13-05-2022

Верховна Рада України на період воєнного стану спростила умови передачі в оренду землі

Напередодні українські парламентарі проголосували в цілому Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану (№7289).

Як повідомляють у ВРУ, в умовах тимчасового призупинення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру цей Закон надає можливість територіальним громадам сіл, селищ, міст передавати в оренду земельні ділянки, які переходять до комунальної власності тергромад, без державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Крім того, Закон дозволяє без проведення земельних торгів здійснювати гранично оперативне надання земельних ділянок державної, комунальної власності в оренду для розміщення виробничих потужностей підприємств, які переміщені (евакуйовані) із зони бойових дій. Щоправда, в таких випадках діятимуть жорсткі обмеження умов оренди. А рішення щодо передачі земельних ділянок конкретному підприємству прийматимуть спільно військові адміністрації областей, де воно раніше було зареєстроване і куди переміщене або евакуйоване сьогодні.

Закон також передбачає, що надання у постійне користування земельних ділянок комунальної власності для розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб здійснюватиметься виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Детальніше про зміни, які передбачає цей документ, – на сайті ВРУ.