28-04-2021

В обласній раді обговорили важливість охорони праці у сучасних умовах

У Всесвітній день охорони праці, який світова спільнота відзначає 28 квітня, в обласній раді відбувся круглий стіл «Передбачити, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі». У ньому, окрім фахівців галузі, взяли участь заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський та заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Насамперед  кращим працівникам Управління Держпраці у Рівненській області вручили нагороди за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Почесні грамоти та пам’ятні знаки обласної ради отримали: головні державні інспектори відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Тарас Дуляницький та Оксана Кондрачук, оператор комп’ютерного набору І категорії відділу документального забезпечення та контролю Управління Держпраці у Рівненській області Надія Пархомчук. Також цінним подарунком обласної ради нагороджено професора, завідувача кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування Віктора Филипчука.

Як зазначив начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний, упродовж 2020 року фахівці Держпраці здійснили близько 1000 превентивних заходів з керівниками і посадовими особами суб’єктів господарювання щодо роз’яснення та дотримання чинних нормативно-правових актів з охорони праці та гігієни праці. Цьогоріч, з огляду на пандемію, очікується ще напруженіша робота. Тож під час круглого столу, серед іншого, йшлося про стратегії зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямовані на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

- Вважаю, що  співпрацю органів, які забезпечують охорону праці на підприємствах, та органів влади потрібно поглиблювати. Зокрема – вдосконалювати відповідну обласну програму, яка наразі діє, проте не фінансуєтеся. Адже сфера охорони праці повинна розвиватися у європейському напрямку, і всі сучасні норми мають діяти на усіх підприємствах, а не лише на новостворених, - зазначив Олексій Бучинський.