25-01-2021

Випускники з найвищим балом ЗНО можуть отримати премії Верховної Ради України

Днями Комітет з питань освіти і науки ВРУ на своєму засіданні розглянув проєкт Постанови «Про премії Верховної Ради України для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

Документ передбачає, що 30 найуспішніших випускників, які за сумою балів з чотирьох предметів набрали 790 балів і більше, в тому числі один предмет склали на 200 балів, отримають премію 100 тис. грн.

Проєкт Постанови передбачає запровадження з 2021 року 30 премій Верховної Ради України для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання  результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Як пояснили в Комітеті, для отримання премії, окрім високих балів ЗНО, є ще дві умови: перша – треба бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – претенденти на премію мають підписати договір з закладом вищої освіти України.

Відтак, Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проєкт Постанови про Премію Верховної Ради для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання.

За інформацією Апарату ВРУ