16-06-2022

"Є обережні прогнози, що діти зможуть повернутися до своїх навчальних закладів», - Сергій Кондрачук

Коли саме і в якому форматі розпочнеться новий навчальний рік на Рівненщині, - про це сьогодні говорили учасники засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування. За ініціативи голови Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука, коордрада відновила роботу після тривалої паузи, зумовленої війною. Однак, не зважаючи на складні реалії, життя громад триває. Тож за кілька місяців паузи назбиралися актуальні питання для обговорення.  

В сесійній залі обласної ради зібралися понад півсотня учасників: це, передусім,  очільники територіальних громад Рівненщини, голови постійних комісій та керівництво обласної ради.

І саме питання освіти та її найближчих перспектив стало першим у порядку денному.

Які перспективи розпочати новий навчальний рік вчасно, якою є ситуація з фінансуванням галузі освіти, - про це та інше розповів директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Петро Коржевський. За його словами, сьогодні вкрай складно робити будь-які прогнози, однак фахівці опрацьовують кілька варіантів. І це пов’язано передовсім з умовами війни, в яких живе країна, а отже, і питанням безпеки дітей та педагогів в ході навчального процесу. Це також питання безперебійного забезпечення теплом мережі навчальних закладів області, питання належної логістики з довозу дітей до шкіл тощо.

А з цим, зокрема, можуть виникнути проблеми, адже частину шкільних автобусів уже відправили в «гарячі» регіони. У той же час, за словами Петра Коржевського, держава працює над тим, щоб забезпечити нашу та інші області новим шкільним транспортом.

Друге надважливе питання, від якого залежить формат майбутнього освітнього процесу, – це достатня кількість бомбосховищ та укриттів. І це справжня проблема. Чи зможуть громади підготувати належну кількість таких безпечних місць для всіх дошкільнят, школярів та студентів, - питання поки також відкрите.

Третє, над чим уже мають працювати освітяни спільно з керівниками громад, - куди перемістити переселенців, яким надали тимчасовий прихисток в навчальних закладах (гуртожитках навчальних закладів) Рівненщини.

Саме від відповідей на ці та інші питання залежить, коли ж діти та молодь Рівненщини зайдуть до своїх навчальних закладів, вчитимуться онлайн чи офлайн. Цілком можливо, що навчальний процес організують у різних фоорматах: якийсь період діти вчитимуться дистанційно, а на якийсь час таки зустрінуться за партами.

 - Сьогодні маємо досить обережні та все ж прогнози, що діти підуть в навчальні заклади з першого вересня. Саме тому і територіальні громади, і влада області повинні в найкоротші строки вирішити найгостріші питання, щоб забезпечити навчальний процес вчасно та якісно. А це непросто в умовах війни. На цій коордраді ми спільно озвучили ці питання. Тепер маємо їх вирішувати також спільно, - наголосив Сергій Кондрачук.