Положення обласної ради
Затверджено
рішення обласної ради від 14.06.2019 №1372
Порядок
використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства, на реалізацію програм (проектів заходів)
1. Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства на реалізацію програм (проектів заходів) (далі - Порядок), визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на фінансову підтримку інститутів громадянського суспільства соціального спрямування, у тому числі громадських об'єднань ветеранів, на реалізацію програм (проектів, заходів) відповідно до Обласної програми соціального захисту населення Рівненської області на 2019 - 2025 роки, схваленої розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 06 грудня 2018 року №894 та затвердженої рішенням Рівненської обласної ради від 07 грудня 2018 року №1149 (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є департамент соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (далі - департамент).
3. Одержувачами бюджетних коштів є інститути громадянського суспільства соціального спрямування, у тому числі громадські об'єднання ветеранів, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства, внесені до Реєстру громадських об'єднань та здійснюють реалізацію програм (проектів, заходів) на території Рівненської області.
4. Фінансова підтримка надається за результатами проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1049 (зі змінами), з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року № 156 "Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів" (зі змінами).
5. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) реалізацію програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства за результатами конкурсу:
· відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, формуванням соборності та державності, проголошенням Незалежності України, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також відвідування військових поховань і військових пам’ятників;
· заходів з реалізації положень Конвенції про права осіб з інвалідністю, з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, Дня пам’яті Чорнобильської трагедії та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
· проведення спортивно - реабілітаційних заходів;
· проведення тренінгів, курсів, навчальних семінарів, засідань за круглим столом та інших інформаційно-просвітницьких заходів відповідно до тематики програми (проекту, заходу);
· проведення заходів з військово-патріотичного виховання;
· розроблення та виготовлення періодичних, довідкових, інформаційних, аналітичних та методичних видань з питань соціального захисту, реабілітації, соціалізації, адаптації, працевлаштування цільової групи населення без права їх подальшого використання в комерційних цілях.
Програми (проекти, заходи) можуть включати вищевказані види діяльності, але не обмежуватись їх переліком;
2) адміністративні витрати на організаційне та матеріально-технічне забезпечення громадських об'єднань ветеранів для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів):
· оренда нежитлових приміщень у разі відсутності власних приміщень громадських об’єднань;
· оплата комунальних послуг у межах середніх норм споживання щодо приміщень, в яких громадське об'єднання провадить свою статутну діяльність;
· матеріальне заохочення для кожного з не більше трьох штатних працівників, безпосередньо задіяних в реалізації програми (проекту, заходу);
· придбання канцелярських товарів;
· послуги зв’язку та обслуговування оргтехніки;
· послуги з придбання та використання програм бухгалтерського обліку.
Під час складання конкурсної пропозиції та кошторису витрат на реалізацію програми (проекту, заходу) на адміністративні витрати закладається не більше 20 відсотків загального обсягу коштів фінансової підтримки.
6. За рахунок бюджетних коштів, що спрямовуються за напрямами, передбаченими підпунктом 1 пункту 5 цього Порядку, можуть здійснюватися:
· видатки на оплату послуг залучених спеціалістів (плата за договором про надання послуг), які залучаються до підготовки, реалізації програми (проекту, заходу) на підставі цивільно-правових договорів. При цьому видатки на оплату послуг залучених спеціалістів не повинні перевищувати 20 відсотків загального обсягу бюджетних коштів фінансової підтримки, які призначаються для реалізації програми (проекту, заходу);
· оренда приміщень, території, споруди;
· художнє та технічне оформлення місць реалізації програми (проекту, заходу);
· оплата транспортних послуг (у тому числі оренда транспортних засобів);
· оренда обладнання, оргтехніки;
· оплата поштових витрат та послуг зв’язку;
· оплата поліграфічних та інформаційних послуг;
· придбання канцелярських та господарчих товарів, необхідних для проведення програм (проектів, заходів);
· відшкодування особам (які залучені до проведення або участі у програмі (проекті, заході), та штатним працівникам інститутів, які залучені до виконання програми (проекту, заходу), витрат на проїзд, харчування та оплату вартості проживання в межах норм, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (зі змінами);
· одноразове навчання працівника інституту громадянського суспільства, відповідального за підготовку та проведення тендера (торгів), у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за тендерною процедурою;
· витрати, що обумовлені специфікою реалізації програми (проекту, заходу), за умови, що такі витрати були зазначені у конкурсній пропозиції, яку визначено переможцем конкурсу.
7. Забороняється спрямування бюджетних коштів на:
· виконання (реалізацію) програм (проектів, заходів) за статтями витрат, які здійснюються за рахунок видатків бюджетів інших рівнів, застосування подвійного фінансування одного і того ж напряму з різних джерел;
· оплату посередницьких послуг;
· придбання основних засобів – меблів, оргтехніки, комп’ютерів, транспортних засобів тощо;
· виконання (реалізацію) програм (проектів, заходів), метою яких є отримання прибутку;
· надання (виплату) цільовим групам населення призів (якщо їх вартість перевищує 10 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня відповідного року), матеріальних допомог, грантів тощо;
· оплату фуршетів та бенкетів;
· здійснення діяльності релігійного або політичного характеру.
8. Загальний обсяг коштів для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства визначається рішенням про обласний бюджет Рівненської області на відповідний бюджетний період на виконання Обласної програми соціального захисту населення Рівненської області на 2019 - 2025 роки. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів однієї програми (проекту, заходу) визначається при затвердженні тексту оголошення про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства.
Інститут громадянського суспільства, який визнаний переможцем конкурсу та отримав фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, бере участь у співфінансуванні програм (проектів, заходів) у розмірі не менш ніж 15 відсотків необхідного розміру фінансування. За рахунок бюджетних коштів може бути профінансовано не більше як 85 відсотків вартості проекту (програми, заходу). Внесок для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) може здійснюватися інститутом громадянського суспільства, який визнаний переможцем конкурсу та отримав фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, як матеріальні чи нематеріальні ресурси, у тому числі як разові, періодичні, цільові внески та відрахування засновників і членів, оплата вартості приміщення, техніки, обладнання, проїзду.
9. Забороняється надання фінансової підтримки на виконання (реалізацію) програми (проекту, заходу), якщо її фінансування передбачається за рахунок бюджетних коштів, розпорядником яких є інший організатор конкурсу.
10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
11. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Інститути громадянського суспільства, які отримали фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, не пізніше п'ятнадцятого числа місяця, наступного за тим, в якому відбувався захід, подають департаменту фінансовий та підсумковий звіт про реалізацію програми (проекту, заходу) та обсяг використаних бюджетних коштів за затвердженою департаментом формою.
Департамент за поданням інституту громадянського суспільства розміщує анонс заходу на офіційному веб-сайті Рівненської обласної державної адміністрації з описом програми (проекту, заходу).
13. Департамент проводить постійний моніторинг реалізації всіх програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства, які отримують фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, готує і оприлюднює підсумковий висновок щодо виконання (реалізації) кожної програми (проекту, заходу).
14. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку."