Проєкти рішень обласної ради
Оприлюднено 12-03-2025ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме скликання
(Двадцять дев’ята сесія)
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 року №___
Про внесення змін до Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання
Враховуючи Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» від 09.05.2024 №3703-IX, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада
в и р і ш и л а :
- Внести наступні зміни до Регламенту Рівненської обласної ради восьмого скликання, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 02.12.2020 №9, зі змінами від 02.06.2021 №212, від 05.03.2022 №477, від 04.11.2022 №603, від 22.12.2023 №840, від 28.06.2024 №974:
- Назву глави ІX. Розділу 3 викласти у такій редакції:
«Глава ІX.
Протокол та відеофіксація пленарного засідання обласної ради»
-
- Статтю 3.36. Регламенту виключити.
- Статтю 3.37. викласти у новій редакції:
«Стаття 3.37. Статус протоколу сесії та надання його депутатам обласної ради
1. Протокол засідання обласної ради є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішень обласною радою.
2. Депутатам надається витяг з протоколу за їх особистими заявами до голови обласної ради. Виконавчий апарат обласної ради надає депутатам за їхніми зверненнями протоколи засідань обласної ради для ознайомлення.».
-
- Статтю 3.37. вважати статтею 3.36., а статтю 3.38. − відповідно статтею 3.37.
- Частину 1 статті 4.10 Регламенту викласти в такій редакції:
«Депутат обласної ради зобов’язаний не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед виборцями у порядку, визначеному законом та прийнятим відповідно до нього рішенням обласної ради.
Депутат обласної ради звітує про свою роботу під час проведення відкритої зустрічі у спосіб, що дає змогу виборцям поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції. Письмовий звіт депутата місцевої ради про свою роботу оприлюднюється на офіційному вебсайті обласної ради та розміщується у приміщенні обласної ради не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.
Відсутність рішення обласної ради про орієнтовні строки звітів депутатів не є підставою для відмови депутата звітувати про свою роботу перед виборцями.».
-
- Доповнити Регламент новим розділом такого змісту:
«РОЗДІЛ 6. МІСЦЕВА ІНІЦІАТИВА ТА ГРОМАДСЬКЕ ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Стаття 6.1. Право членів територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області на місцеву ініціативу
Місцева ініціатива − це форма участі територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області у вирішенні питань місцевого значення, що належать до повноважень Рівненської обласної ради.
Місцева ініціатива реалізується шляхом ініціювання громадянами України, які задекларували або зареєстрували місце проживання на території Рівненської області або фактичне місце проживання/перебування на території Рівненської області яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, які є дієздатними та відповідно до статті 70 Конституції України мають право голосу на виборах і референдумах (далі − жителі територіальних громад), крім військовослужбовців строкової служби, фізичних осіб, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, розгляду в Рівненській обласній раді будь-якого питання, віднесеного до її повноважень.
Стаття 6.2. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд обласної ради
Ініціатором внесення місцевої ініціативи на розгляд обласної ради є ініціативна група у кількості не менше 50 осіб, які є представниками не менш, ніж 1/3 територіальних громад Рівненської області.
Місцева ініціатива оформлюється у вигляді проєкту рішення Рівненської обласної ради.
Процедура внесення місцевої ініціативи на розгляд Рівненської обласної ради розпочинається з подання до виконавчого апарату обласної ради ініціативною групою повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи.
У повідомлені про внесення місцевої ініціативи обов’язково зазначаються:
1) назва проєкту рішення ради;
2) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, місце задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання/перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), серія (за наявності) та номер документа (документів), що посвідчує (посвідчують) особу, підтверджує (підтверджують) громадянство України та місце проживання (перебування) особи, що засвідчуються підписом таких членів ініціативної групи;
3) прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), адресу реєстрації місця проживання та контактні дані (телефон, адреса електронної пошти) члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи ініціативної групи.
До повідомлення також додаються:
- повний текст проекту рішення обласної ради;
- копії паспортів або ID-карток усіх членів ініціативної групи та документи, які підтверджують задеклароване або зареєстроване місце проживання на території Рівненської області (фактичне проживання/перебування на території Рівненської області внутрішньо переміщеної особи);
- згода усіх членів ініціативної групи на обробку персональних даних.
Якщо проєкт рішення обласної ради, що подається в порядку місцевої ініціативи, є регуляторним актом, то його внесення на розгляд обласної ради відбувається з урахуванням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Якщо проєкт рішення обласної ради, що подається в порядку місцевої ініціативи, передбачає виділення коштів з обласного бюджету, то до нього додається бюджетне або інше фінансове обґрунтування.
Стаття 6.3. Реєстрація місцевої ініціативи
Повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи реєструється у виконавчому апараті обласної ради.
Виконавчий апарат обласної ради протягом десяти робочих днів із дня подання такого повідомлення здійснює перевірку поданих документів на відповідність вимогам, передбачених ст. 6.2. цього Регламенту, та на належність питання, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, до повноважень обласної ради.
У разі дотримання вимог не пізніше наступного робочого дня після завершення перевірки документів на офіційному вебсайті Рівненської обласної ради у розділі «Місцеві ініціативи» розміщується повідомлення про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи та відповідний проєкт рішення обласної ради.
У такому повідомленні зазначаються:
- повний текст проєкту рішення, що був поданий ініціативною групою до обласної ради у порядку місцевої ініціативи;
- прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) усіх членів ініціативної групи;
- дата початку та закінчення збору підписів.
Дата розміщення на офіційному вебсайті Рівненської обласної ради такого повідомлення є датою початку збору підписів на підтримку місцевої ініціативи.
У разі, якщо за результатами перевірки було виявлено невідповідність поданих документів вимогам, передбачених ст. 6.2. цього Регламенту, або на неналежність питання, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, до повноважень обласної ради, керівництво обласної ради інформує про це члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи цієї ініціативної групи.
Стаття 6.4. Збір підписів на підтримку місцевої ініціативи
Підписи на підтримку місцевої ініціативи збираються протягом 45 днів, починаючи з дати розміщення на офіційному вебсайті Рівненської обласної ради повідомлення про початок збору підписів.
У випадку, якщо місцева ініціатива була подана до виконавчого апарату обласної ради з порушенням зазначеного строку або якщо вона була підписана меншою кількістю жителів відповідних територіальних громад, ніж передбачена цим Регламентом, то така місцева ініціатива розглядається відповідно до чинного законодавства як колективне звернення громадян.
Підписи повинні бути зібрані у різних територіальних громадах, але не менш, ніж в 1/3 від загальної кількості територіальних громад Рівненської області.
Для внесення місцевої ініціативи ініціативній групі необхідно зібрати не менш ніж по 100 підписів жителів кожної територіальної громади, де проводиться такий збір підписів.
Ініціативна група збирає підписи жителів територіальних громад на підписних листах.
На одному підписному листі збираються підписи жителів лише однієї територіальної громади.
Кожен підписний лист обов'язково містить дату початку та закінчення збору підписів, порядковий номер підписного листа, зазначення назви територіальної громади, де збираються підписи, назва проєкту рішення обласної ради, прізвища, імена та по батькові члена (членів) ініціативної групи, що збирають підписи жителів відповідної територіальної громади.
В одному підписному листі враховуються підписи жителів лише тієї територіальної громади, що зазначена на відповідному підписному листі.
Підписний лист повинен мати графи, в яких зазначаються наступні відомості щодо осіб, які його підписують:
− порядковий номер у підписному листі;
− прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності);
− число, місяць і рік народження;
− місце задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання/перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);
− контактний номер телефону або вказівку на його відсутність;
− серії (за наявності) та номера документа (документів), що посвідчує (посвідчують) особу, підтверджує (підтверджують) громадянство України та місце проживання (перебування) особи;
− особистий підпис підписанта;
− дата підписання підписного листа у форматі число, місяць, рік.
Збирання підписів на підтримку місцевої ініціативи здійснюється виключно членами ініціативної групи.
Ініціативна група зобов'язана:
− ознайомити кожного жителя територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, з текстом проєкту рішення Рівненської обласної ради, що вноситься в порядку місцевої ініціативи;
- повідомити кожному жителю територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, про те, що його підпис на підтримку цієї місцевої ініціативи може бути поставлено лише один раз на одному підписному листі.
− повідомити кожного жителя територіальної громади, якому пропонується підписати підписний лист, про те, що своїм підписом він надає згоду на збір та оброку своїх персональних даних.
Житель територіальної громади, який підтримує проєкт рішення, що вноситься в порядку місцевої ініціативи, ставить на підписному листі свій підпис і дату підписання. Така особа власноручно заповнює усі графи у підписному листі.
У разі виявлення декількох підписів однієї і тієї ж особи дійсним вважається лише один підпис.
Кожний підписний лист повинен бути засвідчений підписом члена (членів) ініціативної групи, який (які) здійснював (здійснювали) збір підписів жителів відповідної територіальної громади із зазначенням прізвища, імені та по батькові, а також проставлення підпису і дати його засвідчення.
Ініціативна група, яка збирала підписи у відповідній територіальній громаді, проставляє цифрами і прописом кількість зібраних у цьому підписному листі підписів її жителів.
Стаття 6.5. Реєстрація місцевої ініціативи
Після закінчення збору підписів, але не пізніше трьох робочих днів із дня завершення строку, визначеного статтею 6.4. цього Регламенту, ініціативна група подає до виконавчого апарату обласної ради пакет документів, який має містити:
− заяву про внесення на розгляд обласної ради проєкту рішення Рівненської обласної ради, внесеного в порядку місцевої ініціативи, підписану членом ініціативної групи, відповідальним за організацію роботи цієї ініціативної групи;
- проєкт рішення Рівненської обласної ради та пояснювальну записку до нього в паперовому та електронному вигляді з дотриманням вимог до оформлення, передбачених цим Регламентом;
− інформаційно-аналітичні матеріали з питань, що порушуються шляхом місцевої ініціативи, та інші документи у разі необхідності;
− підписні листи, що відповідають вимогам ст. 6.4. Регламенту.
Виконавчим апаратом обласної ради протягом десяти робочих днів із дня реєстрації місцевої ініціативи здійснюється перевірка поданих документів на відповідність їх вимогам, встановлених цим Регламенту.
При проведенні перевірки документів недійсними є підписи (підписні листи):
− які містять неповну інформацію, передбачену ст. 6.4. Регламенту;
− проставлені однією особою два або більше разів;
− проставлені особою без урахування вимог ст. 6.4. цього Регламенту.
У разі, якщо за результатами перевірки було виявлено невідповідність поданих документів вимогам статті 6.5. цього Регламенту, керівництво обласної ради інформує про це члена ініціативної групи, відповідального за організацію роботи цієї ініціативної групи.
Після проведення перевірки проєкт рішення обласної ради, поданий у порядку місцевої ініціативи, вноситься у порядку, визначеним Регламентом, на розгляд наступної чергової сесії ради з обов’язковим запрошенням представників ініціативної групи з питання місцевої ініціативи з правом на виступ.
Інформація про результати розгляду обласною радою місцевої ініціативи в установленому порядку розміщується на офіційному вебсайті обласної ради у розділі «Місцеві ініціативи» та надсилається члену ініціативної групи, відповідальному за організацію роботи ініціативної групи.
Стаття 6.6. Громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб Рівненської обласної ради
У громадському оцінюванні діяльності органів та посадових осіб Рівненської обласної ради (далі – громадське оцінювання) мають право брати участь жителі територіальних громад.
Аналіз діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування проводить ініціатор громадського оцінювання, який здійснює діяльність на території Рівненської області.
Ініціатором громадського оцінювання може бути:
1) громадське об’єднання;
2) професійна спілка (об’єднання професійних спілок);
3) творча спілка;
4) організація роботодавців (об’єднання організацій роботодавців);
5) благодійна організація;
6) орган самоорганізації населення.
Громадське оцінювання проводиться ініціаторами громадського оцінювання у не менше, ніж 1/3 загальної кількості територіальних громад Рівненської області шляхом проведення загальних зборів жителів відповідної територіальної громади, які проводяться в порядку, встановленому чинним законодавством.
Розпорядження голови обласної ради про сприяння проведенню громадського оцінювання або про відмову у його проведенні видається відповідно до чинного законодавства України.
Громадське оцінювання проводиться протягом 45 календарних днів, починаючи з дня видання розпорядження головою обласної ради про сприяння проведенню громадського оцінювання.
Громадське оцінювання здійснюється за принципами:
незалежності ініціаторів громадського оцінювання від інших громадських об'єднань, політичних партій, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб;
справедливості, об'єктивності та неупередженості проведення громадського оцінювання;
повноти та всебічності вивчення предмета громадського оцінювання;
недопустимості зловживання правом здійснення громадського оцінювання;
обґрунтованості та доведеності результатів громадського оцінювання;
відкритості, прозорості та публічності процесу проведення громадського оцінювання.
Ініціатор громадського оцінювання за 10 календарних днів письмово повідомляє про дату, час та місце проведення громадського оцінювання обласну раду та посадову особу, щодо якої проводиться громадське оцінювання, з метою можливості взяти участь у загальних зборах жителів відповідної територіальної громади, на яких проводиться таке оцінювання.
Не пізніше ніж за три дні до початку громадського оцінювання на офіційному вебсайті обласної ради оприлюднюється оголошення про проведення загальних зборів жителів відповідної територіальної громади із зазначенням відомостей про органи та посадових осіб, стосовно яких проводиться оцінювання.
Повноважність загальних зборів жителів територіальних громад та оформлення результатів проведення загальних зборів регулюються чинним законодавством України.
Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами проведених зборів жителів відповідних територіальних громад, подаються ініціаторами громадського оцінювання разом з протоколами таких зборів до обласної ради.
Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, виносяться у встановленому цим Регламентом порядку на розгляд наступної чергової сесії обласної ради.
Інформація про результати розгляду громадського оцінювання оприлюднюється на офіційному вебсайті обласної ради.».
1.7. Розділ 6 Регламенту вважати Розділом 7 з відповідною зміною нумерації статтей.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією.
Голова ради Андрій КАРАУШ
Проєкт рішення підготовлений виконавчим апаратом обласної ради за дорученням керівництва обласної ради.
Керуючий справами виконавчого апарату
обласної ради – керівник секретаріату Богдан СОЛОГУБ