09-02-2021

«Волонтерство в громаді»: Рівненщина долучилася до всеукраїнського проєкту

Наприкінці минулого року Програма «U-LEAD з Європою» оголосила конкурс проєктів «Волонтерство в громаді», які реалізовуватимуть в ТГ спільно з неприбутковими організаціями. Головна мета конкурсу - розвиток культури волонтерства та заохочення волонтерських ініціатив у територіальних громадах України, зокрема, щоби подолати актуальні виклики, зумовлені пандемією COVID-19.

Конкурсний відбір проводиться у два етапи.

Так, з 23 листопада по 30 грудня тривав конкурс проєктних ідей. В регіонах Західної України відібрали 15 проєктів з шести областей - Волинської, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської та Івано-Франківської.

А вже під час другого етапу відбудеться конкурс проєктних прозицій з усієї України. З них оберуть 24 ідеї, які й отримають підтримку.

Щоби допомогти зацікавленим громадам підготувати якісні проєктні пропозиції, організатори провели дводенну тренінг-школу.

Експерти обговорили тонкощі підготовки якісних проєктних пропозиції – від етапу самої ідеї до безпосередньо написання проєкту. Це і критерії оцінювання проєктних пропозицій, підготовка бюджету проєкту, формування переліку ресурсів, які потрібні для реалізації тощо.

Зауважимо, що у проєкті «Волонтерство в громаді» могли взяти участь сільські, селищні та міські ради громад з населенням до 50 000 у співпраці з неприбутковими організаціями - громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями, комунальними закладами чи установами.

Довідково. Програма "U-LEAD з Європою" підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Словенією та Швецією.