28-03-2023

За рік війни обласний театр ляльок подарував глядачам сім прем’єрних вистав

Сьогодні Рівненський академічний обласний театр ляльок – це не лише культурний простір, де маленьких глядачів знайомлять з театральним мистецтвом. Це ще й волонтерський штаб, який ані на день не припиняв роботу. Це безпечне місце, де малеча, ховаючись від тривог, може подивитися виставу і забути про страх. Бо сцена тут є навіть в укритті.

Повномасштабна війна, яка триває понад рік, не залякала колектив театру. Навпаки, актори, лялькарі та всі працівники закладу стали працювати ще з більшим завзяттям.

Інколи без світла, з генераторами, з ліхтариками, на сцені чи в укритті - театрали продовжують тримати культурний фронт.

Як розповів директор театру ляльок Володимир Данилюк, у 2022 році вони створили сім нових різнопланових постановок: як для найменших глядачів baby-театру, так і для майже дорослої публіки. І це, мабуть, рекордна кількість прем’єр за рік в історії театру.

Стінами театральної будівлі на вул. Петлюри у Рівному обласний театр ляльок не обмежується. Спершу з виставами їздили в дошкільні заклади обласного центру, згодом розширили географію на інші територіальні громади Рівненщини.

Тепер тішать постановками переселенців, привозячи театр до гуртожитків, в яких живуть ВПО.

А в Міжнародний день театру, який відзначають 27 березня, актори обласного театру ляльок завітали до центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь.Рівне».

На зустрічі діти дізналися про види театрів, роботу акторів, художників-лялькарів, створення декорацій. Для маріупольців провели майстер-клас з виготовлення ляльок для тіньового вертепу.

- Вдячний колективу обласного театру ляльок за те, що міцно тримаєте культурний фронт. На вас особлива відповідальність, ви творите мистецтво для особливого глядача – для наших дітей. Своєю творчістю ви допомагаєте і дітям, і дорослим хоч ненадовго забути про те, що в нас іде війна. Натомість доводите, що і життя  - триває! І світло обов’язково переможе темряву! – наголосив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, який зустрівся з колективом театру, щоб привітати з професійним святом та вручити Подяку.

Голова ради оглянув укриття театру, де колектив продовжує облаштовувати новий мистецький простір. А також ознайомився з новим форматом інтерактивних вистав для найменших глядачів (від півроку до 2-х), аналогів якому поки немає в Україні.