26-12-2024
В ногу з часом: cпеціалістів швейної галузі готуватимуть в оновленому навчальному центрі
У Рівненському професійному коледжі індустрії моди та краси запрацював оновлений навчально-практичний центр «Сучасне швейне виробництво». Тут майбутніх фахівців готуватимуть за спеціальностями «Швачка», «Кравець», «Закрійник» та «Вишивальник».
Вартість проєкту понад 5 млн грн, з яких 3 млн – субвенція від держави, 1,7 млн – від місцевих бюджетів, решта – спонсори.
За словами голови обласної ради Андрія Карауша, який побував на відкритті центру, створення таких центрів є відповіддю на динамічний розвиток легкої промисловості регіону. Інвестори, як зовнішні, так і внутрішні, зацікавлені у швидкій підготовці кваліфікованих кадрів для нових робочих місць.
- Ринок ставить свої умови: наскільки якісно підготують людей і інтегрують їх в економіку – настільки й вдалим буде результат. Зараз ми скорочуємо час, за який дитина, чи навіть воїн, який захоче перекваліфікуватись – будуть готовими фахівцями і приступлять до роботи. Це про освіту не заради освіти, а заради розвитку нашого суспільства.
Влада повинна сприяти в розвитку і ми це розуміємо. Тому і маємо результат. Повірте, багато регіонів вражені тим, що є на Рівненщині. Департамент освіти ОДА і його очільник Петро Коржевський – окрема вам повага за наполегливість. Далі буде, навіть ще у цьому році, - підкреслив голова РОР.
Легка промисловість є однією сфер, що розвивається швидкими темпами не лише в Україні, а й на Рівненщині. Тому швейні підприємства мають потребу у кадрах та зацікавленні у фінансуванні їх підготовки.
Наразі в області активно модернізують матеріально-технічну базу професійних закладів. Станом на сьогодні в регіоні діє 32 навчально-практичні центри, з яких 19 закладів державної форми власності.
Там студенти мають змогу не лише опанувати базові навички, а й підвищити кваліфікацію за різними напрямками: електрогазозварник, зварник ручного зварювання, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, слюсар-ремонтник, слюсар колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій, монтажник систем утеплення будівель і споруд, кухар, кондитер, пекар, швачка, кравець, закрійник. Вони оснащені сучасним обладнанням і матеріалами, що дає змогу адаптувати навчання до вимог ринку, а фахову підтримку надають висококваліфіковані спеціалісти.