22-09-2022

У Рівному відкрили фотовиставку військовослужбовця Дмитра Козацького «Азовсталь. Світло переможе».

У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти сьогодні відбулося відкриття фотовиставки військовослужбовця Дмитра Козацького «Азовсталь. Світло переможе».

Відкриття виставки збіглося зі звільненням з російського полону Дмитра Козацького та ще 214 українських військових.

Дмитро Козацький, позивний «Орест» - військовослужбовець, старший солдат, боєць полку «Азов» Національної гвардії України, «Очі Азовсталі». Народився в м. Малин на Житомирщині. У 2014 році покинув навчання в Ряшеві (Польща) зоб стати учасником Революції гідності, нині навчається в Острозькій академії. У 2015 році вступив до лав Національної гвардії України, в згодом перейшов в полк «Азов». Знаходився в полоні з 20.05.2022. Фотографії, що були зроблені ним, розіслали в усі парламенти Європи та світу, щоб надати розголосу і в результаті, вони були почуті.

- Це унікальна виставка світлин, які не є постановочними. На яких ми бачимо  не акторів, а справжніх людей, справжніх захисників, які є уособленням патріотизму.  І в очах яких ми можемо бачити дуже високі почуття – віра, надія та любов. Виставка відбулася в день, коли 215 героїв були звільненні з російського полону, і факт звільнення наших героїв говорить сам за себе – світло перемагає і так буде далі, - сказав заступник директора з науково-педагогічної та навчальної роботи, кандидат історичних наук, доцент В’ячеслав Долід.

За словами куратора виставки Олександра Харвата, цю виставку він показує не вперше.

- Ці світлини вже були презентовані у Рівному, Житомирі та Києві. Нещодавно я повернувся з Республіки Кіпр, де також показував ці фото. Люди були вражені, вони не стримували своїх емоцій. Світло вже перемагає!, - поділився Олександр Харват.

 

Рівняни та гості міста можуть відвідати виставку впродовж трьох тижнів за адресою: м. Рівне, вул. В. Чорновола, 74.