09-04-2021

У перинатальному центрі будуть надавати допомогу у складних неонатальних випадках

Національна служба здоров’я України у цьому місяці  має укласти договір з КП «Рівненський обласний перинатальний центр» на надання послуги «Медична допомога у складних неонатальних випадках».

Цей пакет передбачає лікування та виходжування передчасно народжених немовлят та хворих новонароджених.

За словами заступника директора Галини Ковальової, з початку року у перинатальному центрі народилось 622 дітей, 8-9% з них- це передчасно народжені.

«Наш медперсонал має досвід в виходжуванні недоношених дітей з 22 тижня вагітності. Такі немовлята повинні народжуватись у стаціонарах, де створенні відповідні умови. Інакше втрачається «золотий» час для надання необхідної допомоги. Виходжування дітей з екстремально низькою масою тіла (до 1500 г) — неймовірно складна робота для лікарів і медичного персоналу в усьому світі», - розповіла Галина Ковальова.

У Рівненському обласному перинатальному центрі є сучасне діагностичне, лікувальне та моніторингове обладнання, яке дозволяє вчасно та якісно надавати допомогу та виходжувати малюків з високою ефективністю. А саме: УЗД, цифровий рентген, електроенцефалограф та інше.

Окрім того, у закладі є можливість проведення краніоцеребральної гіпотермії з залученням електроенцефалографа; анестезіологічне обстеження та оцінка болю на всіх етапах; використання комп`ютерної програми при розрахунках інфузійної терапії, що передбачено новими вимогами НСЗУ.