01-11-2021

У Пересопниці досліджували пам’ятки кам’яної доби на території Волині

29 жовтня вперше у КЗ «Культурно-археологічний центр Пересопниця» відбулося відкриття та пленарне засідання всеукраїнської науково-практичної конференції «Дослідження пам'яток кам'яної доби на території Волині» спільно з Інститутом археології Національної академії наук України та Рівненським обласним краєзнавчим музеєм за підтримки управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

 Конференція присвячувалася 80-ти річчю від дня народження Валерія Казимировича Пясецького, відомого дослідника палеоліту Волинської височини і Малого Полісся.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор центру - Іван Солодуха, який побажав учасникам міцного здоров'я, плідної праці і сказав, що за підсумком конференції буде випущено унікальний збірник періоду палеоліту на теренах Волині.

У конференції брали участь Віктор Чабай  - доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України, директор Інституту археології НАН України, Леонід Зілізняк - доктор історичних наук, професор Інституту археології НАН України, завідувач відділу археології кам'яної доби, Богдан Прищепа доктор історичних наук та відомі науковці та дослідники з Києва, Рівного, Дубного.

 Крім того, науковці на території культурного центру на згадку про конференцію висадили кущі калини на новій локації «Острів бажань».