13-02-2025

Всесвітньо відомий психотерапевт Томас Вебер навчав фахівців ОК "Захід" найсучаснішим методикам боротьби зі стресом

Томас Вебер - знаний у світі психотерапевт, засновник і керівник Інституту нейропсихотерапії у Відні (Австрія), засновник Німецької асоціації психотравматології та дослідження насильства.

Він є розробником та міжнародним тренером з Травмафокусу - глибинного психологічного методу лікування психотравм, ранніх дитячих травм, розладів особистості. Цій методиці присвячена одна з його найпопулярніших праць "Травмафокус. Спеціалізований психотерапевтичний метод для роботи зі стресом, травмою та хронічним болем".

Нещодавно всесвітньо відомий психотерапевт долучився до одного з навчальних курсів, які проводять в оперативному командуванні "Захід" для офіцерів структур психологічної підтримки персоналу.

Фото Управління психологічної підтримки персоналу ОК “Захід”

Томас Вебер в режимі онлайн ознайомив слухачів із нейрофізіологічною моделлю поведінки людини під час небезпеки й загрозі життю, методам дихання для контролю страху та практичному їх застосуванню.

Як розповіли у відділі зв’язків з громадськістю управління комунікацій ОК “Захід”, розширити коло спікерів та залучити фахівця світового рівня вдалося завдяки співпраці з Національним університетом «Острозька академія», Українським католицьким університетом UCuniversity та Рівненським інститутом Відкритого міжнародного університету «Україна».

Загалом же, онлайн-курси із психології для офіцерів структур психологічної підтримки персоналу ОК "Захід" відбуваються упродовж семи місяців.

Навчальний процес охоплює дві групи: "Навчальна" та "Інтенсив".

У “Навчальній” групі зосереджуються на темі психологічної травми: її причини, механізми виникнення, прояви та наслідки. Ця програма допомагає сформувати цілісне уявлення про внутрішній світ людини та є базою для подальшого навчання.

Навчання у групі “Інтенсив” - це поглиблене засвоєння психологічних практик. Крім основних занять у сфері психічного здоров’я, військовослужбовці отримують практичні інструменти для роботи з кризовими станами. Тут вивчають широкий спектр методів, спрямованих на підтримку та відновлення психоемоційного стану військовослужбовців, роботи з наслідками стресу, втрати чи травматичних подій.