31-05-2022

У Шубкові благодійники прихистили майже дві сотні переселенців

У Шубкові, що в Рівненському районі, уже два роки активно працює благодійний фонд «Наша оселя». Засновником його є родина Віннічуків. Попрацювавши у Сполучених Штатах Америки, вони повернулися і за власний кошт побудували в селі дитячий будинок.

До війни тут влаштовували табори для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, у 8 квартирах планували оселити родини, які взяли під опіку таких діток.

Однак напад росії на Україну змінив ці плани.

- У лютому я отримав телефонний дзвінок із запитанням, чи готові ми взяти на евакуацію 120 дітей з київського будинку, - розповідає засновник БФ «Наша оселя» Микола Віннічук. – Звісно, ми були готові. Однак цих дітей згодом повезли за кордон. Натомість ми прийняли родини наших силовиків та військових, які евакуювалися з Чернігівської та Київської областей. За кілька днів вони теж поїхали далі. Так, за перші два тижні війни ми надали тимчасовий прихисток двом із половиною тисячам людей.

Сьогодні ж у чотириповерховій будівлі з сучасним ремонтом та всім необхідним для життя проживає 176 переселенців. Це родини з Маріуполя, Запоріжжя, Харкова, Краматорська. Окрім належних побутових умову, їх забезпечують повноцінним триразовим харчуванням. А незабаром, за словами Миколи Віннічука, вони прийматимуть ще 25 діток з Лисичанська.

З умовами, в яких проживають тимчасові переселенці, мали нагоду ознайомитися заступники голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський, а також голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Ігор Ясенюк.

На думку керівництва обласної ради, від початку активних бойових дій саме волонтери і благодійники роблять неабиякий внесок у нашу перемогу. Останні витрачають чималі суми коштів, щоб допомогти як армії, так і переселенцям. Тому обов’язок влади всіляко сприяти діяльності таких організацій і надавати їм можливу підтримку.