15-01-2021

Як бути ефективним депутатом: в облраді провели навчання для новообраних

Про правову базу діяльності Рівненської обласної ради, її регламент, повноваження та багато інших важливих питань йшлося під час навчання депутатів восьмого скликання, яке відбулося сьогодні в обласній раді.

Учасники навчання дізналися актуальну інформацію про діяльність обласної ради, структуру та функції її виконавчого апарату, а також багато інших аспектів, які знадобляться їм у процесі роботи.  

- Провести таке навчання ми мали намір ще на початку діяльності депутатів нинішньої каденції. Однак грудень минулого року був доволі інтенсивним місяцем – відбувалися численні наради, засідання комісій, три пленарних засідання сесії. Тому сьогодні ми не лише обговорили актуальну інформацію, а й спробували дати відповіді на ті запитання, які вже виникли у депутатів у процесі їхньої діяльності, - зазначив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб.

Про права та обов’язки депутатів обласної ради учасникам навчання розповів начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи Богдан Гречко.

- Депутат місцевої ради, відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», є представником інтересів  територіальної громади та виборців округу. Тому передусім важливо розуміти, що ви представляєте не партії, фракції чи групи, а саме інтереси територіальної громади Рівненщини, - наголосив Богдан Гречко.

Потому начальник організаційного відділу Тетяна Тумилович провела практичне навчання, зосередившись на особливостях підготовки депутатських запитів, звернень, проєктів рішень та інших документів, актуальних для депутатів у період їхньої діяльності.

- Навчання такого формату важливі, оскільки дають змогу не лише заповнити прогалини у знаннях, а й отримати відповіді на актуальні запитання, що виникають у процесі роботи. До того ж сьогодні ми попередньо обговорили можливість підвищити нашу депутатську «кваліфікацію» у межах короткого навчання від фахівців, яке дасть змогу отримати більше інформації про економічну, правову та інші важливі складові депутатської діяльності, - зауважила Ярослава Острожчук, яка вперше отримала мандат депутата Рівненської обласної ради.