14-06-2022

У Рівному презентували виставку світлин бійця «Азова»

Виставку світлин «Азовсталь. Світло переможе» презентували сьогодні громаді у галереї ТЦ «Злата плаза». Представлені на ній роботи бійця «Азова» Дмитра Козацького («Ореста»), який нині перебуває у полоні.

Дмитро, який фіксував пронизливі миті з життя бійців «Азовсталі», встиг переслати свої роботи незадовго до полону. Вони – яскраве документальне свідчення про події, що відбувалися у підвалах маріупольського підприємства.

Днями  журі Міжнародного конкурсу репортерської фотографії Life Press Foto за серію світлин «Азовсталь. Світло переможе» присудило Дмитру Спеціальну нагороду та золоту медаль  Life Press Foto, розповів організатор виставки, відомий фотомитець Олександр Харват.

- Коли Дмитро надіслав ці фото, я одразу зрозумів, що демонструвати загалу їх варто у формі виставки, щоб світлини побачило якомога більше людей. Наразі маю вже чимало запитів від тих, хто прагне продемонструвати цю виставку в інших містах. Після повернення Дмитра  з полону ми запросимо його в Рівне, щоб вручити йому цю нагороду, - зазначив Олександр Харват.

Дмитро Козацький є студентом Острозької академії. Тож згодом виставку презентують і в Острозі.

На світлинах – поранені, стомлені бійці, чиї погляди, втім, залишаються натхненними. Адже їхню стійкість можна порівнювати з найбільшими подвигами, закарбованими за усі часи української історії, зауважив голова обласної ради Сергій Кондрачук, який також взяв участь у відкритті виставки.

 - Немає жодного сумніву, що ці фото ілюструватимуть підручники з історії України стільки часу, скільки існуватиме наша держава - тобто довіку. А в нашому, відносно мирному, житті не повинно бути жодного дня, коли б ми не згадували, яке пекло вже пройшли і досі проходять ці воїни, - зазначив Сергій Кондрачук.