27-12-2024
Ветеранський бізнес: можливості та підтримка
У Рівному пройшла чергова зустріч, присвячена підтримці ветеранського бізнесу. На захід запрошені ветерани, їхні родини, представники громадських організацій, а також керівники обласної ради та обласної державної адміністрації.
Метою зустрічі було ознайомити учасників не лише з державними та регіональними програмами підтримки, але й надати практичні рекомендації щодо відкриття власної справи.
Заступник Міністра у справах ветеранів Руслан Приходько презентував програми підтримки ветеранів війни, які впроваджує Міністерство у справах ветеранів України. Ухвалена Кабінетом Міністрів Стратегія ветеранської політики на період до 2030 року, передбачає три ключові цілі:
Перша — це добробут ветеранів та членів їхніх родин, а також відновлення людського капіталу. Мова йде про послуги, лікування, реабілітацію, соціальні гарантії, роботу, житло, бізнес, навчання.
Друга стратегічна ціль – це повага та вшанування. Це визнання героїчного внеску ветеранів та вшанування загиблих.
Третя стратегічна ціль — це забезпечення національної безпеки та обороноздатності. Мова йде про відображення інтересів і досвіду ветеранів у Стратегії національної безпеки, а також участь ветеранів у формуванні національної ідентичності та підготовці до національного спротиву.
Руслан Приходько підкреслив, що ефективність ветеранської політики — це показник обороноздатності держави.
- Сьогодні ми максимально фіксуємо увагу на двох речах: перше - це відновлення здоров’я захисників, друге – максимальна інвестиція в освіту, у відновлення конкурентоспроможності захисника, стимулювання до створення й ведення власного бізнесу, чи підприємницьких ініціатив, - зазначив він.
За його словами, Міністерство спільно з державними установами та закладами освіти активно працює над створенням сприятливих умов для розвитку ветеранського підприємництва. В цій частині сьогодні існують ряд різних програм, які реалізуються з коштом державного бюджету, зокрема створений Український ветеранський фонд, який надає фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі. Ведеться також системна робота з Міністерством економіки та робота з закладами освіти.
Окрім того, цього року рекордні 10,5 млрд грн були спрямовані на забезпечення власними оселями 4 619 ветеранів та їхніх сімей.
Щодо реалізації ветеранської політики на рівні області розповів голова РОР Андрій Карауш.
«В області діє комунальний заклад «Ветеранський простір», послугами якого вже скористалися багато наших захисників. Наступного року тут працюватимуть фахівці із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Вони допомагатимуть з юридичними питаннями, отриманням пільг, статусів, житла, працевлаштуванням і реабілітацією, а також підтримуватимуть у відкритті власного бізнесу.
Рік як у Рівному функціонує «Дія.Бізнес», де проводять навчальні програми та курси, спрямовані на ознайомлення з усіма державними та міжнародними програмами підтримки для започаткування та розвитку бізнесу».
За словами Андрія Карауша, у планах – створення ветеранського хабу в новому приміщенні «Ветеранського простору». Тут надаватимуть ще більше послуг, а поряд планується облаштування центру з соціально-психологічної реабілітації, де ветерани та їхні родини зможуть отримати у фахівців послуги з підтримки ментального здоров’я.
Крім того, нагадав, що в області днями запрацював оновлений навчально-практичний центр, де готують cпеціалістів швейної галузі.
- Звичайно, це лише невелика частина того, що ми робимо. Проте хочеться, щоб усе, що реалізує держава та органи місцевого самоврядування, було простим, доступним і зрозумілим. Важливо, щоб зв'язок із захисниками та їхніми родинами був постійним, - підсумував Андрій Карауш.
Під час заходу своїми історіями поділилися ветерани, які вже реалізували успішні проєкти:
Сергій Позняк, власник та генеральний директор групи компаній FGK Financial та Наталія Бура, директор Рівненського центру професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості презентували проєкт «VmiloDilo» та поділилася деталями його створення.
Ветеран Ігор Рик презентував свій бізнес — мобільну експрес-перукарню для Захисників і Захисниць у Рівному.