14-10-2022

В урочищі Гутвин відзначили 80-річчя створення УПА

Історики стверджують, що саме в цьому мальовничому місці на Костопільщині розпочалася історія Української Повстанської Армії. А саме - в невеличкому селі Гутвин, яке налічувало 80 дворів. У 1942-1943 роках тут розташовувався постій Головного Командування Української Повстанської Армії. У 1942 році в селі відбувся перший з’їзд вояків УПА. Тут же розмістився штаб та проводили вишкіл вояків. Першим командувачем УПА був Дмитро Клячківський - Клим Савур. Як представник Центрального проводу ОУН він формував перші загони УПА на цих територіях.

 

Сьогодні про героїчне минуле цих місць нагадує символічний курган, а місце має назву урочище Гутвин. У 2002 році на пагорбі відкрили пам'ятник, перший камінь якого заклав В'ячеслав Чорновіл.

Щороку на Покрову тут вшановують пам’ять борців за українську незалежність: від часів козаччини – до періоду національно-визвольної боротьби ХХ ст. А з 2014-го в урочищі Гутвин звучать слова пошани і сучасним героям України.

Цього року біля кургану відзначили вже 80-ту річницю створення Української Повстанської Армії, а також  - День українських захисників і захисниць, які сьогодні міцно тримають оборону країни та метр за метром відвойовують варварськи захоплені росією - вже у ХХІ сторіччі - українські території.

- Символічно, що 80-ту річницю створення одного із найпотужніших визвольних рухів в історії України, а саме Української Повстанської Армії, ми вшановуємо в час, коли наша країна знову бореться за свободу, незалежність та непорушність своїх територій. Бореться за нормальні людські цінності та права – жити на своїй землі, розмовляти рідною мовою, насолоджуватися і пишатися своєю історією та культурою, будувати успішне майбутнє! Саме за це 80 років тому боролися і українські патріоти, бо вже тоді розуміли, що справжнє місце України – серед сильних європейських держав. Саме за це на полі бою сьогодні віддають життя наші захисники і захисниці! – наголосив голова обласної ради Андрій Карауш.

Разом зі своїм першим заступником Миколою Кучеруком вони взяли участь в урочистостях, присвячених ювілею створення УПА.