01-04-2022

З перших днів війни Клеванська спецшкола №1 перетворилася на гуманітарний хаб

Комунальний заклад обласної ради «Клеванська спеціальна школа №1 І-ІІІ ступенів» з перших днів нахабного вторгнення рф в Україну перетворилася на волонтерських штаб, навіть більше – на гуманітарний хаб.

Як розповіла директорка спецшколи Євгенія Фалко, її працівники, а це педагоги, вихователі, кухарі та інші одразу ж взяли на себе подвійну відповідальність. З одного боку, вони продовжують забезпечувати навчальний процес в режимі онлайн і тримають зв’язок зі своїми вихованцями (а це переважно діти з порушенням зору) та їхніми батьками. А з іншого – постійно допомагають армії, Тро, переселенцям, як на території області, так і в інших регіонах.

(Євгенія Фалко)

- Важко підрахувати, скільки борошна, картоплі та інших продуктів ми вже використали, щоб приготувати щось смачне і поживне для наших воїнів та тих мирних українців, які найбільше страждають від війни. На нашій кухні постійно гаряче: печемо різноманітну здобу, готуємо вареники, картопляники, страви для тривалого зберігання, - розповідає Євгенія Фалко.

Куди саме доправити готові страви та випічку, - цю роботу координують волонтери. Серед них, за словами пані Євгенії, є колишні вихованки спецшколи, а сьогодні багатодітні мами. Саме вони розподіляють і гуманітарну допомогу: збирають і перенаправляють в ті точки, де це найнеобхідніше в даний момент. А це дитячий та дорослий одяг, речі першої необхідності тощо.

За словами Євгенії Фалко, у спецшколі прийняли рішення поділитися гуманітарною допомогою, яка свого часу надходила на потреби їхнього закладу.

- Коли ми дізналися, що є гостра потреба в карематах, матрацах, ковдрах та подушках, то частину цих речей передали тим, кому це більше необхідно в цей момент. Так само, віддали частину металевого посуду для наших захисників, - розповіла Євгенія Фалко.

Заклад також опікується переселенцями, забезпечуючи їм тимчасовий прихисток. Однак найбільше допомоги все ж доправляють в «гарячі» регіони: на Київщину, Житомирщину, Харківщину та Чернігівщину.

- Сьогодні заклад працює дистанційно, і наші вихованці перебувають, хто вдома, хто в інших областях України, а хто і за кордоном. Однак діти дуже сумують за звичним для них життям в мирній Україні. Тому постійно передають вітання і свої малюнки. А ми, у свою чергу, надсилаємо ці малюнки нашим воїнам - щоб підтримати і додати сили для якнайшвидшої перемоги! – наголосила Євгенія Фалко.