28-11-2024

Українському бізнесу пропонують безкоштовний кібераудит

Така послуга, яка зазвичай є платною, стала доступнішою завдяки підтримці міжнародних донорів України. Для цього необхідно зробити відповідну заявку на порталі Дія.Бізнес.DIGITAL. 

Про цей, а також інші сучасні цифрові сервіси для мікро, малого та середнього бізнесу говорили учасники Diia.Business Digital Vision Forum.

Захід організував центр Дія.Бізнес у Рівному за підтримки Рівненської обласної ради та облдержадміністрації, а також у співпраці з групою компаній РЕНОМЕ, Рівненським ІТ-кластером, міжнародною бізнес-спільнотою BOARD.

На форум запросили:

- представників українських компаній, які планують впроваджувати цифрові рішення, шукають можливості для навчання своїх команд і працівників цифровій грамотності, дбають про кібербезпеку та готові залучати грантове фінансування для розвитку бізнесу, 

- представників територіальних громад, що планують впровадження цифрові рішень в управлінні процесами та в адмініструванні,

- представників виробничих компаній, які вже мають впроваджені цифрові рішення та продукти і планують перехід до Індустрії 4.0, 

- стартаперів, чиї ідеї базуються на цифрових інноваціях, 

- розробників українського програмного забезпечення.

Тренди та виклики цифровізації, а також перспективи переходу бізнесу до цифрових бізнес-моделей – такі головні теми для обговорення запропонували учасникам форуму.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Українир Валерія Іонан, зокрема, розповіла про нові цифрові сервіси, які для бізнесу пропонує держава.

Експерти IT-сфери акцентували увагу і на загрозах, які несе вороже програмне забезпечення.

Говорили також про цифрові рішення, від яких залежать ефективність та прибутковість бізнесу. 

Про застосування цифрових сервісів в бюджетних установах Рівненщини розповів голова обласної ради Андрій Карауш. Він зауважив, що після повномасштабного вторгнення в Україні стрімко розвиваються різні цифрові сервіси, які впроваджуються через Дія.Бізнес та мережу ЦНАПів. Не стоять на місці і комунальні заклади та підприємства обласної ради.

- До прикладу, наш «Рівнеоблводоканал» користується цифровими розробками місцевої ІТ-компанії «РЕНОМЕ Smart». Кожен споживач може скачати собі на гаджет безкоштовний додаток, завдяки якому в будь-який зручний для нього час, і в буль-якому місці звірити та подати показники лічильника, переглянути квитанцію, оплатити послуги, отримати довідку тощо. Крім того, обласні підприємства медицини користуються електронною системою обміну даними з Національною службою здоров’я, яка також розроблена в Україні, - зауважив Андрій Карауш.

Зі свого боку, директорка центру Дія.Бізнес у Рівному Ольга Горкавчук розповіла, що Diia.Business Digital Vision Forum – це захід, який дав початок наступним подіям присвяченим темам цифрових сервісів для розвитку підприємництва на Рівненщині, які заплановані на 2025 рік.