16-11-2023

Ветеранська політики та підтримка АПК – про що іще говорили на Конгресі місцевих та регіональних влад

Уперше на Рівненщині відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Захід об’єднав більше 150 учасників: представників міністерств, Офісу Президента, народних депутатів, керівників області та профільних департаментів, голів тергромад, начальників районних військових адміністрацій, правоохоронців, представників бізнесу та громадського сектору.

 

Участь у заході також взяли голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, його заступники, депутати обласної ради та керівники деяких комунальних підприємств.

Ветеранам та їхнім сім’ям — окрема увага. Це перша тема, про яку говорили сьогодні. Завдання влади — вчасно та якісно надавати всю необхідну допомогу: медичну, реабілітаційну, психологічну, соціальну та фінансову. Зокрема, в підтримці ветеранського бізнесу.

Друге: Рівненщина  -  в п'ятірці регіонів України з реалізації міжмуніципальних проєктів на рівні територіальних громад. Держава і міжнародні донори сьогодні дають можливість розширяти таке співробітництво, насамперед в соціальній та медичній галузях. А це — нові перспективи розвитку ТГ та якісні доступні послуги для їх жителів.

Підтримка аграріїв – ще один із пріоритетів. Незважаючи на війну, допомога фермерам не припиняється. Станом на 1 листопада цього року в державному, обласному та місцевому бюджетах передбачили 27,5 млн грн різних дотацій. Сьогодні окреслили напрямки, які надалі варто розвивати: молочне скотарство, переробка, садівництво.

 

- Війна посилає нові виклики, тож ми, на різних владних рівнях, повинні знати, як на них відповідати. Конгрес - це інтерактивна платформа для ефективної комунікації всіх причетних. Завдань — багато, але спільно нам під силу їх вирішити, - зауважив голова обласної ради Андрій Карауш.  

До слова, Конгрес відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в межах проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», який фінансується урядом Великої Британії.