21-12-2021

В обласній раді продовжують працювати над програмою раннього втручання

Відбулося чергове засідання робочої групи, яка працює над розробкою програми раннього втручання на території Рівненської області під головуванням Світлани Богатирчук-Кривко. Участь в засіданні взяв заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук, начальниця управління медичної допомоги департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Гандзюк, представники громадських організацій.

Свої думки щодо реалізації цієї програми висловили також представники комунального підприємства обласної ради - обласного спеціалізованого будинку дитини у Рівному, на базі якого, власне, і планують створити Центр раннього втручання, зокрема директор підприємства Володимир Боярчук.

Передусім, центр у Рівному має виконувати навчально-методичні функції. Учасники робочої групи також обговорили можливість створення виїзних бригад, які б на регулярній основі відвідували родини, де є дітки, котрим необхідна відповідна допомога навіть у найвіддаленіших населених пунктах Рівненщини. Адже за світовими стандартами системи раннього втручання одна така бригада має охопити 5 тис дітей віком від о до 5 років, які мають діагнози та захворювання, котрі потребують різного роду корекційних втручань: медичних, психологічних та соціальних. Тобто, це мають бути міждисциплінарні команди фахівців, які раз на один-два тижні працюватимуть з конкретними родинами та дітками.

Планується, що на початках на Рівненщині працюватимуть 4 такі бригади, які покриватимуть усі райони області.

Тож під час засідання учасники робочої групи обговорили питання фінансування таких послуг. А також можливі джерела фінансування, окрім обласного бюджету. Зокрема, за словами Володимира Боярчука, щоб запустити роботу Центру в їхньому закладі у 2022 році необхідно 1 млн 360 тис грн.

У підсумку робочої наради її учасники підготували низку пропозицій. Зокрема, звернутися до облдержадміністрації розробити відповідний проєкт рішення з цього питання, внести зміни до обласної програми «Діти Рівненщини», де вже у проєкті бюджету 2022 року передбачити початкове фінансування в межах 200-300 тис грн для початку реалізації програми раннього втручання.

Крім того, робоча група звернеться листом до керівників громад області з проханням надати інформацію про кількість дітей та родин, які потребують таких послуг, а також свої пропозиції вирішення цього питання на територіях їхніх громад.