13-07-2022

Для працівників бюджетних установ провели спеціальний вебінар

В обласній раді продовжують цикл вебінарів, які присвячені професійному святу - Дню бухгалтера та аудитора.

Депутат обласної ради, ініціатор вебінарів, д.е.н., професор НУВГП, аудитор ТОВ «Українська регіональна аудиторська компанія» Світлана Левицька відзначила, що проведення таких заходів – це можливість для фінансистів та економістів своїми знаннями підтримувати сьогодні той тил, який нас наблизить до перемоги.

Сьогодні провідні фахівці розповіли про особливості відображення діяльності суб’єктів державного сектору, у тому числі бюджетних установ в умовах воєнного часу.

Начальник відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Рівненській області Ірина Матвійчук наголосила, що в умовах воєнного часу надзвичайно важливо забезпечити функціонування бюджетної сфери.

- Податки та їх вчасна сплата на сьогоднішній день вкрай важлива. Хочу зауважити, що підприємці першої та другої груп мають право не сплачувати єдиний соціальний внесок, однак за цей період вам не буде врахований робочий стаж. Також підприємці мають право не сплачувати соціальний внесок за мобілізованих працівників, - розповіла Ірина Матвійчук.

Водночас головний державний інспектор сектору адміністрування єдиного внеску ГУ ДПС у Рівненській області Ірина Ребекевша зосередилася на оподаткуванні доходів найманих працівників та особливості обчислення єдиного соціального внеску.

Про регулювання трудових відносин, зокрема табелювання, відпустки, дистанційну роботу та кадрові зміни розповіла податковий консультант Територіального відділення Асоціації платників податків в Рівненській області Валентина Михалишина.

Також начальник управління електронних сервісів ГУ ДПС у Рівненській області Ірина Клинова поінформувала щодо дистанційної взаємодії платників податків з органами ДПС. А звідувачка сектору з питань державного нагляду та контролю за додерженням законодавства про працю Укправління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук розкрила питання про легалізацію ринку праці та зміни трудового законодавства в умовах воєнного часу. 

Зі свого боку Світлана Левицька наголосила, що фахівці будуть шукати відповіді на запитання слухачів в індивідуальному порядку.

Відео цього семінару можна переглянути на YouTube-сторінці Рівненської обласної ради.