26-12-2018

У Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі запроваджують каністерапію

Подивитися, як впроваджується інклюзивна освіта на Сарненщині ,– з такою метою приїхав у район голова обласної ради Олександр Данильчук. Побував у Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі та відвідав відкритий у листопаді Немовицький інклюзивно-ресурсний центр.

DSC_0424.JPG

Один з найбільших інклюзивно-ресурсних цетрів в області – Сарненський – відкрили у вересні. На обліку в закладі перебувають 1370 дітей від 2 до 18 років. З ними за інливідуальними програмами займаються логопеди, сурдопедагог, олігофренопедагог, вчителі лікувальної фізкультури та психологи. У центрі практикують найновіші методики. Зокрема, нещодавно спробували каністерапію для дітей-аутистів. Це один з видів лікування і реабілітації за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців. Іншими словами - лікувальна кінологія. Як стверджує директор центру Людмила Свінціонік, вже під час першого такого заняття фахівці відзначили позитивні зміни для дитини.

DSC_0460.JPG

У подальшому в Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі планують проводити семінари, тренінги для фахів, під час яких спеціальні педагоги ділитимуться досвідом та спільно шукатимуть ефективні методики. Крім того, тут хочуть встановити відеоспостереження, аби кожна мама могла бачити, як займається її дитина.

DSC_0465.JPG

Голова обласної ради Олександр Данильчук був приємно здивований, наскільки змінився центр за кілька місяців після відкриття. «Видно, що ви постійно розвиваєтеся: у вас гарний інвентар, ви створили чудове середовище. Фахівці центру шукають нові - цікаві та ефективні методики», - зауважив Олександр Данильчук, спілкуючись з працівниками Сарненського ІРЦ.

DSC_0479.JPG

У той же час у Немовицькому інклюзивно-ресурсному центрі поки налагоджують роботу. Заклад відкрили лише місяць тому на базі Тиннівської початкової школи. Відтак потреб тут більше. Директор центру Галина Дорошко розповіла Олександру Данильчуку, що їм не вистачає фахівців, передусім, реабілітолога. Тут також намагаються створити необхідний простір для розвитку особливих дітей, а для цього потрібен спеціальний інвентар. Заклад відвідують понад 30 дітей з різними нозологіями.

DSC_0525.JPG

За словами Олександра Данильчука, місцева влада повинна підтримувати такі заклади, не зважаючи на те, що відкриваються вони під патронатом дружини президента, і держава бере у цьому фінансову участь. «На щастя, такі центри нарешті зявляються. Щодо моїх рідних районів, то у Березнівському та Сарненському цього року відкрилися по два таких ІРЦ. Але, на жаль, ми маємо на Рівненщині багато діток, яким потрібні ці заклади, аби вони не сиділи по домівках, а ставали повноцінними громадянами. А для цього маємо забезпечити центри усім необхідним».

DSC_0529.JPG

Загалом на Рівненщині за найближчих три роки планують відкрити 33 центри для дітей з особливими освітніми потребами. Наступний інклюзивно-ресурсний центр офіційно відкриватимуть вже завтра – 27 грудня - у Костополі.

DSC_0536.JPG