20-01-2022

У Рівному відкрили Симуляційний центр

Сьогодні на базі комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія» відбулася офіційна презентація Симуляційного центру клінічних навичок.

 Нову лабораторію вдалося відкрити за сприянням Україно- швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», що реалізовується Швейцарським інститутом тропічної медицини і громадського здоров’я й фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

Центр складається з двох лабораторій. Кожна з них включає в себе три симуляційні кімнати. А саме:

- 1 кімната: для відпрацювання медичних навичок, яка включає камери, мікрофони, а також медичне обладнання і штучні руки, ноги, сідниці, які можуть бути підключені до комп'ютера;

- 2 кімната: звідки інструктор і викладач надає інструкції — управляють навчальним процесом;

- 3 кімната: де студенти з викладачем переглядають записане відео — як вони виконували маніпуляції, виявляють помилки і підкреслюють гарні маніпуляції.


На відкриття центру завітав перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та керівник україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» Мартін Рааб.

 

- Уряд Швейцарії через україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» приділяє велику увагу посиленню освіти лікарів, медсестер і медбратів, які будуть чи вже працюють на первинній ланці медичної допомоги в Україні. Саме тому Проєкт першочергово працює над розбудовою симуляційного навчання. З 2019 року ми інвестували понад 15 млн грн у розбудову симуляційного навчання в шести медичних ЗВО в Україні. Ці гроші йдуть не тільки на обладнання та ремонт аудиторій, а й сприяють напрацюванню кращих навичок викладачів, IT рішенням, ресурсам, як-от літературі, знанню англійської мови — те, що і формує якісну освіту у медичних ЗВО України,-  розповів Мартін Рааб.

(Мартін Рааб)

За словами ректора академії Ростислова Сабадишана, ремонт зробили власними силами та за кошти благодійників, а необхідне обладнання було придбано в рамках проєкту. На це було витрачено 3,5 млн грн.

Зі свого боку Сергій Свисталюк, привітав усіх причетних з реалізацією такого проєкту.

- Для мене як не для медика, це приємно шоковий стан. Тішуся від того, що цей проєкт організований в межах нашого комунального закладу. Хочу вам побажати успіхів, і глибоко переконаний, що через рік цей центр буде розширятися. Адже це новий формат навчання, як для студентів академії, так і для інших представників різних професій, які потребуватимуть такого навчання, - сказав Сергій Свисталюк.

- Щоб бути кваліфікованим спеціалістом, медичний працівник (і лікар, і медсестра) повинен навчатися та вдосконалюватися упродовж всієї професійної діяльності. Медичним освітянам складніше вдвічі — вони підвищують кваліфікацію і як викладачі, і як медики, - додала відповідальна за симуляційний напрямок Рівненської медичної академії Анна Кирнична. 

Проєкт відкрив вже п’ять Лабораторій клінічних навичок: у Львові на базі Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського, в Тернопільському медуніверситеті, в стінах Харківського національного медичного університету, на базі Житомирського медичного інституту та в стінах Центру симуляційної медицини Буковинського медуніверу. Відкриття у Рівненській медакадемії шосте і заключне. Далі україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» заглибиться у роботу над покращенням викладацьких і комунікаційних навичок медичних освітян, які в тому числі працюють в симуляційних центрах.