22-01-2022

У Рівному відзначають День Соборності України

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності . Саме в цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно це свято було встановлено у 1999 році. З цієї нагоди у Рівному на Майдані Незалежності відбулися урочисті заходи.

Щирі вітання з визначною датою від депутатського корпусу висловив перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк.

- Для мене січень є доволі знаковим, так само, як і для всіх українців. Це не тільки Різдво Христове, це ще дата 22 січня. В цей день 1918 року прийнято Четвертий Універсал Української Народної Республіки. Через рік це є Акт Злуки, коли постала єдина Соборна Українська Держава. Українці понад багато століть мріяли і прагнули до сьогоднішнього дня,  і їхні жертви були не даремні. Я впевнений, що Україна точно буде єдиною Соборною Українською Державою! Такою, про яку мріяли Микола Міхновський, Євген Коновалець, Степан Бандера, Дмитро Донцов та багато інших синів і доньок. Слава нації та слава Україні!, - сказав Сергій Свисталюк.До  пам’ятника Тарасу Шевченку керівництво області та міста поклали квіти. 

Нагадаємо, напередодні у КЗ «Рівненська обласна наукова бібліотека» до Дня Соборності України відбувся урок державності. Для учнів Звіздвіського ліцею провели лекцію «Захід-Схід – одна країна! Це – Соборна Україна».