23-01-2025

У Рівному обговорили план розвитку дівочого та жіночого футболу

Чому досі в українському суспільстві є упереджене ставлення до дівчат та жінок у футболі? Які стереотипи заважають розвивати цей спорт? Як спортивні функціонери планують змінювати ситуацію та виводити дівочий та жіночий футбол на новий рівень? Який стан справ у цьому виді спорту на Рівненщині? І як Рівненська обласна рада та її комунальні заклади можуть змінити ситцацію?

Відповіді на ці та інші питання сьогодні шукали учасники розширеного засідання Рівненської обласної асоціації футболу. Окрім її представників, до обговорення долучилися керівники Української асоціації футболу, очільники громадських футбольних організацій, а також голова та заступники Рівненської обласної ради, де, власне, і відбулася зустріч.

За словами голови Комітету жіночого та дівочого футболу УАФ Анастасії Кліпаченко, в українському суспільстві досі існує чимало стереотипів щодо залученості дівчат та жінок у футбол. На жаль, «улюблену гру мільйонів» здебільшого вважають спортом для чоловіків. Тоді як в усьому світі дівчата та жінки давно грають на рівні з юнацькими та чоловічими командами, а жіночі та чоловічі футбольні клуби фінансуються та розвиваються однаково.

Тож в Українській асоціації футболу прагнуть змінити цю ситуацію і дати поштов для розвитку дівочого та жіночого футболу в Україні, щоб в перспективі вивести його на високий міжнародний рівень. Тут вже працюють над розробкою відповідної державної стратегії на найближчі роки. Тому хочуть почути і врахувати думку регіонів, які на своєму рівні розвивають цей спорт і вже мають певні досягнення.

Однією з ініціатив, яку вже розпочали впроваджувати, є Програма комплексного розвитку спортсменки, яка спрямована на дівчат-підлітків, котрі вирішили пов’язати своє життя з футболом, однак поки що не знають, що їх чекає в далекій перспективі. Як пояснила членкиня Комітету жіночого та дівочого футболу УАФ Аліса Дуброва, тут йдеться не лише про набуття спортивних навичок дівчинки-футболістки, а й про її ментальне здоров'я, розвиток лідерських якостей, вміння працювати в команді та досягати високих результатів (team building).

Зі свого боку, голова РОР Андрій Карауш розповів про стан справ у дитячо-юнацькому футболі на Рівненщині.

 

- Обласна рада і влада області в цілому поставила спорт за один із пріоритетів. Зокрема, ігрові види спорту в останні роки на Рівненщині отримали величезний розвиток. Ми маємо прекрасних тренерів, які присвятили життя цій справі, зокрема, футболу. Тому свою підтримку ми направили якраз на дитячо-юнацький спорт - це ДЮФЛ (дитячо-юнацька спортивна ліга), в якій займаються як хлопці, так і дівчата. Це також наш обласний комунальний заклад - Костопільський спортліцей, який має відділення жіночого футболу та чудову дівочу футбольну команду "Погорина". Її гравчині входять до  складу збірної України, що свідчить про високий рівень підготовки, - зауважив Андрій Карауш, який є Почесним президентом ДЮФЛ в Рівненській області.

Він також констатував, що з кожним роком росте кількість дівчат, які хотіли б займатися футболом чи то в приватних спортивних організаціях, чи у спортивному ліцеї. Дівочі футбольні команди є в різних громадах Рівненщини. А це свідчить про одне: і діти, і їхні батьки бачать у цьому перспективу. Тому завдання місцевої влади спільно з Українською асоціацією футболу розвивати цю перспективу.