07-04-2021

У Милячі хочуть розмістити постійну бригаду екстреної медичної допомоги

 З таким проханням до Рівненської обласної ради звернулася Миляцька сільська рада Сарненського району.

 На базі місцевої амбулаторії громада хоче розмістити пункт постійного базування бригади екстреної швидкої медичної допомоги. За словами Миляцького сільського голови Федора Хлебовича, це питання є нагальним та актуальним для жителів громади і неодноразово порушувалося депутатами на сесіях сільської ради.

Звернення громади розглянули вчора під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства під головуванням Юрія Білика.

Як розповів сільський голова, населення громади складає майже 7 тисяч. Віддаленість громади від Дубровицької підстанції екстреної допомоги становить 25 км, а до найвіддаленішого населеного пункту складає понад 50 км.

«Враховуючі наші дороги, швидка допомога приїздить до жителів громади за годину – півтори – в кращому випадку. Для того, щоб забезпечити своєчасну екстерну медичну допомогу необхідно відкрити пункт постійного базування в нашій громаді», - наголосив Федір Хлебович.

Він також зауважив, що  у громаді вже є місце для розміщення працівників екстреної бригади та автомобіля швидкої допомоги. Окрім того, за потреби, будуть виділятися кошти з місцевого бюджету на паливно-мастильні матеріали.

У свою чергу, керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортінк підтримує таку ініціативу.

У квітні – травні «екстренка» отримає чергові санітарні автомобілі, один з яких буде передано на Миляцьку громаду. За даними обласного центру, у 2020 році було понад 200 викликів з території громади, але зі свторенням підрозділу шкидкої допомоги у Милячі вони передбачають збільшення цього показника удвічі. Адже люди, щоб не чекати поки приїде швидка з Дубровиці шукали транспорт власними силами, аби доставити хворого до лікарні. 

Члени комісії одноголосно підтримали це звернення та рекомендували керівнику КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» внести зміни до статуту та підготувати всі необхідні документи для подальшого відкриття на території Миляцької ТГ пункту постійного базування бригади швидкої медичної допомоги.