07-06-2022

В обласній бібліотеці презентували приватну колекцію книг відомого рівнянина

Понад 1800 книг художньої, історичної, мистецької та краєзнавчої тематики, в тому числі з автографами авторів, а також періодика – таку колекцію видань передала Рівненській обласній бібліотеці родина Юрія Рибачука. Рівнянина, який з березня 2017-го по вересень 2019-го працював заступником міністра культури України та брав участь у розробці культурної стратегії нашої держави.

Юрій Рибачук в культурно-мистецьких та журналістських колах відомий і як редактор відділу «Культура» в газеті «Коментарі», а також як експерт платформи «Культура 2025», яка працювала над розробкою довгострокової стратегії розвитку культури.

На жаль, 2021 року Юрія Рибачука не стало. Тож його бібліотечний спадок родина вирішила подарувати рівненським читачам. Адже доступ до подарованих книг буде вільним.

На презентацію частини приватної колекції завітав і заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський. Він подякував родині Юрія Рибачука за такий шляхетний вчинок, адже переконаний: цей книжковий спадок допоможе сформувати освічену націю.

«Колекція праць та книг, які за життя зібрав Юрій Рибачук, не просто відображає широке коло інтересів та вподобань відомого рівнянина - педагога, журналіста та громадського діяча. Ця колекція – портрет успішного українця. Людини, яка сформована на мудрих книгах з різних сфер життя. Особистості, яка прагнула бачити свою країну кращою. А це варте наслідування. Тому добірка стане в нагоді різним покоління читачів нашої бібліотеки. А надто – молодим рівнянам, котрі якраз прокладають свій життєвий шлях, - наголосив Олексій Бучинський.

На захід також завітали науковці, освітяни та культурно-мистецька громадській Рівненщини.