25-05-2023

У Рівному відбувся патріотичний марафон «Мова єднає»

Сьогодні маленькі рівняни та діти, які тимчасово проживають у місті, стали учасниками патріотичного марафону «Мова єднає», котрий пройшов у КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей».

Цей марафон відкрив нову сторінку соціокультурного проєкту «Схід-Захід – онлайн», започаткованого Донецькою обласною бібліотекою для дітей ще у 2019 році. Його мета - в умовах воєнного стану об'єднати дітей з різних регіонів України, сприяти культурному обміну, популяризації української мови, вихованню патріотичних почуттів та гордості за свій народ і країну.

Нині ж у марафоні в режимі онлайн взяли участь читачі та працівники Smart бібліотеки міста Львова, Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка міста Покровськ та бібліотеки смт Новоекономічне Донецької області.

Маленькі учасники марафону читали вірші про мову українських письменників: Володимира Самійленка, Оксани Забужко, Геннадія Деснянського, Ліни Костенко та ін. Звучали українські пісні, які підспівували всі учасники заходу по два боки екрану. Порадували своїм співом і юні рівненські виконавиці Аделіна Окладова та Оксана Голуб.

Завершився захід майстер-класом для дітей з виготовлення синьо-жовтого сердечка у техніці макраме.