29-03-2023

Відбулося перше засідання госпітальної ради Рівненщини

Відповідно до медичної реформи, кожна область України має стати окремим госпітальним округом європейського зразка. Це передбачає створення в регіоні мережі спроможних лікарень трьох рівнів. В межах госпітального округу лікарні розділять на загальні, кластерні та надкластерні.

Найпростіші медичні послуги людина отримуватиме за місцем проживання в медзакладі загального типу. Якщо ж хворому необхідна допомога у складніших випадках, то лікування відбуватиметься вже у кластерних та надкластерних лікарнях.

План розвитку госпітального округу на Рівненщині сьогодні обговорили на першому засіданні госпітальної ради області. До її складу увійшли представники обласної ради, облдержадміністрації, керівники закладів охорони здоров’я, які надають первинну, вторинну та екстрену допомогу, закладів громадського здоров’я, очільники територіальних громад. 

Засідання відкрили міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак та керівники Рівненщини, зокрема голова обласної ради Андрій Карауш, начальник обласної військової задміністрації Віталій Коваль та голова госпітальної ради, депутат обласної ради Сергій Подолін.

Захід відбувся в Національному університеті "Острозька академія". 

Серед питань, які розглядали, - фінансування галузі охорони здоров’я Рівненської області у 2023 році, реалізація програми медичних гарантій, розвиток кардіологічної допомоги дітям, розвиток медичної освіти, а також  - формування спроможної мережі лікарень.

Учасники засідання мали нагоду почути від профільного міністра та керівників галузі охорони здоровя області інформацію, що чекає на медицину в найближчій перспективі. А також - задати запитання, які турбують, і з перших вуст почути відповіді, що необхідно змінити, щоб якість та доступність медичних послуг на Рівненщині вивести на найвищий рівень.