Положення обласної ради
Затверджено
рішенням обласної ради
від 24 березня 2006 року
№796
ПОЛОЖЕННЯ
про премію імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю
Премія імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю присуджується з метою стимулювання розвитку цієї галузі та підготовки кадрів, відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури, за високий професіоналізм, плідну творчу роботу і культурно-просвітницьку діяльність.
Щорічно, починаючи з 2018 року, присуджується одна премія до дня пам’яток історії та культури у розмірі десять тисяч гривень, за значний внесок у розвиток галузі охоронно-культурної спадщини, плідну культурологічну діяльність.
(Абзац другий Положення викладений у редакції рішення обласної ради від 18.05.2018 №980)
Повторно премія може бути присвоєна лауреату за наявністю нових визначних досягнень, але не раніше, як через три роки після попереднього присвоєння.
Премія присвоюється кращому фахівцю охоронно-культурної спадщини Рівненщини.
Висування кандидатур на здобуття премії здійснюється на зборах трудових колективів установ, наукових та навчальних закладів культури.
На здобуття премії щорічно, до 5 квітня, подаються:
- клопотання про призначення премії;
- коротка характеристика та оцінка внеску у розвиток охоронно-культурної спадщини краю та мотивація;
- висунення на здобуття премії;
- висновки спеціалістів;
- дані про діяльність в цій сфері особи, висуненої на здобуття премії.
Для розгляду визначення та нагородження лауреата розпорядженням голови обласної ради створюється комітет із присудження премії імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю (далі комітет). Склад комітету формується з представників обласної ради, управління культури, державних історико-культурних заповідників, членів постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики.
Комітет відповідно до покладених на нього завдань розглядає документи та визначає лауреата премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю.
Засідання комітету є правомочним, якщо на ньому присутні не менше як дві третини його складу.
Рішення комітету про присудження премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів комітету.
У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос голови комітету є ухвальним.
Особі, якій присуджується премія, вручається диплом, нагрудний знак та грошова премія. Оподаткування та спеціальні платежі із цієї суми здійснюються в порядку визначеному законодавством.
Виплата премії здійснюється відповідно до розпорядження голови обласної ради на підставі рішення комітету.
Диплом премії вручається в урочистій обстановці головою комітету або за дорученням голови комітету його заступником.