09-06-2021

У Рівному стартував проєкт «Рівне та рівняни у фотографіях»

 

Нова культурна практика стартує у Рівному. Йдеться про цифрове документування історії Рівного та його жителів через оцифрування фотографій із сімейних архівів рівнян.

Офіційно оголосили про старт проєкту «Цифрова пам’ять Рівного: створення онлайн-платформи «Рівне та рівняни у фотографіях» сьогодні під час пресконференції у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

 

 Його авторка завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Самсонюк розповіла, що на онлайн-платформі буде представлено понад 2000 фотографій із сімейних архівів рівнян. Вони будуть ілюструвати різні аспекти і сфери життя громади та міста у різні історичні періоди, починаючи з кінця XIX ст.

(Олена Самсонюк)

«Ми хочемо охопити весь період, починаючи з часу, коли були відкриті перші фотостудії у місті. Наразі вже опрацьовано понад 300 фотографій. Зауважимо, що всі фотографії будуть розміщені у реальному розмірі. Запрошуємо всіх рівнян долучитися до цього проєкту. Адже важливо зберігати наше національне надбання і культурну спадщину», - додала Олена Самсонюк.

Новий проєкт комунального закладу «Рівненська обласна наукова бібліотека» підтриманий грантом голови обласної ради та грантом голови ОДА для реалізації творчих проектів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва та кінематографії на 2021 рік.

Перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк привітав ідейників проєкту зі стартом.

«Я особисто складно уявлявав, який це має бути проєкт. Однак зараз я можу сказати, що це не просто шедевральний проєкт – це масштабний проєкт, який буде реалізовуватися точно не один рік. Переконаний, що після реалізації цього проєкту у Рівному його потрібно буде розширювати в межах області. Дякую усім організаторам за ідею та реалізацію», - сказав Сергій Свисталюк.

Також він відзначив високий розвиток КЗ«Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

«Якщо хтось каже, що бібліотеки віджили своє, то наш комунальний заклад точно рухається вперед», - зауважив перший заступник голови обласної ради.

Онлайн-платформа «Рівне та рівняни у фотографіях» буде розділена на розділи, зокрема:

- Рівняни: видатні особистості, рівненські родини;

- Світське життя: паради, свята;

- Культурне життя: бібліотеки, театри, музеї, цирки, галереї;

- Економічне життя: підпримєство господарство та ін.;

- Релігійне життя: сакральні об’єкти, конфесії;

- Соціальне життя: заклади харчування, лікарні, школи, дитячі садки;

- Природні об’єкти: парки, річки, озера, міські пейзажі, тварини;

- Вулиці, будівлі: види міста, об’єкти інфраструктури, будинки рівнян;

- Фотолистівки та інша друкована продукція.

Для того, щоб долучитися до проєкту є два варіанти:

  1. Принести у бібліотеку фотографії та заповнити анкету, яка буде засвідчувати вашу згоду на публікацію;
  2. Заповнити анкету онлайн на сайті та надіслати відскановане фото за вказаними параметрами.