25-08-2022
В Острозі обговорюють, якою буде освіта Рівненщини в новому навчальному році
В Національному університеті «Острозька академія» стартував Освітній форум «Філософія змін 2.0. Освіта Рівненщини. Освітній фронт». Це щорічний масштабний захід, який об’єднує освітян області, і на якому педагоги визначають стратегію освітньої галузі на новий навчальний рік.
Рівненську обласну раду на події представляють перший заступник голови Сергій Свисталюк та голова постійної комісії з питань гуманітарної політики, ректор Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній. Ключовим питанням для обговорення на цьогорічному Форумі обрали питання створення нового безпекового середовища.
За даними департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у період воєнного стану в системі дошкільної освіти роботу відновили 42 дитсадки, завдяки чому 2873 дитини змогли продовжити навчання, серед них і 129 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.
В загальній середній освіті завдяки дистанційному формату вдалося залучити до навчального процесу 2,5 тисячі дітей-переселенців.
У той же час за межами Рівненщини на сьогодні перебуває 19 тисяч 599 учнів та 569 вчителів. Значна частина з них – за кордоном.
Вітаючи учасників Форуму, перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк зауважив, що сьогодні освітяни, управлінці та влада докладають всіх можливих зусиль, щоб створити безпечні умови для учнів та студентів, щоб, незважаючи на війну, продовжити освітній процес.
- Освітній фронт залишається незмінний пріоритетом держави, надто за нинішніх непростих умов. Упевнений, що кожен із нас на своєму місці з честю його триматиме! – наголосив Сергій Свисталюк.
Під час Форуму також відбулася презентація Нової української школи в системі базової середньої освіти. Адже цьогорічні п’ятикласники першими апробовуватимуть програму НУШ.
Не оминули увагою і права дітей з особливими освітніми потребами, а також інноваційні зміни в системі позашкілля.
В порядку денному Форуму є й більш стратегічні питання, які стосуються сучасного стану сучасної школи.
Трансформації професійної освіти Рівненщини - також є темою для обговорення. Йтиметься про сучасні підходи до профорієнтації, співпрацю професійної освіти з бізнесом, розвиток підприємницьких навичок учнів тощо. На одній із дискусійних платформ говоритимуть про цифрову освіту, зокрема, про паспорт кар’єри.