Проєкти рішень обласної ради
Оприлюднено 20-11-2024ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Двадцять сьома сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від ____ _______________ 20 ___ року № ______
Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо заборони до показу на всіх відеохостингах, які доступні на території України, російських інформаційних продуктів, зокрема мультфільму «Маша та Ведмідь»
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
1. Звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо заборони до показу на всіх відеохостингах, які доступні на території України, російських інформаційних продуктів, зокрема мультфільму «Маша та Ведмідь» (текст звернення додається).
2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Голова ради Андрій КАРАУШ
Проєкт рішення підготовлений депутатом Рівненської обласної ради Янчук Аліною Вікторівною.
Депутат обласної ради Аліна ЯНЧУК
ЗВЕРНЕННЯ
Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо заборони до показу на всіх відеохостингах, які доступні на території України, російських інформаційних продуктів, зокрема мультфільму «Маша та Ведмідь»
Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до вас із наступним.
На сьогодні в Україні доступні російські інформаційні продукти, зокрема мультфільм «Маша та Ведмідь», що несуть загрозу національній безпеці України. Такі інформаційні продукти доступні для українських дітей та молоді українською мовою.
Ютуб-канал «Маша та Ведмідь», де розміщені дубльовані українською мовою епізоди російського мультсеріалу, посідає п’яте місце у рейтингу найпопулярніших в Україні ютуб-каналів.
Канал було створено у 2014 році, наразі на нього підписані 16,8 млн користувачів, його офіційний сайт належить російській студії «Анімаккорд», яка і випускає серіал.
Цей медіа-продукт вже оцінили як пропагандистський експерти Естонії та Литви.
У матеріалі статті Times, від 2018 року, йдеться про те, що ведмідь символізує собою росію й основне завдання цього персонажу – прищепити дітям позитивний образ цієї країни.
Дослідники Талліннського університету вважають, що мультсеріал є частиною кампанії, яка становить загрозу національній безпеці Естонії.
Неодноразово різними науковцями, зокрема психологами та соціологами, було проаналізовано сюжет мультфільму «Маша та Ведмідь» та доведено, що це ніщо інше, як інструмент пропаганди російської федерації.
Пропаганда орди намагається впливати на українських дітей у різні способи: через відеоігри, мультфільми, кіно та літературу.
Ранній дитячий вік є ідеальним часом для нав’язування життєвих цінностей, моделей поведінки та сприйняття різних навколишніх ситуацій. Діти, як губки, поглинають усе почуте та побачене без ніяких фільтрів.
У «наївному» мультфільмі показані типові образи сучасного населення московії та атрибутика їхнього повсякденного життя – балалайки, червона зірка, самовари, кокошники, сарафани, пісенька «калінка», які прищеплюють нашим дітям як атрибути приналежності до «своїх», які мають асоціюватися емоційно зі «своїм» минулим, традиціями та звичками, які нашими українськими, ніколи не були.
Мультик показує балакучу, непередбачувану дівчинку машу, забаганки якої виконують абсолютно всі дійові персонажі, а її саму бояться.
Її образ у світі асоціюють по-різному.
«Наївні», насправді агресивні, витівки маші стають все більш допустимими, нормальними, звичними.
«Маша – звичайна російська дитина. Душа. Без жодного контролю заходить в чужу хату, ламає все, трощить, насміхається, а потім показує невинні оченята кота зі Шрека в стилі «то не я, то тільки раз». Їй пробачають, і все починається знову. Впізнали велику російську культуру? Так відбувається
6 сезонів підряд. Уся її деструктивна поведінка залишається непокараною. Усі її вчинки формуються в голові в жарт і в норму. Чому це вчить дітей, які споживають контент? Можна робити все, що завгодно, тобі за це нічого не буде. Справедливості не існує.» – зі статті керівниці Центру гідності дитини Українського Католицького Університету Христини Шабат.
Однак про наслідки дій маші «дбає» ведмідь.
Ведмідь, до слова, який негласно асоціюється в світі з образом росії, постійно опікується дівчинкою, «залагоджує», «прикриває» наслідки її дій, допомагає іншим, «опікується народом», він мʼяко подається для дітей як позитивний образ.
Решта героїв – мовчазні та аморфні. Символічно, бо в них можна впізнати самих жителів московії.
У мультфільмі активно використовується символіка радянського союзу.
Ведмідь ностальгує за радянським союзом. Це все транслюється українським дітям як норма, як частина життя.
Цей мультик абсолютно беззмістовний і шкідливий. Казки почали складати для того, щоб транслювати важливі речі та прищеплювати цінності дітям. Дитячі мультфільми також покликані доносити важливі речі до дітей зрозумілою їм мовою, образами, у розважальній формі.
Мультики завжди були високоточною зброєю через мʼяку пропаганду. Діє вона повільно, невидимо, але дуже ефективно та масово.
Діти наслідують поведінку та вбирають контекст, як губки.
І так як досі є люди, які за звичкою вмикають дітям «машу…», варто зважити, що наслідки цього будуть серйозними для цілого покоління сучасних дітей, через засвоєння ними з раннього віку ідеї дружби з «великим братом» – росією, ностальгії за нею.
Крім того, вже найближчим часом ми можемо спостерігати негативні наслідки в поведінці кожної окремої дитини в сімʼї та соціумі, через засвоєння маніпулятивності, вседозволеності та неповаги як норми з раннього віку.
Враховуючи наведене, ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо ухвалити наступні рішення:
- заборонити український дубляж російських інформаційних продуктів;
- заборонити до показу на всіх відеохостингах, які доступні на території України, російських інформаційних продуктів, зокрема мультфільму «Маша та Ведмідь»;
- посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за пропаганду російської культури в Україні.
Давайте разом будувати майбутнє для наших українських дітей без російського впливу та пропаганди!
Схвалено
Рішення Рівненської обласної ради
від ____ _______________ 2024 року
№ ______