03-04-2025
В обласному центрі психічного здоров’я навчали, як допомагати дітям з аутизмом у тривожному стані
2 квітня, у Всесвітній день поширення інформації про аутизм, у Рівненському обласному центрі психічного здоровʼя населення відбулася зустріч з батьками та дітьми з розладами аутистичного спектра (РАС). Захід мав на меті підвищити обізнаність про особливості таких станів та навчання ефективним методам підтримки в різних ситуаціях.
Фахівці вкотре наголошують, що аутизм – це не хвороба, а порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. Людям розладами аутистичного спектра важче та складніше спілкуватися з оточуючими. У той же час, вони проявляють хороші, та навіть виняткові здібності у певних сферах.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, з аутизмом народжується кожна сота дитина в світі. Як окрему проблему аутизм виокремили лише наприкінці 30-их років ХХ століття. На даний час фахівці виокремлюють різні розлади аутистичного спектру (РАС).
Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення - єдиний в області, де надають стаціонарну допомогу дітям з аутизмом.
Під час зустрічі, фахівці центру провели бесіду з батьками, під час якої обговорювали, як правильно допомагати дитині в ситуаціях тривоги. Водночас лікар-психолог працював безпосередньо з дітьми, використовуючи спеціальні тести для визначення рівня тривожності.
За спостереженнями медиків, кількість звернень щодо РАС зростає. У 2022 році амбулаторну допомогу дитячого психіатра отримали 448 дітей, у 2023-му — 594, а в 2024-му — вже 657. Стаціонарне лікування у 2022 та 2023 роках пройшли по 25 дітей, а у 2024-му їх кількість зросла до 39.
Всесвітній день поширення інформації про аутизм має на меті не лише підвищити обізнаність суспільства, а й сприяти соціалізації, доступу до освіти, працевлаштування та повноцінної участі людей з РАС у повсякденному житті.