14-04-2025

Як ДП «Ліси України» розвиватиме надлісництва на Рівненщині

Сьогодні за участі керівників області, представників районних адміністрацій та фахівців лісової галузі відбулася робоча нарада щодо інвестиційної політики ДП «Ліси України».

Нагадаємо, що згідно з постановою уряду «Деякі питання реформування управління лісової галузі», в Україні ліквідовані обласні управління лісового та мисливського господарства. Їхні функції перейняли надлісництва ДП «Ліси України», а на міжрегіональному рівні створено нові управлінські структури. Так, на Рівненщині діє Північно-Західне міжрегіональне управління (м. Рівне), до якого увійшли ліквідовані обласні управління Рівненської та Волинської областей.

Директор філії «Поліського лісового офісу» Сергій Чуприна представив Програму розвитку надлісництв у Рівненській області на 2025 рік.  

Програма передбачає інвестиції в сумі понад 137 млн грн, які будуть спрямовані на розвиток інфраструктури, технічне оновлення та підвищення ефективності охорони та використання лісових ресурсів. Вкладення є довгостроковими та стратегічно важливими — їх окупність прогнозується протягом чотирьох років.

Ключові напрями:   

  • будівництво та реконструкція лісових доріг;
  • закупівля спеціалізованої техніки для догляду за лісами, лісозаготівлі, патрулювання та боротьби з пожежами - в переліку позашляховики для патрулювання лісових масивів, спецтехніка для навантаження та перевезення деревини тощо.
  • створення рекреаційних зон - у 2025 році в області планують збудувати 4 нові рекреаційні пункти у 4 надлісництвах;
  • впровадження сучасних технологій захисту лісів від пожеж - закупівля та встановлення  систем відоспостережень.

Під час наради керівники області запропонували врахувати в програмі ремонт уже наявних лісових доріг, які зазнають руйнувань під час лісозаготівлі. Також обговорили важливість логістики транспортування лісу, щоб зменшити навантаження на дороги загального користування.

Голова обласної ради Андрій Карауш запропонував додати до стратегії два важливих пункти. Перший – про допуск жителів до збору дикоросів, адже для багатьох з них це є самозайнятістю та джерелом доходу. Другий – питання щодо діяльності надрокористувачів на заліснених ділянках корисних копалин.

Упровадження нової інвестиційної політики, на думку представників галузі, дозволить не лише покращити ефективність використання державного лісового фонду, а й запобігти самовільному зайняттю земель державного лісового фонду, зміни їх цільового призначення та підвищити конкурентоспроможність української лісопродукції на ринку.