придбаних та введених в експлуатацію замовниками, на баланс (у власність) енергопостачальних організацій; - сприяння в концентрації електричних мереж, що є об'єктами природних монополій, у власності мінімальної кількості суб'єктів господарювання, що перебувають під державним регулюванням. Цей принцип забезпечує мінімізацію суспільних витрат на утримання електричних мереж. Практика електрифікації нових зон забудов населених пунктів на підставі Законів України "Про планування та забудову територій" і "Про місцеве самоврядування в Україні" вимагає цільового акумулювання в короткі терміни значних коштів бюджетів і забудовників. Недоліком такого підходу є недостатня урегульованість процедур, недосконалість законодавства, пов'язані із забезпеченням джерел фінансування реконструкції пропускної спроможності мереж електропередавальних організацій під додаткові потужності нових житлових масивів. За існуючого правового вакууму зазначений підхід не було впроваджено. Усунути вищезазначені недоліки можливо шляхом  розподілу зобов'язань між електропередавальними організаціями та відповідними замовниками в частині спорудження елементів електричних мереж. А саме, недопущення виконання замовником, що має на меті приєднати власні об'єкти до електричних мереж електропередавальних організацій, робіт із будівництва, реконструкції чи технічного переоснащення об'єктів електроенергетики, що належать відповідній організації. Це, в свою чергу, має зменшити обсяг технічних умов приєднання і, відповідно, витрати замовника на їх виконання. Не витрачені замовниками кошти мають через відповідний механізм накопичуватись електропередавальними організаціями, обліковуватись на окремому поточному рахунку та використовуватись виключно на розвиток електричних мереж області для забезпечення технічної можливості отримання електричної енергії усіма замовниками області (стаття 18 Закону України "Про електроенергетику"). Таку схему врегулювання відносин передбачено статтею 5 Закону України "Про архітектурну діяльність", а саме, місце приєднання інженерних мереж замовника (забудовника) до магістральних чи інших інженерних мереж знаходиться на межі земельної ділянки замовника (забудовника) або, за згодою замовника (забудовника), на території цієї земельної ділянки. Своєчасне підведення магістральних чи інших інженерних мереж до межі земельної ділянки замовника (забудовника), а також збільшення їх пропускної спроможності здійснюються власниками цих мереж, а координуються  та  контролюються відповідним органом місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом. Згідно з доповненням до ППЕМ, що затверджено постановою НКРЕ від 20.09.2007 № 1232, визначено механізм розвитку електричних мереж у межах безпосередніх відносин населення, фізичних та юридичних осіб (власників об'єктів приєднання) та електропостачальних  організацій. Схема врегулювання взаємовідносин полягає у тому, що замовники не виконують будівництво, реконструкцію чи технічне переоснащення електричних мереж власника (власників) мереж (як правило, електропередавальної організації), а вносять, як плату за послугу, плату за приєднання в обсягах, визначених відповідно до положень МОВПЕУЕМ. Величина плати за приєднання визначається на підставі економічних, фізичних та технічних характеристик існуючих електричних мереж, а також вимог, заявлених замовником. Ці дані є вихідними для розрахунку в кожному конкретному випадку приєднання. Крім того, на підставі характеристик існуючих електричних мереж, а саме, відновлювальної вартості мереж у цінах 2006 року та потужності споживачів, яку забезпечують вказані електричні мережі, визначена питома вартість 1 кВт приєднаної станом на 2006 рік потужності. Під час обрахування плати за приєднання електроустановок замовника положеннями МОВЕУЕМ передбачено застосування коефіцієнтів, які враховують завантаження ділянок електричних мереж та віддаленість електроустановок замовника від підстанцій, категорію з надійності електропостачання, а також коефіцієнт індексу зміни цін виробників промислової продукції. Доповнення до ППЕМ включають наступні положення: у випадку, коли електроустановка населення розташована в новому житловому комплексі, її приєднання та підключення здійснюється на основі договору про приєднання після проведення електрифікації цього житлового комплексу електропередавальною організацією, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташований цей житловий комплекс, згідно із затвердженим органом місцевого самоврядування детальним планом території або проектом забудови території, згідно з яким визначають потужність комплексу в цілому та окремих його частин; плату за приєднання електроустановок замовника (збільшення потужності або зміна вимог до надійності електропостачання) розраховує власник електричних мереж за вихідними даними замовника та власників електричних мереж згідно із Методикою, виходячи з питомої вартості приєднання потужності, узгодженої точки приєднання, схеми електропостачання з урахуванням технічної характеристики та навантаження елементів схеми. Відповідно до пунктів 41 та 42 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон), питання щодо прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами, та питання щодо затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації належать до компетенції сільських, селищних та міських рад. Крім того, згідно з частиною 1 статті 31 Закону до компетенції повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, а також шляхів місцевого значення. Таким чином, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за будівництво та функціонування об'єктів комунального господарства, в тому числі електричні мережі та електроустановки, що забезпечують електрифікацію кварталів (вулиць). Згідно з абзацами другим та третім пункту 2.11 ПКЕЕ, у випадку, коли електроустановки населення розташовані в нових кварталах (вулицях) індивідуальної забудови, їх підключення здійснюється після проведення електрифікації цього кварталу (вулиці) згідно з технічними умовами та розробленим проектом. Технічні умови на електропостачання кварталів (вулиць) індивідуальної забудови видаються замовнику кварталу (вулиці) у відповідності із вимогами ПКЕЕ. Таким чином, замовником кварталу (вулиці) може бути орган місцевого самоврядування. Разом з тим, відповідно до пункту 31 частини 1 статті 26 Закону до компетенції сільських, селищних та міських рад належить питання щодо прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення. У зв'язку з втратою чинності (постанови НКРЕ від 29.08.2008 № 1049 та від 29.08.2008 № 1050) Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.12.2005 № 1137, та Методики обрахування плати за приєднання до електричних мереж, затвердженою постановою НКРЕ від 19.07.2007 № 983, згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі договорів, укладених сторонами за взаємною згодою. Відносини між замовниками та власниками електричних мереж з питань приєднання електроустановок до електричних мереж врегульовуються відповідними господарськими договорами із визначенням у них істотних умов згідно з вимогами Господарського кодексу України та дотриманням таких положень Законів України та нормативно-правових актів: стаття 5 Закону України "Про архітектурну діяльність"; стаття 18 Закону України "Про електроенергетику"; Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.99 № 2328; Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2007 № 1243.

2. АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ОБЛАСТІ 2.1. Загальні показники стану електромереж Об'єктивними умовами розроблення Програми є: - зростання електричних навантажень, що коливається від 2 до 6 відсотків, а по окремих вузлах електричних навантажень сягає 20 відсотків; - зношеність основних фондів електричних мереж; - зниження надійності електропостачання споживачів. На сьогодні стан електричних мереж характеризується наступними показниками: - понад 18 відсотків ліній електропередачі мають технічно непридатний стан, є небезпечними для людей та навколишнього середовища і потребують значних витрат на технічне обслуговування і ремонт, які зростають щороку; - близько 9 відсотків трансформаторів вичерпали свій нормативний ресурс, передбачений технічною документацією, мають значні втрати, недостатню надійність, не забезпечують норм якості електричної енергії і потребують заміни; - у мережах зростає аварійність від дії вітру, грози чи ожеледі, коли інтенсивність цих природних явищ значно нижча від розрахункових для існуючих ліній електропередачі. Високий рівень аварійності у кабельних мережах, що відпрацювали технічний ресурс; - втрати електричної енергії в електричних мережах становлять майже 14 відсотків, а в окремих випадках - 17-21 відсоток; - внаслідок змін у структурі споживання електричної енергії і непередбачуваного та неконтрольованого зростання навантажень, з'явилися енерговузли з недостатньою пропускною здатністю; - не забезпечуються підвищені вимоги щодо якості електричної енергії, стабільності рівнів напруги та її регулювання для електропостачання сучасного виробництва. Витрати на ремонт електричних мереж становлять близько 60 відс. необхідних, що визначаються Правилами технічної експлуатації електричних мереж та підстанцій. Низький рівень фінансування ремонтів і недостатній рівень інвестиційних програм, який обмежується можливістю підвищення тарифів, призводять до погіршення технічного стану електричних мереж.

2.2. Технічний стан електромереж ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго"

Технічний стан ліній електропередачі Енергопостачальна компанія Лінії електропередачі, км  Всього  У тому числі підлягають реконструкції та заміні  110(150) кВ 35 кВ 10(6) кВ 0,4 кВ   ПЛ КЛ ПЛ КЛ ПЛ КЛ ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" 1264 1502 0 9304 847,9 13399,4 493,2  0 0 0 1393,7 212 2881,2 123,3

Технічний стан трансформаторних підстанцій Енергопостачальна компанія Трансформаторні підстанції, од./МВА Середні коефіцієнти завантаження ПС, відс.  Всього   У тому числі підлягають реконструкції та заміні   110(150)/35/ 10(6)кВ 110/10(6)кВ 35/10(6) кВ 10(6)/0,4кВ 110(150)/35/ 10(6)кВ 110/10(6)кВ 35/10(6) кВ ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" 15 20 90 5966 23 18 19  575 240,6 414,6 1113       1   1 466       50   8 109      Станом на 01.01.2008 на балансі ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" перебуває 26,8 тис. км повітряних та кабельних ліній електропередачі, а також 5966 трансформаторних підстанцій ТП-10(6)/0,4 кВ, у тому числі: 13,4 тис. км повітряних електроліній ПЛ-0,4 кВ; 9,3 тис. км повітряних електроліній ПЛ-6-10 кВ; 1,5 тис. км повітряних електроліній ПЛ-35 кВ; 1,3 тис. км повітряних електроліній ПЛ-110 кВ; 1,3 тис. км кабельних електроліній КЛ-0,4-10 кВ. Однак, експлуатується велика кількість енергетичного обладнання, що амортизоване та потребує реконструкції і заміни, а саме: - ПЛ-0,4 кВ потребують заміни 1,5 тис. км (11 відс. від загальної кількості), реконструкції - 1,4 тис. км (10,5 відс.); - ПЛ-6-10 кВ потребують заміни 0,1 тис. км (1,5 відс.), реконструкції 1,3 тис. км (13,4 відс.); - КЛ-0,4-10 потребують заміни 0,3 тис. км (18,3 відс.), реконструкції 0,1 тис. км (6,7 відс.); - ТП-10(6)/0,4 кВ потребують заміни 213 шт. (3,7 відс.), реконструкції 253 шт. (4,2 відс.).

2.3. Інвестиційні програми ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" Обсяги виконання інвестиційних програм тис. грн. Енергопостачальна компанія Показник 2004 рік 2005 рік 2006 рік 2007 рік Разом за 2004-2007 роки ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" План 17895,6 29690,2 40236,3 31006,9 118829,0  Факт 18868,01 30104,28 42188,35 31026,0 122186,6  Відсоток 105,5 101,4 104,9 100,1 102,8

Згідно з інвестиційними програмами ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" протягом 2004 -2007 років заплановано 118,8 млн. грн., а освоєно 122,2 млн. грн. або 102,8 відс. Інвестиційною програмою ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" на 2008 - 2012 роки для будівництва, модернізації та реконструкції електричних мереж та обладнання передбачено 107,7 млн. грн. (з них на 2008 рік - 19,5; 2009 - 20,5; 2010 - 21,6; 2011 - 22,5; 2012 - 23,6 млн. грн.), у т.ч.: - будівництво нових ліній електропередачі 6 - 20 кВ - 12,8 млн. грн., з них на 2008 рік - 2,4 , 2009 - 2,5 , 2010 - 2012 - по 2,6 млн. гривень, - реконструкція лінії електропередачі - 76,5 млн. грн., з них на 2008 рік - 14,3, 2009 - 14,4 , 2010 - 15,2 , 2011 - 16 , 2012 - 16,6 млн. гривень, - будівництво нових підстанцій 6-20 кВ - 1,9 млн. грн., з них на 2008 рік - 0,3, 2009 - 2012 - по 0,4 млн. гривень, - реконструкція підстанцій - 12,3 млн. грн., з них на 2008 рік - 2,4, 2009 - 2,4, 2010 - 2,4 , 2011-2012 - по 2,6 млн. гривень, - модернізація підстанцій - 4,2 млн. грн., з них на 2009 - 2010 роки - по 0,9, 2011 - 1, 2012 - 1,5 млн. гривень. Згідно з інвестиційною програмою ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" на І півріччя 2008 року для будівництва, модернізації та реконструкції електричних мереж та обладнання було заплановано 10,2 млн. грн., з них освоєно 6,6 млн. грн. або 65 відс. На заходи зі зниження та/або недопущення понаднормативних витрат електроенергії освоєно 1,5 млн. грн., що становить 74,9 відс. запланованих. Інвестиційною програмою на 2008 рік на повну заміну ПЛ-0,4 кВ з влаштуванням КТП передбачено 15,4 млн. гривень. За результатами І півріччя 2008 року цей розділ інвестиційної програми заплановано скоригувати до 14,3 млн. гривень. На встановлення розвантажувальних ТП передбачено 3,2 млн. грн., які заплановано скоригувати до 5,4 млн. гривень. На розроблення проектів передбачено 1,1 млн. грн., які заплановано скоригувати до 1,7 млн. гривень. Загалом за розділом "Будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання" передбачено 22,6 млн. грн., які заплановано скоригувати до 24,2 млн. гривень. На заходи зі зниження та/або недопущення понаднормативних витрат електроенергії передбачено 4,5 млн. грн., які заплановано скоригувати до 4,9 млн. гривень.

3.ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РЕАЛІЗАЦІЇ  ПРОГРАМИ Планом заходів щодо забезпечення реалізації Програми передбачено внесення змін до обласного бюджету для фінансування дольової участі в Програмі (на основі співфінансування за кошти забудовників (50 відс.), обласного (10 відс.), районних (20 відс.) та селищних/сільських (20 відс.) бюджетів    (додаток 1). З метою реалізації плану заходів щодо реалізації Програми (на підставі пункту 2 статті 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", підпункту а пункту 1 статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні") заплановано: - передбачення в районних, селищних і сільських бюджетах коштів для фінансування дольової участі в Програмі; - внесення змін до генеральних схем планування забудови та інженерних мереж з метою приведення їх у відповідність із реальними потребами жителів, а також подальшого внесення змін (за необхідності) перед виділенням земельних ділянок; - виділення забудовникам земельних ділянок за умови їх згоди щодо участі в будівництві інфраструктури на засадах співфінансування; - розроблення проектно-кошторисної документації на кожну новозбудовану повітряну лінію та забезпечення отримання забудовниками технічних умов на підключення. Фінансування Програми здійснюватиметься шляхом спів-фінансування у співвідношенні: 50 відс. - кошти забудовників, 20 відс. - кошти селищних/сільських бюджетів, 20 відс. - кошти районного бюджету, 10 відс. - кошти обласного бюджету. Електрифікація промислових та непромислових споживачів забезпечуватиметься за власні кошти. В цілому запланована вартість приєднання потужності становить 121,8 млн. грн. (2009 рік - 57,6 млн. грн., 2010 рік - 30,1 млн. грн., 2011 рік - 14,7 тис. грн., 2012 рік - 10,2 млн. грн., 2013 рік - 4,4 млн. грн., 2014 рік - 3 млн. грн., 2015 рік - 1,9 млн. грн.), в т.ч.: - 12 млн. грн. - кошти обласного бюджету (2009 рік - 5,7 млн. грн., 2010 рік - 2,9 млн. грн., 2011 рік - 1,5 тис. грн., 2012 рік - 1 млн. грн., 2013 рік - 0,4 млн. грн., 2014 рік - 0,3 млн. грн., 2015 рік - 0,2 млн. грн.); - 24 млн. грн. - кошти районних бюджетів (2009 рік - 11,4 млн. грн., 2010 рік - 5,8 млн. грн., 2011 рік - 2,9 тис. грн., 2012 рік - 2 млн. грн., 2013 рік - 0,9 млн. грн., 2014 рік - 0,6 млн. грн., 2015 рік - 0,4 млн. грн.); - 24 млн. грн. - кошти сільських/селищних бюджетів (2009 рік - 11,4 млн. грн., 2010 рік - 5,8 млн. грн., 2011 рік - 2,9 тис. грн., 2012 рік - 2 млн. грн., 2013 рік - 0,9 млн. грн., 2014 рік - 0,6 млн. грн., 2015 рік - 0,4 млн. грн.); - 60 млн. грн. - кошти забудовників (2009 рік - 25,6 млн. грн., 2010 рік - 14,5 млн. грн., 2011 рік - 7,3 тис. грн., 2012 рік - 5,1 млн. грн., 2013 рік -2,2 млн. грн., 2014 рік - 1,5 млн. грн., 2015 рік - 1 млн. грн.) (додаток 2). Загалом у Програму включено 357 населених пунктів області із електрифікацією 33,7 тисяч нових споживачів (додаток 3). Заплановано будівництво 59,5 км ліній електромережі 10 кВ, 436,5 км ліній - 0,4 кВ, а також встановлення 402 трансформаторних підстанцій загальною потужністю 81,4 тис. кВА (додаток 4).

Виконання Програми дасть можливість: підвищити рівень безпеки людей і навколишнього середовища; перейти на значно вищий ступінь сталої роботи для надійного та якісного забезпечення споживачів електричною енергією; скоротити технологічні витрати електроенергії на її передачу; скоротити витрати на технічне обслуговування; зупинити темпи зносу об'єктів електричних мереж; покращити інвестиційну привабливість області.

Див.Додатки

Print

Роздрукувати

ОNLINE трансляції
Якщо людина зникла безвісти
Куди звернутися Що робити

Інформація для населення
Керівництво обласної ради Депутати та їх діяльність Проєкти рішень обласної ради Обласні комунальні підприємства, заклади, установи Оренда майна Прийом громадян Інтернет приймальня Петиції Відкриті дані Очищення влади Запобігання корупції Документи територіальної виборчої комісії
Рівненська область
Мапа Рівненської області
Погода у Рівному
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua
small_logo

Офіційний сайт.
©2025 «Рівненська обласна рада»

Наші контакти

Тел: (0362) 69–52–02
Факс: (0362) 62–00–64
Е-mail: oblrada@ror.gov.ua
Адреса: Майдан Просвіти, 1, м. Рівне, 33013

Інформація
Мапа сайту
Інтернет приймальня
Петиції
Проєкти рішень обласної ради
Прийом громадян
Запобігання корупції
Соціальні мережі
facebook youtube
beta

Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: oblrada@ror.gov.ua

Розроблено в

Авторизація

show password
Забули пароль?

або

Відновлення паролю

Реєстрація

Кожен користувач, який має бажання на сайті Рівненської обласної ради подати/підтримати петицію, подати електронний запит чи звернення, звернутися до депутата обласної ради повинен зареєструватися

show password
show password

Вже зареєстровані?Увійти

* Для того, щоб своїм підписом підтримувати електронні петиції та створювати нові, Ви повинні підтвердити реєстрацію. Інструкція з підтвердження надіслана на вказану Вами під час реєстрації адресу електронної пошти.